Skocz do zawartości

Problem z nowymi kablami zapłonowymi NGK. Proszę o pomoc.


dominikon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś miałem w planach wymianę świec i kabli (między innymi). Kupiłem wszystko co potrzeba do mojego auta (Impreza 2,0 RX; 2000r.; 125 KM; sedan) czyli świece NGK BKR6E oraz kable NGK RC-FX31. Sprawdziłem wszystko w kilku źródłach żeby nie mieć problemów ze złym doborem części i tak zarówno na tym forum jak i na stronie NGK oraz w katalogu  części Subaru wszystko potwierdziło, że mam kupić właśnie takie przewody. Przywiozłem, zabieram  się za wymianę a tu takie klocki jak niżej:

 

post-22779-0-14109500-1440173756_thumb.jpg   post-22779-0-71998000-1440173774_thumb.jpg   post-22779-0-67337400-1440173787_thumb.jpg

 

Nie dość, że dotychczas miałem na starych kablach  "fajki", a nie proste kaptury kabli na świece to do tego jeszcze różnią się rozmiarem. Na razie nie próbowałem ich  montować ale może tak ma  być i nowe kable będą jednak kompatybilne z moim silnikiem i nowymi świecami.

Moje pytania  brzmią:

- czy spotkaliście się z czymś takim?

- czy uważacie, że nowe kable NGK będą pasować? (nie chcę na chybił trafił próbować, bo jak  co to takie nie montowane będę mógł oddać do sklepu)

- czy  moje stare kable to są jakieś gówniane zamienniki czy takie były montowane do Imprezek?

 

Z góry dzięki i czekam na jakieś info.

Edytowane przez dominikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jutro Ci podam symbole z pudelka BGK i BERU do wersji 125hp.Jestem świeżo po wymianie.NGK wytrzymaly rok(w trakcie reklamacji) BERU 3 tyg i są przebicia.Dzisiaj bylem w fabryce polskich przewodów Lider,kupiłem komplet zeby mię czym jeździć jak oddam Beru na reklamacje i gość mówi ze BERU juz od jakiegoś czasu nie produkuje,tylko zleca innym firmom takim jak jego i branduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie informacje.

co do fajek na cewce to nie wiem czy to "długie" czy "krótkie" - wyglądają tak:

 

post-22779-0-35301100-1440190379_thumb.jpg

 

Reasumując - co w takim razie powinienem mieć - RC-FX54? Czy jeszcze coś innego?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cewce masz ok,tak samo te zagiete na swiece są ok.Te co Ci sprzedali są złe.Jaki masz silnik?115 czy 125 hp?Jutro podam Ci symbol z pudelka NGK ,ale niełatwo je dostać.W Poznaniu nigdzie juz nie mieli,rok ten bralem ostatni komplet.Dlatego teraz sprzedali mi BERU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam silnik 125 KM. ok - w takim razie czekam z niecierpliwością na symbol NGK. z góry wielkie dzięki!


zmierzyłem długości aktualnie zamontowanych przewodów w moim aucie i na tej podstawie stwierdzam, że RC-FX51 pasować nie będą. wg mnie jedynie RC-FX54 ale jeśli się mylę to proszę o dalsze sugestie i podpowiedzi. dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pasowały NGK RC FX58 ale one są dostępne tylko na rynek USA w Polsce niedostępne chyba że na Ebay koszt około 45 $.W katalogu NGK jest bład.

Z Beru ja do swojego 125hp mam symbol ZEF 1561 koszt od 165zł do 180zł.

Najlepiej oryginały Packard koszt około 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki wszystkim Wam za każdą poradę i sugestię. w poniedziałek jadę do sklepu wymienić RC-FX31 na RC-EF1206. o efekcie napiszę tutaj lecz mam nadzieję, że tym razem będzie już wszystko w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

RC-EF1206
Jest problem z dostępnością(przynajmniej w wlkp)

 

 

BERU ZEF1561
 Z pewnego żródła wiem że Beru już nie produkuje,zleca firmom zewnętrznym i branduje swoim znaczkiem.kupiłem miesiąc temu,po trzech tyg mają przebicia i idą do reklamacji...

NGk wytrzymały rok i są w trzkcie reklamacji,tyle że w ich przypadku nie wykluczam działania kuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest problem z dostępnością(przynajmniej w wlkp)

 

już w zeszłym roku był spory, dlatego u mnie wylądowały Sentechy 8584

 

 

 

Z pewnego żródła wiem że Beru już nie produkuje,zleca firmom zewnętrznym i branduje swoim znaczkiem.kupiłem miesiąc temu,po trzech tyg mają przebicia i idą do reklamacji...

 

z BERU mam złe doświadczenia dlatego nie brałem ich pod uwagę nawet. Niemniej dobrze wiedzieć, że trzeba je skreślić całkiem.

 

 

 

NGk wytrzymały rok i są w trzkcie reklamacji,tyle że w ich przypadku nie wykluczam działania kuny.

 

jeżeli masz jakiekolwiek fizyczne uszkodzenie izolacji to szkoda czasu na reklamacje nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

już w zeszłym roku był spory, dlatego u mnie wylądowały Sentechy 8584
 

Jak długo je masz?LPg masz na pokładzie?

 

 

jeżeli masz jakiekolwiek fizyczne uszkodzenie izolacji to szkoda czasu na reklamacje nawet.

ogladałem i nie zauważyłem.Tak czy siak spróbować warto.

W piątek kupiłem Leadery i jest poprawa,ale nie taka jak po założeniu Beruczy NGk(sprawnych).Po ciemku widać czasem słabą iskrę na dwóch przewodach skaczącą między nimi i na elementy silnika.Na stronie producenta pisza że nie zawsze iskrzenie to przebicie bo może występować jonizacja na powierzchni przewodow.jak odróżnić przebicie od jonizacji??/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak długo je masz?LPg masz na pokładzie?

 

ca rok, mam LPG więc warunki jak u Ciebie (przeczytałem drugi Twój wątek ;) )

W zasadzie po przeczytaniu skłoniłeś mnie do przespacerowania się do auta z atomizerem i sprawdzenia czy będzie dyskoteka.

Leadery masz które AB593?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejzalem faktury i tak

U poprzedniego właściciela Beru dzialaly 8kkm,potem ja zmienilem na NGK i wytrzymaly 10kkm,teraz zmienilem na Beru i wytrzymaly ...300km.Leadery maja przebicie od nowości .

Czy to ja mam z glowa,czy produkują taki szmelc,czy... juz sam nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...