Skocz do zawartości

Biale z nieba leci!


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

We Wroclawiu bez zmian - asfalt czarny, nawet posypki nie ma.

eeech, szkoda, ze nie mam aparatu pod reka - u nas po nocy bialo bialo, na oko pare cm na pewno bylo... choc jako ze jest +, szybko pojawi sie wiecej ciemnych barw dookola :mrgreen:

 

12 sierpnia

Przeprowadziliśmy się do naszego nowego domu. Boże, jak tu pięknie. Drzewa woków wyglądają tak majestatycznie. Wprost nie mogę się doczekać, kiedy pokryją się śniegiem.

 

14 października

Beskidy są najpiękniejszym miejscem na ziemi. Wszystkie liście zmieniły kolory - tonacje pomarańczowe i czerwone. Pojechałem na przejażdżkę po okolicy i zobaczyłem kilka jeleni. Jakie wspaniałe! Jestem pewien, że to najpiękniejsze zwierzęta na ziemi. Tutaj jest, jak w raju. Boże, jak mi się tu podoba.

 

11 listopada

Wkrótce zaczyna się sezon polowań. Nie mogę sobie wyobrazić, jak ktoś może chcieć zabić coś tak wspaniałego, jak jeleń. Mam nadzieję, że wreszcie spadnie śnieg.

 

2 grudnia

Ostatniej nocy wreszcie spadł śnieg. Obudziłem się i wszystko było przykryte białą kołdrą. Widok, jak z pocztówki bożonarodzeniowej. Wyszliśmy na zewnątrz i odgarnęliśmy śnieg ze schodów i odśnieżyliśmy drogę dojazdową. Zrobiliśmy sobie świetną bitwę śnieżną (wygrałem), a potem przyjechał pług śnieżny, zasypał to, co odśnieżyliśmy i znowu miesiliśmy odśnieżyć drogę dojazdową. Kocham Beskidy.

 

12 grudnia

Zeszłej nocy znowu spadł śnieg. Pług śnieżnyh znowu powtórzył dowcip z drogą dojazdową. Po prostu kocham to miejsce.

 

19 grudnia

Kolejny śnieg spadł zeszłej nocy. Ze względu na nieprzejezdną drogę dojazdową nie dojechałem do pracy. Jestem kompletnie wykończony odśnieżaniem. Pieprzony pług śnieżny.

 

22 grudnia

Zeszłej nocy napadało jeszcze więcej tego białego gówna. całe dłonie mam w pęcherzach od łopatyJestem przekonany, że pług śnieżny czeka tuż za rogiem, póki nie odśnieżę drogi dojazdowej. !!!

 

25 grudnia

Wesołych h Świąt!!! Jeszcze więcej tego śniegu. Jak kiedyś wpadnie mi w ręce ten od pługu śnieżnego.... Przysięgam - zabiję! Nie rozumiem, dlaczego nie posypią drogi solą, by rozpuściła to ?

 

27 grudnia

Znowu to białe spadło w nocy. Przez trzy dni nie wytknąłęm nosa, z wyjątkiem odśnieżania drogi doajzdowej za każdym razem, gdy przejechał pług. Nigdzie nie mogę dojechać. Samochód pogrzebany pod górą białego . Meteorolog znowu zapowiadał 25 centymetrów śniegu tej nocy. Możecie sobie wyobrazić, ile to oznacza łopat pełnych śniegu?

 

28 grudnia

Meteorolog się mylił!!! Tym razem napadało 85 centymetrów tego białego . Teraz to nie odtaje nawet do lata. Pług śnieżny ugrzązł w zaspie, a ten przyszedł pożyczyć ode mnie łopatę! Powiedziałem mu, że już sześć połamałem, kiedy odgarniałem to białe z mojej drogi dojazdowej, a potem ostatnią o jego zakuty łeb.

 

4 stycznia

Wreszcie wydostałem się z domu. Pojechałem do sklepu kupić coś do jedzenia i kiedy wracałem, pod samochód wpadł mi jeleń i całkiem go . Narobił szkód na trzy tysiące. Powinni wystrzelać te jelenie. Że też myśliwi nie rozwalili wszystkich w sezonie.

 

3 maja

Zawiozłem samochód do warsztatu w mieście. Nie uwierzycie, jak zardzewiał od tej soli, którą posypują drogi.

 

18 maja

Przeprowadziłem się z powrotem do miasta. Nie mogę sobie wyobrazić, jak ktoś, kto ma odrobinę zdrowego rozsądku, może mieszkać na jakimś zadupiu w Beskidach.

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w zwiaku z tym że to mój pierwszy post to chciałem zacząć od czegoś miłego i uprzejmie poinformować wszytkich dolnoślązaków że w Zieleńcu spadł snieg. jest go 10 cm a temp wynosi -2 więc powinien sie utrzymać. W piątek i sobote ma jeszcze padać wiec niedzielny spacer można zaplanować w Zieleńcu :mrgreen:

osobiście już pare slajdów (mniej lub bardziej kontrolowanych) zaliczyłem. :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh... też czekam na śnieg, ale aż tak sie mi nie pali do tego bo kurde jeszcze nie mam zimowych opon i lekko sie zaniepokoiłem dziś rano jak zobaczyłem coś białego za oknem :neutral: normalnie to wypada sie cieszyć, ale nie jeśli ma sie 60km do pracy, letnie opony które zostaną zastąpione zimówkami dopiero za tydzien :mad:

Mam sie ochotę sam zlinczować za te słowa ale - ja na razie nie chce śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutrozima2.jpg

Weekend w Polsce

z prawdziwą zimą

 

Jutro rano obudzimy się, a za oknem zobaczymy białe krajobrazy. Będzie

to wstęp do zimowej pogody, która zmartwi kierowców, a ucieszy dzieci...

 

PEŁNY ARTYKUŁ

 

Przed nami weekend ze śniegiem i mrozem, tym razem już w całej Polsce. Dzisiaj następuje przejście z jesiennej aury do zimowej. Jeszcze wczoraj termometry pokazywały 8-9 stopni powyżej zera, ale dziś będzie już w pobliżu zera. Dlatego spodziewajmy się częstych opadów deszczu, które będą przechodzić w deszcz ze śniegiem, a od godzin popołudniowych także w sam śnieg. Pierwszy kontakt z prawdziwą zimą rozpocznie się w nocy, kiedy w całym kraju chwyci mróz, a z nisko płynących po niebie chmur będzie sypać śnieg. W drugiej połowie nocy temperatura spadnie do poziomu minus 2-3 stopni na północy i wschodzie kraju oraz minus 4-6 stopni na zachodzie i południu. Jutro rano w każdym zakątku Polski krajobrazy będą iście zimowe. Przez noc spadnie na ogół do 5 centymetrów białego puchu. Najsilniejsze opady występować będą na południu, w centrum i na wschodzie kraju, dlatego tam lokalnie może spaść nawet ponad 10 centymetrów śniegu. To wystarczy abyśmy mieli do czynienia z poważnymi utrudnieniami na drogach, a niewykluczone, że także paraliżem. Bądźmy wyrozumiali dla drogowców, którzy mimo iż są w stanie najwyższej gotowości, to jednak podczas opadów mogą nie nadążać z odśnieżaniem. Jutro w ciągu dnia prawie w całym kraju temperatura utrzyma się na poziomie lekko poniżej zera. Oznacza to, że białe krajobrazy się utrzymają. Jedynie na północy i północnym zachodzie, czyli głównie na Pomorzu, śnieg może zanikać, bo tam temperatura przejdzie na niewielki plus. Jutro najsilniej sypać będzie w całej zachodniej połowie kraju i to tam spadną kolejne centymetry pokrywy śnieżnej. W niedzielę (23.11) pogoda nie zmieni się. Nadal mróz będzie panować przez całą dobę i będzie padać śnieg, chwilami dość obficie. Na śnieżną i mroźną aurę możemy liczyć także w pierwszych dniach przyszłego tygodnia. Kierowcy powinni zacząć uzbrajać się w cierpliwość i zdwoić ostrożność, przechodnie uważać na śliskich chodnikach, a dzieci szykować sanki. Ostatnie dwie zimy przyniosły śniegu jak na lekarstwo, warto więc korzystać z niego póki się utrzymuje. (21.11/01:07) twojapogoda.pl

Nie no kurna, to jest jakas kpina!

 

We Wroclawiu jak na razie na 99% przypadkow sprawdza sie niestety ta prognoza:

http://new.meteo.pl/php/meteorogram_map ... 74〈=pl

Czyli maksymalnie <1mm sniegu w weekend :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...