Skocz do zawartości

Drony


dzioba

Rekomendowane odpowiedzi

eee, ta 1 matrycowa kamera daje mega rade.

ja rozwaza zamiane P4P na M2 wlasnie, phantom za duzy zeby to targac.

wolalbym dronowac przy okazji, a nie wybeirac specjalnie okazje na dronowanie

mavica 2`ki uzywal tez gosc ktory stale wspolpracuje z telewizja, kreci sporo materialu i jedyne, na co narzekal, to przegrzewajacy sie gimbal przy ktores, kolejnej baterii, ale do amatorskiego uzycia jest mega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli ma do czegoś służyć(robienie zdjęć, filmów) to dobrze zacząć od sparkaj. Jeśli ma to być opanowanie modelu i nauka to egzemplarz który nie posiada gps. Kupowanie szajsu z GPS nic nie nauczy i do niczego się nie przyda.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, -=nikon=- napisał:

oba z nich maja zakładane osłony akurat

Nie zwróciłem uwagi. Kilka lat temu kupiłem duży helikopter a później drona. Dobrze, że w zestawie są 3 akumulatory. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ayo napisał:

masz pojecie o foto to bez sensu bawic sie w posrednie zabawki, ja po dronie plejadowym od razu poszedlem w phantoma

Szukając info i czytając na necie powoli sam dochodzę do tego wniosku:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ayo napisał:

z mavica szybko bedazie Ci brakowalo jakosci, phantom od 3A juz daje rade, niestety to juz kawal klamota,

polecalbym mavic`a 2, ale to juz niestety koszt.

Na razie jednak dron poczeka bo trafił się w końcu samochód :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Za kilka dni dołącze do grona posiadaczy dronów jak dojdzie zamówiony  autel evo II pro a w miedzyczasie mam pytania do obeznanych jak należy zarejestrować drona i kto to robi ? sprzedawca czy nabywca ? i jaki czas jest na to ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ipsx82 napisał:

Za kilka dni dołącze do grona posiadaczy dronów jak dojdzie zamówiony  autel evo II pro a w miedzyczasie mam pytania do obeznanych jak należy zarejestrować drona i kto to robi ? sprzedawca czy nabywca ? i jaki czas jest na to ? 

https://tvn24.pl/biznes/tech/rejestracja-wlascicieli-dronow-od-kiedy-na-jakich-zasadach-4684721

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Odświeże trochę temat dronów.

Tydzień temu zamówiłem sobie MJX Bugs7 jako pierwszego w życiu drona. Wczoraj pierwszy raz sobie nim polatałem chwilę i chyba mi się to spodobało :superhero:

Niestety całkowicie nie zadowala mnie jakość zdjęć czy filmów jakie ten dron oferuje no ale tego się spodziewałem za taką cenę. Jutro go zwracam i szukam czegoś lepszego powiedzmy do 2 tyś. Wybór pewnie pomiędzy DJI Mavic Mini a DJI Mavic Mini 2. Zależy mi na tym aby waga dron był mały i do wagi 249g bo wiadomo jakie przepisy są. Będę go używał tylko do swoich celów czyli jakieś fotki czy filmiki z wakacji i tego typu rzeczy. Ktoś może pomóc w wyborze? Warto dołożyć do DJi MM2? W internecie opinie podzielone. Niektórzy mówią że jedynka całkowicie wystarcza do tego typu zastosowań.

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże trochę temat dronów.
Tydzień temu zamówiłem sobie MJX Bugs7 jako pierwszego w życiu drona. Wczoraj pierwszy raz sobie nim polatałem chwilę i chyba mi się to spodobało default_superhero.gif
Niestety całkowicie nie zadowala mnie jakość zdjęć czy filmów jakie ten dron oferuje no ale tego się spodziewałem za taką cenę. Jutro go zwracam i szukam czegoś lepszego powiedzmy do 2 tyś. Wybór pewnie pomiędzy DJI Mavic Mini a DJI Mavic Mini 2. Zależy mi na tym aby waga dron był mały i do wagi 249g bo wiadomo jakie przepisy są. Będę go używał tylko do swoich celów czyli jakieś fotki czy filmiki z wakacji i tego typu rzeczy. Ktoś może pomóc w wyborze? Warto dołożyć do DJi MM2? W internecie opinie podzielone. Niektórzy mówią że jedynka całkowicie wystarcza do tego typu zastosowań.
   

Jak masz jedynkę to dwójka nic nie wniesie nowego, ale jak kupować to oczywiście, że lepiej nowszy bo ma dłuże wsparcie producenta, a aktualizacje firmware w Mavicach zawsze zmieniały dużo in plus. Nie zmienia to faktu, że zdjęcia z Mini są średniej jakości i tego nie przeskoczy się, bo matryca jest mikroskopijna. Filmy w dzień są ok, w nocy słabe. Jeżeli koniecznie chcesz być w limicie wagi to nie ma innego drona, bo konkurencja jest o 5-10g ponad limitem. Do nauki latania lepszy będzie Spark ale według unijnych eurokratów to już poważny dron o wadze aż 300g


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś stoi przed zakupem drona polecam kanał na YouTube
A ten znów o dronach
Człowiek dość sensownie opowiada, ocenia i doradza.
U mnie stanęło na mini 2. Pierwszy dron, przeznaczony głównie do amatorskiego dokumentowania wycieczek na rowerze, snowboardzie, czy pływania w wakeparku.
Jest GPS, 4k, w zestawie są 3 baterie (każda max 30 min lotu), torba na ramię i kontroler z ładowarką na 3 baterie. Dron jest bardzo mały i rzeczywiście lekki, można go spokojnie schować do kieszeni.
Bardzo na plus zaskoczyła mnie jakość video i zdjęć, a przede wszystkim stabilizacji. GoPro w wersji 7 Black może się schować...
Brakuje trochę czujników zbliżeniowych z przodu i z boku, oraz trybów śledzenia, ale to trochę nie ten budżet.

Wysłane z mojego Redmi 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...