Skocz do zawartości

Drony


dzioba

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc za modą techniczną myslę,że wielu "dużych dzieciekow" zainteresowało ten diabelski wytwór.

Ostatnio zanabyłem sobie taki wynalazek w postaci Tarrot bebop i walczymy za sobą.

Czasem on mnie robi w konia a czasem mu sie nie udaje i wtedy jest fajniej.

Pierwsze próby okiełznania stwora w trybie zewnętrznym skonczyly sie próbą ucieczki ktorą byłem zmuszony zakńczyc przymusowym lądowaniem. Steruje stwora iphonem6 z programem freeFlight3. Ponoć są jakieś lepsze programy ale jeszcze nie znalazlem takiego. Macie jakieś doświadczenia w telacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem małego parrota rolling spider. Uciekł mi. Wszedł w szybkie wznoszenie i idąc pionowo do góry uciekł z zasięgu wzroku. Długo szukałem - pewnie krowa zjadła. Fajne. Potem kupiłem samolot zdalnie sterowany i sterowany napęd do samolotów papierowych i bawię się z dzieciakiem jak dzieci. Dron był najfajniejszy a bebop to marzenie ale po stracie szkoda mi takiej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ze czasem bebop potrafi uciekac choc normalnie gdy straci łacznoś jast zaprogramowny aby wrócic do miejsca startu, Pomimo ze dziala na platformie linuxa to jednak potrafi strzelic focha.

Pierwszą próbe zrobiłem w biurze. Chcialem sprawdzic czy dzial wiec wpadlem na pomysl ze na biurku wystartuje go tylko do pozycji oczekiwania. Efakt byl taki ze mam super poukladane wszystkie paprasy na biurku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sterowany napęd do samolotów papierowych i bawię się z dzieciakiem jak dzieci


A coś wiecej napiszesz o tym? Co to, gdzie kupić, jak działa...
Mój 7 letni syn jest na etapie budzenia mnie w środku nocy koło 9:00, z niecierpiącym zwłoki pytaniem czy F-14 Tomcat jest lepszy od F-18 Horneta, bo tomcata wycofali, ale ma składane skrzydła to co jest lepsze... ;) Wszystko co związane jest z samolotami, od tych papierowych, przez plastikowe modele, po prawdziwe Antonowy 225, to wszystko jest numer jeden dla niego teraz.


A drona zażyczył sobie na urodziny od dziadka które wypadają za tydzień ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premo - kup młodemu jakąś monografię Jane'sa na temat lotnictwa morskiego i powiedz, że tu ma wyjaśnione dlaczego Tomcat i Hornet to zupełnie różne konstrukcje.... Zanim doczyta do końca, przerzuci się już na inną branżę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bebop kosztuje wlasnie tyle ze sterowaniem ze smartphona lub tableta. To chyba najlepsza zabawka na dzień dzisiejszy. Z gps i mozna dokupić baterie 1600mAhpo 23€ z co dwieksza czas do ponad15 minut. Kamera wbudowana lepsza od gopro i sterowa zdalnie, stabilizacja obrazu ktora dziala itp itd Mozliwość zaprogramowania autonomicznego lotu poza zasieg wifi.

Ponoć z nowym oprogrsmowaniem już nie ucieka. Sprawdzę jak przrstanie wiać bo dzisiaj zbytnio hula.

Nastepny pułap to już sprzęt prodedjonalny i zaczyna się od ponad 1300€

Phantom nie podiada wlasnej kamery ale to też bardzo dobry dron. Wyzsze verdja phantoma to juz są albo podchodzą pod sprzęt profesjonalny.

Patrz jeszcze na ceny i dostępność częsci bo śmigła i osłony wymienia się dość często. Do bebopa można dokupić śmigła z carbonu ktore predzej się wypną niż polamią. Normalne lądowanie w wysokifj trawie potrafi poszczerbić lub polamać zwykle smigła.

Z tym czy z innym dronrm zabawa jest wyśmienita ;)

Edytowane przez dzioba
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto. Wysokośc i obroty wirtualnym joystikiem, pochylenie a zarazem przyspieszenie i kierunek lotu położeniem/przechyłem smartfona jak drązkiem helicoptera lub w wielu grach samochodowych i drugim joystikiem kierowanie kamerą niezakeżnie od pozysji drona. Kamara 180* rybie oko lub wycinek z prostym horyzontem w zależności od ustawień

W sumie są są 3 metody ale ta jest dla mnie najlepsza. Mozna tez sterowac kierunki wirtuanym joystikiem. Jak " puścisz stery " to dron die stabilizuje w danej pozycji i czeka na polecenia

Sterowanie kalerą na początek mozna wylączyć bo miesza trochę w sterowaniu "z wnętrza". Na ekranie widzisz cały szas obraz z kamery. Mozesz krecic film ful hd lub robić zdjecia w rozdzielczości 14MPix

Edytowane przez dzioba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phantom chyba nie ma możliwości stetowania z wnetrza bo do tego musi być kamera a on jej nie ma wiec nie bardzo wiem po jakiego mu zasieg 2km . To chba tylko taki chwyt reklamowy. Do sprawdzenia, bo nie wiem jak faktycznie działa phantom

Kupiwałem przez amazon. Ja mieszkam we Francji.

Kupowałem zabawkę na firmę bo znalazłrm mnóstwo zastosowań w mojej działalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze, tu nie chodzi tyle o sterowanie ale o zwiekszenie zasiegu wifi do pilotowania z kokpitu.

W ekran przy odrobinie trfningu paluchy też trafiają.

Z konslna do sterowania mozna podłączyc okulary i sterować kamerą ruchem głowy

Edytowane przez dzioba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego pozwolenia ale są pewne prawa i zasady ktorych należy przesyrzegać. Moze na instruktora jest jakiś kurs ale nie na uzywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akir, też metoda. Przeważnie jednak juz takie kombinacje przekraczają koszta proponowanego ori i trudno jest biegać po polu albo wspinać sie z akumulatorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasem tak, że nie trzeba mieć papierka tylko na drony które latają w zasięgu wzroku? Później trzeba mieć świadectwo kwalifikacji?

Poza tym, niezależnie od powyższego warto znać podstawowe zasady dotyczące poruszania się statków powietrznych w przestrzeni. Taki np. Aneks 2. Wiedzieć jak wygląda klasyfikacja przestrzeni, co gdzie można, że czasem należałoby powiadomić odpowiednie służby (chociażby FIS)... Bo potem są jaja takie jak ostatnio w Warszawie. Drona każdy już może kupić za 200 pln w Lidlu etc, gorzej ze świadomym jego używaniem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quba, masz rcję co do zasad ktore trzeba przestrzegac. Nic nie znalazłem na temat zasięgu wzroku. Sa tereny wykluczone i jest ograniczona wysokośc lotu do 150m. Można prowadzic drona z pozycji "zanurzonej" lub mozna gobzaprogramowac aby latal po za zasięgiem wifi. Drony profesjonalne mają chyba inne prawa.

W sumie niewiele znalazłem info na ten temat. Ilość tych zabawek tak rośnie ze pewnie bardzo szybko pojawią sie oficjalne dekrety na ich temat. Jeśli macie jakieś konkrety w temacie to starajcie się cytować byle nie z onetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...