Skocz do zawartości

Wrażenia z jazdy- Tribeca


Michał Bajorek

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2 latach w i-CTDi i 125 tysiącach km jakoś nie odczułem, że accord jest plastikowy....

To Twoje odczucia, czy ktoś Cię "zainspirował" :cool: :cool: :cool:

 

Co do plastików to nie pisałem o wnętrzu. Dla Acorda szacunek, ale dla jego klamek nie. Chodzi mi wyłącznie o klamki, na zewnątrz. Na pierwszy rzut oka wygladają jak kawałek plastiku pokrytego warstwą folii jak tanie zabawki dla dzieci, a to słabo na tą klasę. Wewnątrz Accord jest fajny. Sam miałem Civica 2001 i klamki normalne :mrgreen:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Po 2 latach w i-CTDi i 125 tysiącach km jakoś nie odczułem, że accord jest plastikowy....

To Twoje odczucia, czy ktoś Cię "zainspirował" :cool: :cool: :cool:

 

Co do plastików to nie pisałem o wnętrzu. Dla Acorda szacunek, ale dla jego klamek nie. Chodzi mi wyłącznie o klamki, na zewnątrz. Na pierwszy rzut oka wygladają jak kawałek plastiku pokrytego warstwą folii jak tanie zabawki dla dzieci, a to słabo na tą klasę. Wewnątrz Accord jest fajny. Sam miałem Civica 2001 i klamki normalne :mrgreen:

pozdr

 

Coś Cię myli ten pierwszy rzut........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem pomacac tribece w salonie subaru. Jakos materialow srodku nie umywa sie do legacy, forestera czy nawet imprezy. Morze twardego plastiku. Moi rodzice zastanawiali sie nad kupnem tego samochodu, srodek jednak go dyskwalifikuje.

No i te ramki... gdzie torzsamosc subaru ? Czy wszystkie nastepne modele bede mialy ramki ?

 

Cóż, twardość plastików to kwestia gustu, ja wolę gdy się nie uginają, natomiast wykladanie drzwi skórą lub drewnem raz mija się z celem - jest mniej praktyczne,

dwa - trzeba być zakochanym w latach 50' aby lubić takie kombinacje.

 

A propos, a którą wersję Tribeki oglądaleś - sa pewne istotne różnice, które mogą wplywać na wrażenie ze srodka.

 

Co do klamek muszę się trochę zgodzić z jednym z Was - rzeczywiście, zwlaszcza w dotyku są "plastikowe", natomiast wystrojem przypominają nie Hondy ale Alfa Romeo, tak na boku karoserię projektowal projektant z tej stajni i stąd podobieństwa.

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem ze Stifanem jakąś pośrednią wersją bez skóry i 3 rzędu siedzeń - faktycznie jasna skóra na siedzeniach i jasny dół deski i jasne boczki sprawiają dużo fajniejsze wrażenie (jakby inna klasa tego samego samoichodu)

 

Najwiekszy mankament - skrzynia biegów z poprzednich Legacy,zwłaszcza jeżeli tydzień wcześniej jechałem nowym OBK 07 z nową skrzynią i różnica jest poprostu niebo a ziemia!!

Dziwnne, że nie wkładają tej nowej skrzyni (Sport Sharp)

 

Faktycznie w B9 czuć wagę 2 ton, ale to jest inny samochód niż Legacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, a którą wersję Tribeki oglądaleś - sa pewne istotne różnice, które mogą wplywać na wrażenie ze srodka.

 

Nie wiem, jak się nazywa wersja w której ja siedziałem, ale w środku czułem się jak w wielkiej plastikowej wannie...

 

Niech będzie wanna, wolę plastikową niż żeliwną. Swoja drogą gdyby nazywala się

"B9 Bath" byloby zabawnie i kojarzyloby się mocniej z przemyslem lotniczym.

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - auto jest zrobione nieźle ale z racji oczekiwań i aspiracji do pewnej klasy i konkurencji myślę, że jednak za słabo stąd masa narzekań. W tej klasie aut ma być grubo i tyle, każdy się spodziewa Bóg wie czego i jeszcze paru wodotrysków a to zwykłe auto po prostu jest. Statystycznie to pewnie 90 % opini o wnętrzach dużych SUVów jest krytycznych i każdy prawie jest zawiedziony, popatrzcie na opinie o Tuaregach, Cayenach, MLach, Lexach RX itd. albo lipa i nędza a w wersjach najwyższych tandeciarskie pseudodrewniane wykończenia i wieśniackie wnętrze dla nowobogackich czy nowychruskich. Taka klasa aut-takie opinie i emocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - auto jest zrobione nieźle ale z racji oczekiwań i aspiracji do pewnej klasy i konkurencji myślę, że jednak za słabo stąd masa narzekań. W tej klasie aut ma być grubo i tyle, każdy się spodziewa Bóg wie czego i jeszcze paru wodotrysków a to zwykłe auto po prostu jest. Statystycznie to pewnie 90 % opini o wnętrzach dużych SUVów jest krytycznych i każdy prawie jest zawiedziony, popatrzcie na opinie o Tuaregach, Cayenach, MLach, Lexach RX itd. albo lipa i nędza a w wersjach najwyższych tandeciarskie pseudodrewniane wykończenia i wieśniackie wnętrze dla nowobogackich czy nowychruskich. Taka klasa aut-takie opinie i emocje.

 

Takie auta, jaka grupa docelowa......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - auto jest zrobione nieźle ale z racji oczekiwań i aspiracji do pewnej klasy i konkurencji myślę, że jednak za słabo stąd masa narzekań. W tej klasie aut ma być grubo i tyle, każdy się spodziewa Bóg wie czego i jeszcze paru wodotrysków a to zwykłe auto po prostu jest. Statystycznie to pewnie 90 % opini o wnętrzach dużych SUVów jest krytycznych i każdy prawie jest zawiedziony, popatrzcie na opinie o Tuaregach, Cayenach, MLach, Lexach RX itd. albo lipa i nędza a w wersjach najwyższych tandeciarskie pseudodrewniane wykończenia i wieśniackie wnętrze dla nowobogackich czy nowychruskich. Taka klasa aut-takie opinie i emocje.

 

Takie auta, jaka grupa docelowa.......

 

W takim razie muszę odświeżyć swój rosyjski, jakoś ostatnio się nie wzbogacilem znacznie, czyli podpadam pod drugą kategorię i wypadaloby poslugiwać się plynnie "ojczystym" językiem.

Swoją drogą czy ktoś z Was zastanawial się jak cenowo pozycjonuje się Tribeca w stosunku do konkurencji, którą określacie jako lipę i nędzę z tu i ówdzie wieśniackim wykończeniem?

Ja chcialem tylko kupić tani i funkcjonalny samochód rodzinny (na zakupy ma sie inny, do szybkiej jazdy, jak się chce, też inny). I chyba to jest to.

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja chcialem tylko kupić tani i funkcjonalny samochód rodzinny (na zakupy ma sie inny, do szybkiej jazdy, jak się chce, też inny). I chyba to jest to.

pzdr,

 

A co, wg. Ciebie oznacza samochód rodzinny?

Moja rodzina liczy 4 osoby i bez problemów mieści się a Accordzie lub Subaru.

Na codzień z reguły jeździmy sami i wożenie d. autobusem czy innym vanem mija sie z celem. Przyzwoity box to wydatek ca. 2000 PLN i pozwala ze spokojem się spakować. Przerabiałem przed 2 tygodniami przy wyjeździe na narty. Różnicę 50000 PLN i więcej wolę dołożyć do nowego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pipokl - nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi - przeczytaj mój pierwszy post a tam masz opinię o Tribece-raczej dobrą bo mi się to auto po prostu podoba. Ja nie piszę o tym aucie ani o całej grupie SUVów - przytaczam tylko często spotykane opinie o nich , z ktorymi się po prostu nie zgadzam. Może się trochę niejasno wypowiedziałem. Widzę bowiem ciekawy dysonans: z jednej strony oczekiwania a z drugiej rzesze malkontentów i krytyków; albo kiepskie wykończenie i twarde trzeszczące rzekomo plastiki albo też zbytni blichtr i przewaga formy nad treścią- ot takie są opinie większości. Po prostu trudno tu wszystkim dogodzić a jakaś bzdura jak twarde plastiki powoduje powstanie bardzo "rzetelnej i wiarygodnej" opinii o samochodzie jako całości. Karzdy jakiś niezadowolony a to przecie zwykłe auta jeno nieco wieksze i wcale nie najdroższe choć raczej już z tych drogich. Dodać tu należy,że grupa docelowa to raczej za oceanem przebywa na stałe. Dlatego takie jak tu na forum opinie o S Tribeca mnie nie dziwią bo wpisuja się klasycznie w chór krytyków klasy SUV - nawet melodia ta sama mi się wydaje być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal, FUKS,

Dziękuję, nie żebym mial coś przeciwko negatywnym opiniom, chcialem tylko powiedzieć, że kupując konkretny model samochodu z reguly kupujemy go pod pewne oczekiwania (do pewnych zadań). Tak się sklada, że mnie sytuacja zmusila do wyboru auta (którym akurat nie wożę swojej ... na codzień) w którym w razie wyjazdu np. na narty musi sie zmieścić co najmniej 5 osób plus spore bagaże (male dzieci - foteliki, wózek, skladane lóżeczko etc.), a czasami też zwierzaki. I w związku z tym myślę, że wybralem dobry z dostępnych modeli na rynku, niezależnie od wrażenia plastikowatości (u niektórych). Jeżeli forum ma slużyć kreowaniu rzetelnej informacji (a taki też byl mój zamysl w odniesieniu do prośby Tomiki) to poza zastrzeżeniami niektórych z nas dotyczącymi preferencji wykończenia wnętrza, nie znajduję w Tribece slabych stron. Oczywiście nalezy pamietać, że to nie może być przy 2 tonach demon przyspieszenia i nie taki chyba cel przyświecal Subaru gdy decydowalo się uruchomić jej produkcję.

 

A propos grup docelowych to nie tylko za oceanem, w moim mateczniku prawie kazda rodzina używa jako jednego z samochodów SUV'a lub VAN'a, możnaby powiedzieć, że jest to taki styl. Poza tym na ogól mieszka się poza miastem, w górach, gdzie latwiej jest poruszać się takim samochodem jak trochę zima popada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pipokl, twoja opinia na temat Tribeci mnie np. się podobała i nie chodzi mi o jej wymowę, a sposób napisania. Fajne są natomiast opinie osób, które oceniają ten samochód na podstawie zdjęć lub tego co ujrzeli patrząc przez szyby. Zupełnie jak niektóre artykuły w "fachowej" prasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pipokl, twoja opinia na temat Tribeci mnie np. się podobała i nie chodzi mi o jej wymowę, a sposób napisania. Fajne są natomiast opinie osób, które oceniają ten samochód na podstawie zdjęć lub tego co ujrzeli patrząc przez szyby. Zupełnie jak niektóre artykuły w "fachowej" prasie.

Tyss prawda :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...