Skocz do zawartości

Foto- i videoradary


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 561
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale w Piotrkowskim rejonie nie dawał gwarancji. Z tego co zauważyłem niektóre działają (w sensie nie mają zaślepki).

 

A czy to nie jest tak, że działanie = błysk flesza? Wiele skrzynek ma pootwierane "niby obiektywy", ale nie walą fotek... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele skrzynek ma pootwierane "niby obiektywy", ale nie walą fotek...

Teoretycznie z logo ZURAD są przystosowane do zamontowania WKLADKI :mrgreen: do focenia. Z regułu stoi kolo nich jakiś pojazd w celu pilnowania, aby WKLADKI nie ukradli. Od wszystkich reguł są wyjątki i odwrotnie.

Na trasie Wrocek-Kudowa jest kilka nietypowych. Zasada ta sama. Powinna stać jakaś fura w pobliżu. Na moim terenie grasuje nieoznakowane Espero i koleś bawi się w fotografa. Ma taką zabawkę przewoźną.

Przemeq. Polecam CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq. Polecam CB.

 

Kochaniutki - mam go od dwóch lat i używam. Rzecz w tym, że zawsze po minięciu radaru moja noga zdecydowanym i niekontrolowanym ruchem sięga pedału gazu, a przy przyspieszeniu estiaja i obecnej częstotliwości postawienia radarów istnieje ryzyko, że zanim przypomnę sobie o kolejnym radarze na "ścieżce zdrowia", już zostanę przezeń dorwany :twisted:.

 

CB to się przydaje najwyżej do publicznych dywagacji, czy coś w środku jest, czy nie... mało kto się orientuje

 

O to to... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najdłuższa seria? Fotoradar + radiowóz, czy zdarzają się dłuższe "ścieżki zdrowia"?
na trasie warszawa-Piotrkow 7 albo 8 sztuk - w ubieglym tygoniu zaden nie dzialal. Ponoc na 100 nowych "kukulek" jest 8 fotoradarow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką wątpliwość:

- czy stacjonarne fotoradary są włączone (robią zdjęcia) również po zmroku?

Mnie się wydaje, że nie (tzn w Polsce, bo w Niemczech wiem, że robią).

Kierowcy w nocy nerwowo zwalniają przed skrzynkami, podobnie jak w dzień, jednak wydaje mi się, że niepotrzebnie.

Po pierwsze: nigdy nie widziałem w nocy żeby mignął jakiś flesz

Po drugie: aparat jest drogi i wydaje mi się, ze policja bałaby się go zostawić na noc, a przecież sterczeć przy nim też by im się nie chciało...

 

Jeśli moje przypuszczenia by się potwierdziły, to na długie trasy najlepiej byłoby wybierać się wieczorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja powtórzę z nieteges. Jazda z Warszawy do katowic to w tej chwili istna sesja fotograficzna. Masakra. Na każdej 70tce fotoradar. A za fotoradarami jeszcze gliniarze.

 

Wybieram się w sobotę tą trasą - rozumiem, że na każdym ograniczeniu noga na hamulec?

Zbadałem temat dokładniej.

Odcinek drogi między Warszawą a Piotrkowem stanowi część drogi krajowej nr 8, która zaczyna się na przejściu granicznym z Litwą w Budzisku a kończy na przejściu granicznym z Czechami w Kudowej.

A właśnie DK nr 8 wybrano na pierwszą część strategii "Drogi Zaufania".

Nazywa się to: "Bezpieczna Ósemka".

W ramach tej akcji Generalna Dyrekcja DKiA ustawiła na DK nr 8 około 100 skrzynek na radary. Droga ma około 800 km, czyli daje to około 1 radar na 8 km. W związku z tym, że wyszarpnęli na tą strategię kasę z UE, to skrzynki powinny się zapełnić wkrótce radarami.

Poza tym na tej drodze będą urządzane regularne i zmasowane polowania z suszarkami i kamerami w nieoznakowanych wozach.

 

Najlepsze na koniec: drogowcy spodziewają się największych efektów po happeningach urządzanych w wybranych miejscach na drodze. Happeningi, symulujące prawdziwe zdarzenia, czyli groźne wypadki. Pierwsza tego typu akcja już odbyła się w miejscowości Gurba, leżącej przy trasie drogi Nr 8 w okolicy Radziejowic :shock:

 

Wnisek: z Warszawy do Wrocławia siedemdziesiątką!

Będzie bezpiecznie a przy okazji można pobić rekord w oszczędnym spalaniu!

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...