Skocz do zawartości

KENWOOD FXDD07EF2 dyskusja OEM Navi


baca

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.05.2015 o 23:01, baca napisał:

Z uwagi, iż poświęciłem bardzo dużo czasu na przeszukanie tego (i nie tylko tego) forum, w temacie związanym z OEM Kenwood Navi dedykowanego dla Subaru Impreza MY08< oraz Subaru Forester MY09<, a informację są szczątkowe i porozrzucane po różnych tematach, tworzę wątek poświęcony temu urządzeniu.

W moim przypadku było tak, że gdy podjąłem decyzję o zakupie Lanosa, już mniej więcej wiedziałem jakie mody będę chciał w nim zrobić. Jednym z nich było wymiana fabrycznego radia Clarion, na Kenwood Navi OEM. I faktycznie stało się tak, że ta stacja została zakupiona wcześniej i czekała na Imprezkę. Pomimo, iż posiłkując się amerykańskimi forami, instalacja poszła gładko, to nie odbyło się bez małych komplikacji, które mam nadzieję są już za mną. Z uwagi, iż Kenwood bardzo fajnie rozszerza funkcjonalność samochodu, poprzez m.in. nawigację, kamerę cofania, zestaw głośnomówiący, funkcję CAN, przeglądy i wymiany oleju, itp, ten mod uważam za udany i polecam jego wykonanie. Poza tym bardzo ładnie komponuje się z deską...Ze swojej strony udzielę wszelkiej pomocy dotyczącej zakupu oraz montażu Kenwood. 

W chwili obecnej na allegro są 3 sztuki i najważniejszymi rzeczami, które powinny być w zestawie to moduł GPS na fabrycznej blaszce oraz wtyk 24-pin, którego nie sposób znaleźć w PL. Gdyby wtyku jednak nie było, to pozostaje lutowanie... Gniazda i wtyki 20-pin oraz 14-pin są ogólnie dostępne.

post-17407-0-12328800-1433105863_thumb.jpgpost-17407-0-17087500-1433105865_thumb.jpgpost-17407-0-17172100-1433105867_thumb.jpgpost-17407-0-68380300-1433105868_thumb.jpgpost-17407-0-67956100-1433105885_thumb.jpgpost-17407-0-22319600-1433105887_thumb.jpg

 

Płyty 2014/2015 można dokupić, są aktualne. Zapraszam do dyskusji oraz poruszania tego tematu w jednym dedykowanym wątku.

Mam pytanie z innej beczki troszkę. Od jakiego modelu ten panel klimatyzacji? Bardzo odświeża wygląd deski razem z radiem. Przy okazji czy były jakieś problemy przy montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.08.2022 o 10:59, Rozaar napisał:

Mam pytanie z innej beczki troszkę. Od jakiego modelu ten panel klimatyzacji? Bardzo odświeża wygląd deski razem z radiem. Przy okazji czy były jakieś problemy przy montażu?

Forester SH/Impreza GH polift - 2010-2013. Generalnie jest p&p, natomiast wraz z panelem nalezy wymienić ramkę, zachodzącą nad schowek pasażera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
21 godzin temu, simpel napisał:

Dobra wariaty czy ktoś ma kontakt do kolegi Bacy albo jest w wątku jakiś magik do zrobienia tej złączki? Z tego co wyczytałem to ma być z 14 i 24 pin na 20 pin. Przyjmę wszelkie porady i rady

Mam jeszcze gdzieś w piwniczce wtyczki do zrobienia przejściówki. Jestem w stanie ją przygotować. Jeśli jesteś zainteresowany, daj znać na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jumpman, dawno dałem sobie spokój. Ostatnie mapy z Volvo. Za benzynę na Orlenie dostałem jakieś MIO. Czwarty rok aktualizacje za darmo. Do domu, kabelek do komputera, sprawdź aktualizacje, 15 minut i gotowe. Podobno bezterminowe. Cała Europa. Ponieważ ma kiepski wyświetlacz, dużo lepiej widoczny od dołu, wisi nad głową na przedniej szybie. 1 cm od podsufitki. Pokazuje też  prędkość. Stary ustawiony na 1 - 10 km na działkę pokazuje, czy jadę na Częstochowę, czy na Płońsk. Najważniejszy w starym jest kompas. Jeżeli w MIO mam problemy z określeniem kierunku, a w starym jest dana miejscowość, szybki ruch ręki i przy najwyższym powiększeniu widzę wszystko. Polecam. Za grosze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Chciałem zapytać, czy jeśli mam radio z mikrofonem, to jeśli zakupię przyciski przy kierownicy do odbierania i kończenia rozmów, jestem w stanie to jakoś ze sobą połączyć?

W załączniku przesyłam zdjęcia kostki radia i panelu, który jest aktualnie wystawiony na sprzedaż

IMG_20230127_123216883.jpg

IMG_20230127_123205799.jpg

Screenshot_20230127-115915.png

Screenshot_20230127-115908.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.12.2022 o 01:14, simpel napisał(a):

Macie kontakt do kogoś kto robi takie przejściówki? @Batikniestety nie odpisuje:/

Jest na forum obrzerny tutorial ja zrobic taka przejsciowke, sam ja zrobilem kilka miesiecy temu. Jedyne z czym mialem problem to odpowiednie wtyczka ktorych noe udalo mi sie w polsce kupic, zamawialem od chinczyka. Godzina lutowania i gotowe. Wszystko pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 28.08.2015 o 15:28, baca napisał(a):

...u mnie wszystko działa, teraz kamerka będzie podłączana... Jestem w stanie przygotować złączkę pasującą do fabrycznej instalacji

Cześć...Trochę odgrzeje temat- jaką kamerkę pod to radio należy dokupic? Zwykle czincz?

Druga sprawa...wyjście na mikrofon jest normalnie w tym radiu?

 

Widziałem kierownice impreza gh/forek sh ale i legacy z 3ma przyciskami do rozmów przy kierownicy...w wersjach z tym radiem navi kenwood takich przycisków nie ma...w jaki więc sposób są odbierane rozmowy? I czy w ogóle są możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Kochani - czy moglibyśmy podsumować pewien temat od początku? :)

 

Bo się pogubiłem.

Załóżmy że w Imprezie mam fabrycznego Clariona- chciałbym zamontować Kenwood z nawigacją.

 

Rozumując po chłopsku jeśli zakupie takie radio z wiązką (czyli kostką zasilajacą) pod ten wtyk 14pin to będzie to p&p z resztą instalacji w aucie?

 

Od razu napisze...z ciekawości zakupiłem w Japonii takie właśnie radio kenwooda i mam w zestawie tak poszukiwaną kostkę 24pin oraz antenę na blaszce :)

 

Dokupiłem również przejściówkę do kamery cofania (na aliexpress)

 

Jeszcze jest kwestia mikrofonu...Czy do jego podlaczenia (zewnatrzny uniwersalny) mam kupic ten adapter, ktory sie w watku przewijał?

 

 

Trochę się pogubiłem już na początku w poście kolegi Baca o przerabianiu wiązki itp...

 

Dlatego zastanawiam się czy majac radio kenwood wraz z kostką zasilającą (czyli tą 14pin) wepnę się w resztę instalacji Clariona?

 

Kenwood bardziej rozbudowany o wskazania spalania etc...zupełnie nie wiem na jakiej to zasadzie działa ;/

 

Dzięki wszystkim za odpowiedź :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...