Skocz do zawartości

Crash testy Subaru??


Pemo

Rekomendowane odpowiedzi

Byly przprowadzane crash testy aut Subaru?? ADAC ani Euro NCAP takich testow nie wykonywalo, to moze ktos inny?? Jakie sa wyniki??

 

Oczywiście, że tak. Na stronie, do której link podałem niżej można znaleźć wyniki crash testow Subaru.

http://www.hwysafety.org/vehicle_ratings/ratings.htm

 

Pozdrawiam AdamK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :), a moze wiecie dlaczego EuroNCAP czy ADAC nie przeprowadzily testow zderzeniowych aut marki Subaru??

 

Niektóre firmy samochodowe po przeprowadzeniu crash testu nie zgadzają się na publikacje wyników, może i tak było z Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :), a moze wiecie dlaczego EuroNCAP czy ADAC nie przeprowadzily testow zderzeniowych aut marki Subaru??

 

Też mnie to zdziwiło. Na ich stronie jest tylko test starego modelu Outbacka i dostał ..... 4 gwiazdki, czyli nie jest źle .

http://www.euroncap.com/content/safety_ ... =3&id2=136

Innych subaraków nie widać, ale w ogole mało aut jest ocenionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

AK: firmy nie mogą odmówić zgody na publikację. Sa natomiast informowane o wynikach testu, przed publikacją. Mają wówczas szansę (na własny koszt !) dostarczyć samochód, który ma być zgodny z serią.

Ty sposobem swego czasu Mercedes poprawił wynik C -klasy.

W odróżnieniu od NCAP, gdzie liczą się wyłącznie wyniki testu w Euro-NCAP uwzględniane są także elementy wyposażenia (jak np. lampka przypominająca o zapięciu pasów).

Istotnym czynnikiem w porównywaniu wyników jest także dokładne przyjżenie się zdjęciom samochodu po teście. ponieważ jego warunki są doskonale znane, niektórzy producenci konstruują karoserię "pod test".

I tak przy teście zderzeniowym z prędkością 64km/godz (= 40 mph) i osiągniętych znakomitych wynikach widać już załamanie słupka A.

Przeciążenia dla kierowcy i pasażera absolutnie O.K., ale co by było, gdyby samochód jechał szybciej - można sobie wyobrazić (skoro już przy tej prędkości struktura klatki bezpieczeństwa została naruszona).

Ponadto pokrycie 40% przodu "faworyzuje" w pewnym stopniu samochody z wzdłużnie ustawionym silnikiem rzędowym, albowiem tenże nie uczestniczy w kolizji i tym sposobem największe niebezpieczeństwo ("wepchnięcie" silnika do kabiny) jest apriori zażegnane.

Nie chodzi mi tu o krytykę systemu testowania - od czasu wprowadzenia NCAP / Euro NCAP bezpieczeństwo pasywne stało się generalnie elementem marketingowym, co umożliwiło odpowiednie inwestycje producentów włąśnie w tym zakresie ( :!: )- niemniej każdy test jest tylko wyrywkowym odzwierciedleniem fragmentu rzeczywistości. Każdy, kto pomyśli np. o kolizji "0" gwiazdkowego Kamaza z 5-gwiazdkową Laguną (przykład wybrany przypadkowo!) przyzna mi rację :wink:

 

Łączę pozdrowienia

 

PS. "Dzięki" nowej ustawie o odpisie VAT od dla samochodów osobowych do maks 3.000 zł w dalszym ciągu będą się na naszych drogach pojawiały nowe samochody, których bezpieczeństwo pasywne jest ograniczone do ..... "struktury kontrolowanego zgniotu" :cry: Albowiem Polska pozostanie krajem, w którym bezpieczeństwo jest rozumiane przez ustawodawców jako luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym bezpieczeństwo jest rozumiane przez ustawodawców jako luksus.

 

 

Szanowna Dyrekcjo, jeszcze pare lat temu jedynym przedstawicielem luksusowego bezpieczeństwa ( taniego ) była wódka LUKSUSOWA. Niestety chamstwo zaczeło produkcje podróby i bezpieczeństwo szlag trafił. Poza tym som ludzie co w używaniu powyższego luksusu nie stosujo Brembów i ABS-sów co powoduje że przy najmniejszy stłuczce z matkom ziemiom skracajo im sie strefy zgniotu do maksymalnego minima ......znaczy do wierzchni warstwy skórzany. Ta zaś jest cieniuśka co powoduje zmiany strukturalne w budowie klatki .......piersiowej oraz MASKI przedniej że o zawieszeniu przy strzale w TYŁ nie wspomne.

Subaru określiło se swoje parametry bezpieczeństwa w systemie NCAP, przyznając sobie z góry sześć gwiazdek i reszta producentów może mu nagiazdać.

 

Siwy co go drukujo w szpecjalistycznej prasie motoryzacyjej ....mać. Znaczy sie zna na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Dyrekcji:

 

Czy to prawda, że to właśnie producent samochodu musi go zgłosić do testów w EuroNCAP i za to zapłacić ?

 

A przy okazji, jeżeli przykładam wagę do bezpieczeństwa, to pamietam o zapięciu pasów i o tym że po drugiej stronie też mam poduche i przyznawanie pkt za naklejki uważam za śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Poza tym som ludzie co w używaniu powyższego luksusu nie stosujo Brembów i ABS-sów co powoduje że przy najmniejszy stłuczce z matkom ziemiom skracajo im sie strefy zgniotu do maksymalnego minima ......

 

Z tymi ABS'ami to ja sie nie zgadzam, ABSy są najczęstrzym powodem wypadków po "spożyciu" w polsce.

 

AbsolutnyBrakSzyii jest znanym problemem wśród polskiej "młodzierzy" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Poza tym som ludzie co w używaniu powyższego luksusu nie stosujo Brembów i ABS-sów co powoduje że przy najmniejszy stłuczce z matkom ziemiom skracajo im sie strefy zgniotu do maksymalnego minima ......

 

 

 

AbsolutnyBrakSzyii jest znanym problemem wśród polskiej "młodzierzy" :-)

 

Skróty Siwy zna bo jako Siwy znać musi, ino chodziło mi o hamulców a nie hamów. Bespośrednie rypnięcie o grunt bez wysuniętych kończyn hamująco - amortyzujących, jest doznaniem negatywnym, z grupy tłuczniowo - charatającej. Moim pomysłem racjonari ....raclonma ..... se kurde trudne słowo wybrałem .......... r a c j o n a l i z a t o r s k i c h ( prześlabizowałem z cykliniarki .....tfu .... z encykliki ....... z e n c y k l o p e d i i ) było zamontowanie, każdemu fanowi napojów skracających odległość twarzy od ziemi do zera, air bag - u. Niestety, pomysł sie nie przyjon z powodu niekontrolowanych wystrzałów poduszek, w momencie próby pocałowania teściowej..................w twarz.

 

Siwy racjonujący lizator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce Szanowny Panie Waldku B....zapytam delikatnie...czys ty na leb ze swego forysia wylecial albos sie lewarkiem lupna ze tesciowo w twarz chcesz calowac???przecie gady te za kark trza trzymac..i to mocno!!!bo jadowite cholery..tzn zmmije sa....co do air bagow...to czy nie wystarcz ze atrakcyjna wspoltowarzyszka podrozy ma???jak mila to i sie podzieli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airbag zasadniczo do tego służy, aby w potrzebie twarz weń wtulić można.

Gdybym był młodszy, to bym od razu (uwzględniając wcześniejsze, pilnie przestudiowane opinie na temat w.p. Moniqi) pilną potrzebę zasygnalizował :wink:

A tak - pozostaje mi Pikusia po jego chropowatych płetwach głaskać i od teściowej (przepraszam za słowo :!: ) co rusz na morze uciekać.

Wot, żizń ! (zapisane w transkrypcji mniej więcej łacińskiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce Szanowny Panie Waldku B....zapytam delikatnie...czys ty na leb ze swego forysia wylecial
albos sie lewarkiem lupna ze tesciowo w twarz chcesz calowac???
:

 

A i owszem, zdarzjo sie takie przypadki (szczęściem...... nie mnie). Jedne skaczom na BANDŻI, drugie lotajo na paru lotniach a trzecie całujo teściowe. Znam takiego gościa osobiści, ino że on ukończył z wyróżnieniem trzy edycje szkoły przetrwania, a i tak do teściowy podchodzi jak pies do jeża i po wyży wspomnianych czułościach, skrzpia twarz Lizolem abo Kretem ( to takie do udrażniania rur kanalizacyjnych). Pachnie brzydko ale sie liszaje nie robio.

 

Siwy

Pozdrawiam serdecznie Monisie ..... osobowość rzadko spotykanom ( na forum )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korsarzu w razie potrzeby czekam na info na p.w :wink: a na pocieszenie dodam ze niejeden chcialby miec takiego pikusia....

Waldku..bidaku...ja na szczesie nie posiadam tescioej wiec i twarzy oraz innych czesci ciala dezynfekowac nie musze..zas co do obecnosci to przez to ze na wygnaniu za zachodnia granica jestem...ale sie poprawie i czesciej na forum zagladeac bede a i moze na kawe do Szanownej Dyrekcji przy okazji sie wprosze...a co....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i moze na kawe do Szanownej Dyrekcji przy okazji sie wprosze...a co....

 

Dejcie głos na PWuja, ze dwa dni wcześni, to może wreszcie na jako poważnom, litrowom rozmowe się umówimy. Ja też jestem obecny (nie usprawiedliwiony) na forumie z rzadziuśka, bo roboty w ....... dużo.

 

Wal - duś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...