Skocz do zawartości

Pierwsze forumowe zawody w RBR


pablonas

Rekomendowane odpowiedzi

mam problemo z Saitekiem R660 . Kiera jest z dafaultu przekrzywiona o jakieś 5*. przeszkadza bardzo. tzn. w kalibracji windows jest ok, wchodze do gry, porusze delikatnie i przy prostej kierownicy, te suwaczki w RBR, są zaznaczone, jakby kiera była w prawo skręcona. w LFS da się ustawić kierę prosto i zablokować oś w odpowiedniej pozycji. Macie jakieś idee jak to w RBR obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie - z innej beczki :idea:

używacie virtual duba więc walę prosto do was :cool:

zgrywam materiał vhs za pomocą vivo (gt6600) - obraz (po długich bojach) ok ale dźwięk idzie w mono :roll: nie chodzi mi o to żeby od razu było stereo :razz: czy jest jakaś opcja która od razu przy zgrywaniu zdubluje tą ścieżkę mono do drugiego kanału? (bo się kiepsko słucha :wink: )

Oj ja mam drewniane ucho i nie rozróżniam co jest mono, a co stereo :wink: ALe faktycznie w VirtualDubie coś z tym dźwiękiem jest nie halo bo wszystkie moje filmy również miały zniekształcony dźwięk.

mam problemo z Saitekiem R660 . Kiera jest z dafaultu przekrzywiona o jakieś 5*. przeszkadza bardzo. tzn. w kalibracji windows jest ok, wchodze do gry, porusze delikatnie i przy prostej kierownicy, te suwaczki w RBR, są zaznaczone, jakby kiera była w prawo skręcona. w LFS da się ustawić kierę prosto i zablokować oś w odpowiedniej pozycji. Macie jakieś idee jak to w RBR obejść?

Spróbuj kalibracji za pomocą programu "dxtweak" (znajdziesz w google). Tak to wygląda

dxtweak8ci.jpg

Pamiętam, że jak mi się potencjometry w starym żółtym logitechu rozjeżdżały to ten programik pomógł.

Pytanie dlaczego masz ten problem. Sterowniki? Czy mechanika? Czyżby R660 nie miało potencjometru optycznego? :shock:

Dzięki za opinie chłopaki, G25 jednak trochę za droga (900 PLN), pewnie wezmę tego GT :wink:

Spoko polecamy się :cool: Wspomnę jeszcze tylko o jednej wadzie DFP. Nie wiem czy jest ona w GT bo nie jeździłem ale warto spytać. Wada to - HAŁAS. DFP jest strasznie głośna. Dźwięki jakie wydaje przy kręceniu (zwłaszcza szybkim przy kontrach "pożegnalnych" :mrgreen: ) przypomina zarzynanie prosiaka :mrgreen: Jak masz małe mieszkanie to domownicy będą się denerwować :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas, dzięki za tego programa. Masz wirtualnego pomuka. przy okazji znalazłem takie coś jak clrcali.exe i usunąłem poprzednie konfiguracje z poprzedniego uszkodzonego r660. od wieczora dzisiejszego znów mogę upalać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie - z innej beczki :idea:

używacie virtual duba więc walę prosto do was :cool:

zgrywam materiał vhs za pomocą vivo (gt6600) - obraz (po długich bojach) ok ale dźwięk idzie w mono :roll: nie chodzi mi o to żeby od razu było stereo :razz: czy jest jakaś opcja która od razu przy zgrywaniu zdubluje tą ścieżkę mono do drugiego kanału? (bo się kiepsko słucha :wink: )

Wygląda to jakbyś np. użył nieodpowiedniego kabelka (kabel stereo do wyjścia/wejścia mono w sprzęcie). Programowo oczywiście też da się ogarnąć.

 

http://forum.videohelp.com/threads/2845 ... ost1718637

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pluginie dostępna jest nowa trasa Sumburk czy jakoś tak http://rbr.onlineracing.cz/index.php?ac ... t&dlid=359 440 mb. Ponoć mogą ją pojechać ci, którzy dotowali Czechów w przeszłości (Ci którzy mogą zakładać rajdy na pluginie). Zaczynam ściągać trasę i zobaczymy co wymyślili a ponoc Hradki przy niej to Rally School :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada to - HAŁAS.

no niestety jest tak dalej i jak dla mnie jest to jedyna wada jak dla mnie tej kierownicy :cry:

a jak pablonas, jest w G25??

 

ja mam wiec moze sie wypowiem. G25 cicha na pewno nie jest, moim zdaniem kiera z FF musi troche pohalasowac, ale zeby straszyc innych domownikow to raczej nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś rajdzik pojedziemy? :twisted:

wczoraj ustawiłem sobie Samarę 1,4...poupalałem, było szybko :twisted: , wchodze na plugin...i dupa. Nie da sie jeszcze samary używać ;(

 

Graf von Burat, możesz mi podesłać jakieś sety do Kaliny?

 

[ Dodano: Sob Mar 20, 2010 12:12 pm ]

tym wczoraj polatałem...szybka bestia ;)

 

rbr_001.jpg

 

rbr_017.jpg

 

rbr_008.jpg

 

rbr_010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem Sumburka. Musiałem tak jak w Sosnowie włączyć wysokie detale bo inaczej trasa się nie ładowała. Przejechałem się bardzo powoli bo cieło mi wiele razy obraz, a na końcu stanąłem na niby mecie ale czas dalej leciał.... wyszedłem z gry bo się zwiesiła jak w ludzi za meta wjechalem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę poczytałem i ponoć nie można dojechać do mety. Dojeżdża się do 3 ludków z transparentem, "podobał Ci się odcinek to zapłać ileś tam" :wink: ok 500m przed metą uważajcie na kibola, który stoi po lewej na trasie... niby go dużym łukiem omijałem a i tak go rozjechałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechane. Na 1 próbie te "słynne" już drzewa na 3,2km. Coś tam pilot zdrowo namiszoł i nie dałem rady wyhamować i bum w drzewa. Na drugim znacznie lepiej, raczej bez większych przygód, na prostych nawet dawałem czadu. Za garażami zaczął migać czerwony ekran i koniec. Na E-rajdy piszą, że można to miejsce jakoś ominąć ale ja już tego nie sprawdzę.

 

Moja ocena: bardzo pozytywna. Graficznie sam miód. Poziom trudności wysoki choć zapowiadała się masakra. Droga w moim odczuciu jest bardziej równa niż na odcinkach, które mielismy do tej pory. Jest bardzo szybko, tylko kilka partii bardziej technicznych. Owszem, w niektórych miejscach wylot z drogi nie da nam nawet złudzeń na dalszą jazdę. Największy minus odcinka to słaby opis. Nastawiłem się na jazdę na opis ale po 2 wpadkach pilota zdałem się na szybkość omiatania trasy wzrokiem :)

 

Czekam na kolejną szansę pojechania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem :razz: Pierwszy przejazd skończyłem zatartym silnikiem po nawrocie w którym pacnąłem przodem w drzewko w połowie OSu.

Drugi przejazd trochę lepiej. Też przywaliłem (i to na początku OSu - włączyłem strzałki i ta o znaczeniu "uwaga" zasłoniła kolejną z informacją o oporze :twisted: ) ale uszkodziłem tylko chłodnicę więc lekko muskając gaz dojechałem do 600 metrów przed metą. Tam się silnik zagotował i kuniec.

 

Wysłałem requesta, że się rozbiłem i czy mogę jechać jeszcze raz :mrgreen: Zobaczymy co odpiszą :wink:

 

Ale OS super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oes fajny ale pojechałem go baaaardzo wolno co by dojechać do końca. Mimo tych zabiegów i tak poszłem parę razy w pole :cool: skończyłem tak jak każdy chyba czyli na kolesiu ok. 300m przed metą. Oes naprawdę fajny , w paru miejscach (las) troszkę jak by przycinało ale ogólnie jest bardzo fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończyłem tak jak każdy chyba czyli na kolesiu ok. 300m przed metą

Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale przy instalacji jest info, że odcinek po instalacji będzie działał przez 14 dni.

 

Tego OSu chyba nie da się normalnie dojechać.

 

Przy okazji. Odrzucili moje requesty :wink: Ale dobrze to argumentują:

Next 2 stages will be 22.03.2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jpol, jeszcze raz dzięki - otworzyłeś mi oczy na alternatywne rozwiązanie problemu :roll: cipam :razz: w każdym razie już ok :cool: a virtualdubmod rzeczywiście dodaje parę możliwości :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworzyłeś mi oczy na alternatywne rozwiązanie problemu

Czyli jednak "problem" sprzętowy? :wink:

 

To do czego podesłałem linka (zaawansowane filtry audio) występują i w tradycyjnym VirtualDubie (VirtualDubModa nigdy nawet nie widziałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak "problem" sprzętowy? :wink:

po prostu wyciąłem audio z pliku vdmodem, wrzuciłem do audacity, zdublowałem ścieżkę w drugi kanał i podłożyłem z powrotem w pinacle :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...