Skocz do zawartości

subaru piszczy, po wcisnieciu sprzegla przestaje


mly96

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z subaru, cos mi piszczy jak lekko nacisne pedal sprzegla to przestaje, podregulowalem linke przy silniku i jest troche ciszej, ale dalej troche slychac. Podczas ciagniecia za sprzeglo przy silniku (nie w kabinie) piszczy caly czas, jak nacisne w kabinie to nie piszczy, po dodaniu gazu jest gorzej, nie wiem jak po rozgrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki moze byc koszt z robocizna? Glupio wyszlo bo samochod mam pare dni, myslalem ze to pasek klinowy, ale zauwazylem ze po nacisnieciu sprzegla juz nie piszczy, koles zapewnial ze wymienial sprzeglo, no ale wiadomo moze powiedziec wszystko a wcale tak nie musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh to kiepsko, to jest to lozysko ktore do wymiany trzeba wyjac silnik? Ile na tym mozna przejezdzic i czy uszkodzenie tego uszkodzi tez cos innego? No i ciekawi mnie koszt wymiany samego lozyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oddalem do mechanika, dzisiaj tata go odebral podobno jakas pierdola, policzyl 70zl z odblokowaniem recznego bo nie wiem jakim cudem jak ja jezdzilem to zawsze puszczal normalnie, tacie dalem, zaciagnal reczny i reczny juz nie puscil, ale juz naprawione, wiec git :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze cie to bawi, ten mechanik nie praktykuje raczej takich metod, a jesli tak zrobil to predzej czy pozniej znowu zapiszczy, a raczej predzej bo wd40 to slaba opcja, wystarczajaca na pol minuty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Odgrzewam temat.

Jestem po wymianie sprzegla na valeo i zamachu na odchudzony(5.8kg) Oczywiście wymieniłem tez łożysko w kole zamachowym (kazalem dać dobre japońskie)

Problem jest tego typu ze cwierka/popiskuje na zimnym na luzie i podczas przyśpieszania /hamowania silnikiem.Jak wcisnę sprzęgło jest cisza .na starym sprzegle tez ćwierkało ale tylko na zimnym.

Nie wiem czy to ma znaczenie ,ale kolo zamachowe bylo tez lekko splanowane na powierzchni styku z tarcza sprzegla,bo byly mikropęknięcia i przez to linka sprzegla jest juz przy końcu regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Tu jest opisany ten sam problem. U mnie smarowanie pomaga na jakiś czas ale łożysko oporowe i tak będę wymieniał.
Wkurzający dźwięk wysprzeglika!
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=56227&share_tid=95822&url=https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/95822-Wkurzaj%C4%85cy-d%C5%BAwi%C4%99k-wysprzeglika%21&share_type=t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniłem łozysko oporowe ale nie pomogło więc wyregulowałem pedał sprzęgła w samochodzie. Wystarczyło pół centymetra na tych śrubach podkręcić i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...