Skocz do zawartości

Biały rodzinnowóz - legacy


szampon

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, szampon napisał:

No i są letnie koła
b998d69e78259bb2b442e97d0c2ff81e.jpg
Takie na szybko i pod słońce więc nie widać pełnego efektu.

No, bardzo ładnie się to prezentuje. Uważaj na krawężnikach, bo szkoda tych felg ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szampon napisał:

Wiem wiem. Opony mają fajny rant ochronny ale i tak trzeba uważać.

Ja mam 17'' barrumy bravurisy 215/50 z rantem, ale i tak przycierka się zdarzyła :wacko:

Jakie opony siedzą na Twoim gacku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, woocash2 napisał:

Ja mam 17'' barrumy bravurisy 215/50 z rantem, ale i tak przycierka się zdarzyła :wacko:

Jakie opony siedzą na Twoim gacku?

To też 17, znajomy mechanik polecił mi markę general, mówi, że dobre opony i w dobrej cenie. Za dobre używki 200 minimum a tu za nowe około 240. Dobre parametry do 300km/h, 5 lat gwarancji i na moje ucho całkiem ciche. Póki co jest spoko.

Opony robi continental.

Edytowane przez szampon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz oponę 215/45? I felgę 17?
Czekam na lepsze fotki bo ciekaw jestem jak w nadkolu siedzi.
Ja założyłem do swojej nuwki funkiel dębice presto uhp2 215/45r17 i koło jakby w nadkolu zniknęło.
Poprzednio były 215/55 więc niemal 5cm więcej i nie myło za dużej przerwy między kołem a nadkolem...

Aha a tak na marginesie...białe są najładniejsze i te ciemne akcenty...elegancko

Wysłane z NOKIA 6310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2017 o 22:07, don-legaś napisał:

Poprzednio były 215/55 więc niemal 5cm więcej i nie myło za dużej przerwy między kołem a nadkolem...

 

Niestety to nie jest 5 cm różnicy tylko lekko ponad 2 cm. 215 czyli szerokość jest podawana w milimetrach, ale rant jest podawany w procentach szerokości. Czyli 55% * 215mm = wys rantu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Niestety to nie jest 5 cm różnicy tylko lekko ponad 2 cm. 215 czyli szerokość jest podawana w milimetrach, ale rant jest podawany w procentach szerokości. Czyli 55% * 215mm = wys rantu. 

No tak, wysokość rantu, czyli na całej średnicy koła jest mniej o 2 z groszem x 2, czyli niecałe 5cm ;)
Dojazdówkę mam 60cm średnicy, a stare opony (215/55) miały 65co średnicy, więc to dosyć spora różnica w razie kapcia. Teraz jes niemal podobnie, +/- 60cm

Wysłane z NOKIA 6310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, don-legaś napisał:


No tak, wysokość rantu, czyli na całej średnicy koła jest mniej o 2 z groszem x 2, czyli niecałe 5cm ;)
Dojazdówkę mam 60cm średnicy, a stare opony (215/55) miały 65co średnicy, więc to dosyć spora różnica w razie kapcia. Teraz jes niemal podobnie, +/- 60cm

Wysłane z NOKIA 6310 przy użyciu Tapatalka
 

 

sorry, zmęczony jestem i sam mózgiem nie ruszyłem o co Ci z tymi 5 cm chodziło. Ja mam 215/50 i myśle, że nie wygląda już tak źle ten wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Fajny pomysł z drl-ami! Ale nie boisz się o mundurowych? Bo homologacji to pewnie brak?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka



Wiem wiem, ale jak to mówią kto nie ryzykuje ten szampana nie pije...
Narazie jest ok, pogoda nie pozwala nagrać jak to działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa pewnie! Tylko takie rozwiązanie będzie się na drodze rzucać jednak w oczy. Mnie zastanawia czemu nikt nie wpadł żeby połączyć w jednej lampie drl i pmg. Jakby były dobre to nawet za chinola bym te parę stówek wylozyl

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2017 o 05:30, lechuorzech napisał:

Czy ja wiem czy dużo  .. byłbym skłonny ta kasę dać gdyby to było do przedlifta i pmg świeciły uczciwie (nie mam w ogóle pmg tylko zaślepki i podsumowując koszt zakupu zaślepek i ori halogenów to już taka kwota robi się akceptowalna) a pmg by sie momentami baaardzo przydały w moich terenach. Na razie bezskutecznie poszukuję jakichś uniwersalnych pmg + drl i jak nie znajdę dedykowanych to będę rzeźbił z ori zaślepkami i jakimiś uni (szpachla, Panie szpachla ! tylko lakier jest problemem bo mam czarny metalik i mimo lat to widać że to metalik a tego to ja nie położę uczciwie). A jak nie znajdę to chyba przed zimą kupię jakieś mocne helli i będę w nich robił "angel eyes" chociaż bardzo źle mi się to kojarzy ( benia + audi = :( ). Chyba że ktoś podpowie jakieś pmg które nie są okrągłe tylko "paski" (nie wiem czy coś takiego w ogóle istnieje? Pewnikiem nie) bo to by mi zagadało z obecną konfiguracją oświetlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem coś takiego, najlepiej byłoby właśnie zaślepki pod halogeny(kupić to-prawie impossible w normalnej cenie) i do tego fajne dzienne okrągłe byłoby git. Tylko właśnie te zaślepki. Szukałem też zwykłych w zaślepki tylko muszą być mocno pod skosem nie znalazłem dobrze pasujących, coś takiego:
8b14f1a182769b13a1eb3dfdb5eca8b3.jpg
Skośne znalazłem takie:
http://ultraleds.pl/535,swiatla-do-jazdy-dziennej-led-nssc-523-hp-mini-ukosne-krotkie.html
Ale żeby dobrze dopasować jak dla mnie za dużo wycinania i w zaślepce i w zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stowacza zanabylem podobne do tych z Twojego linka, poszły w górne wycięcie zaślepek i jest ok ale pmg brakuje. Już ponad rok działają bez zająknięcia (przestrzegam przed wynalazkami za 4-5 dych bo poprostu mają gorszej jakości ledy i szybko się palą)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za stowacza zanabylem podobne do tych z Twojego linka, poszły w górne wycięcie zaślepek i jest ok ale pmg brakuje. Już ponad rok działają bez zająknięcia (przestrzegam przed wynalazkami za 4-5 dych bo poprostu mają gorszej jakości ledy i szybko się palą)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka



No poka poka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...