Skocz do zawartości

Nowy Discovery Sport 2015


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ale jak już się zabierają za 4x4 to wiedzą jak to robić

 

 

 

akurat w tym modelu jest coś w rodzaju Haldexa, więc jeśli chodzi o napęd to chyba nie tego Land Rovera miałeś na myśli
 

 

rozwiązanie napędu 4x4 w nowym FXT to wygląda znacząco inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale jak już się zabierają za 4x4 to wiedzą jak to robić

 

 

akurat w tym modelu jest coś w rodzaju Haldexa, więc jeśli chodzi o napęd to chyba nie tego Land Rovera miałeś na myśli

 

 

 

rozwiązanie napędu 4x4 w nowym FXT to wygląda znacząco inaczej ?

Nie. Ale forester nie udaje LandRovera. A Stach miał pewnie na myśli legendarne 4x4 Land Rovera Defendera lub Discovery (do II generacji) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobę która jeździ obecnym Discovery. Nigdy nie widziałem auta, które by się tak psuło. Tragedia. Od problemu z lakierem, po nawalające zawieszenie i palący się silnik. Dlatego jak nie poprawią jakości to bym się trzymał z daleka od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szczerze to nie wnikalem jaki jest obecny 4x4 w Evogu czy Discovery sport,czytałem i widziałem jedynie ich testy które wypadaly jak na LR przystało bardzo dobrze.W tym względzie myślę że można im zaufać.Do tego zdecydowanie poprawiły się właściwości jezdne na szosie.No i bryła bardzo mi odpowiada.Jednak trochę to za drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evoque, freelander i Discovery sport mają układ haldexopodobny. Natomiast Discovery 4 ma bardzo uczciwe rozwiazanie z centralnym dyfrem, dwiema blokadami i reduktorem. Ma też ramę nie spawaną do nadwozia. Też słyszałem straszne historie o awariach. Oczywiście Discovery Sport nie jechałem, ale poprzednik - freelander z motorem 240km nie zachwycił. Wykończenie super, na trasie bardzo fajnie, ale na wertepach prawie jak osobówka - za łatwo dobijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak trochę to za drogie.

 

 

No właśnie. Sam bym chętnie przygarnął RR Sport. ;) Natomiast jeśli chodzi o Off-road (nie tylko ze względu na cenę) to LR kończy się na Discovery II i Defenderze (który niestety nie posiada za grosz komfortu, a poza tym przestają go produkować bo nie spełnia współczesnych norm).  Chyba, że kogoś stać i nie szkoda mu auta za pół dużej bańki, to może nowsze Discovery uciorać w błocie. 

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dość trudnej imprezie OR w Bieszczadach, takiej z błotem po klamki, przyjechał facet nowym disko 4 z wyciągarka, snorklem, osłonami, oponami MT na felgach 19" ?! i z jasnym wnętrzem. I walczył. Wyciągarka mu się rozsypała, ale przejechał, a niektórzy wracali na lawecie a on nie. Jednak nie polecam takiej zabawy :). Jadąc Pajero wartym tyle, co jego modyfikacje, miałem chyba lapszą zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi. Wszystko (prawie) się da, tylko czasem powstaje pytanie po co? ;)

 

Poza tym chciałbym widzieć tego gościa, jakby w tym błocie padła mu elektronika. ;)

Nowe auto ma też zalety. Tam, gdzie mi napływała woda do środka, w nowym LR było sucho. . W świecie Land Rovera wszyscy się zastanawiają, co bądźcie po Defenderze. Disko sport nie jest dla fanów marki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w porownaniu do "trójki" rewolucji nie było, jednak poprzednie generacje były bardziej terenowe. Chodzi mi przede wszystkim o prostotę konstrukcji i żeby w razie awarii można było sobie poradzić na miejscu.

I taki był defender.

A dla większości jest Evoque, disco4 lub (dla tych jeszcze bogatszych) RR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...