Skocz do zawartości

Ogrzewanie wnętrza w OBK


lemur

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Przymierzam się do zakupu OBK (H6 lub 2.5i). Czytam mnóstwo narzekań na wydajność ogrzewania w tym modelu. Czy to tylko w tych niewydarzonych dieslach? Nie chce mi się wierzyć, że w XXI wieku może być problem z tak banalna rzeczą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to czytałeś, ale w wersja benzynowa nagrzewa się bardzo szybko. Ciepło w kabinie pojawia się błyskawicznie;) Swoją drogą jestem ciekawy, czy to przez konstrukcję silnika? W poprzednim aucie (silnik rzędowy czterocylindrowy) ciepło w nawiewach pojawiało się później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem gdzie to czytałeś, ale w wersja benzynowa nagrzewa się bardzo szybko.

 

Czytałem w opiniach na AutoCentrum, ale widzę, że są przesadzone.

Nie moge się doczekać na przetestowanie OBK MY 2015, żeby sprawdzić w jakim stopniu wyciszyli wnętrze.

W obecnym modelu przy autostradowych prędkościach trudno mówić o komfortowym słuchaniu muzyki.

Tu akurat np. XC 70 wygrywa zdecydowanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mój niepochlebny epitet odnosił się oczywiście do znanej awaryjności tych silników. I to nie tylko "wyczytanej". Kolega właśnie wymienił silnik po 100 kkm.

Dziękuję za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia, z tym, ze nie co do stopnia. :)

 

Czesto u mnie sie zdaza, ze nastawiajac powiedzmy 20 stopni, po godzinie jazdy nagle robi sie wyraznie chlodniej i wtedy podkrecam o pol stopnia, lub odwrotnie - jakos tak za goraco, ale to moze byc efekt podniesionego cisnienia przez niektorych uzytkownikow naszych drog. ;)

Pomaga odjecie pol stopnia. Mialem juz sytuacje, ze chyba ze trzy razy krecilem koleczkiem w trasie.

Tylko mi nie piszcie, ze w kozuchu jezdze! :P

 

No i na koniec wywodu potwierdzam - tez szybciutko sie cieplo w kabinie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nastawiajac powiedzmy 20 stopni, po godzinie jazdy nagle robi sie wyraznie chlodniej i wtedy podkrecam o pol stopnia, lub odwrotnie - jakos tak za goraco

To akurat fatalnie świadczy o klimatroniku, bo tak to można się bawić z klimą manualną.

Ale dobrze, że szybko nagrzewa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwalcie tak nie chwalcie bo automat automatycznej klimatyzacji pozostawia sporo do zyczenia :)

 

szybko sie robi cieplo to fakt ale czasami moje ustawione 20*C wyglada bardziej na 22 lub 18 :)

Mam dokładnie takie samo odczucie..., choć z drugiej strony w moim poprzednim aucie(bmw e46) wcale nie było lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...