Jump to content

Ogrzewanie wnętrza w OBK

lemur

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Przymierzam się do zakupu OBK (H6 lub 2.5i). Czytam mnóstwo narzekań na wydajność ogrzewania w tym modelu. Czy to tylko w tych niewydarzonych dieslach? Nie chce mi się wierzyć, że w XXI wieku może być problem z tak banalna rzeczą ...

Nie wiem gdzie to czytałeś, ale w wersja benzynowa nagrzewa się bardzo szybko. Ciepło w kabinie pojawia się błyskawicznie;) Swoją drogą jestem ciekawy, czy to przez konstrukcję silnika? W poprzednim aucie (silnik rzędowy czterocylindrowy) ciepło w nawiewach pojawiało się później.

Nie wiem gdzie to czytałeś, ale w wersja benzynowa nagrzewa się bardzo szybko.

Czytałem w opiniach na AutoCentrum, ale widzę, że są przesadzone.

Nie moge się doczekać na przetestowanie OBK MY 2015, żeby sprawdzić w jakim stopniu wyciszyli wnętrze.

W obecnym modelu przy autostradowych prędkościach trudno mówić o komfortowym słuchaniu muzyki.

Tu akurat np. XC 70 wygrywa zdecydowanie ...

Przepraszam, mój niepochlebny epitet odnosił się oczywiście do znanej awaryjności tych silników. I to nie tylko "wyczytanej". Kolega właśnie wymienił silnik po 100 kkm.

Dziękuję za opinię.

Mam podobne odczucia, z tym, ze nie co do stopnia. :)

Czesto u mnie sie zdaza, ze nastawiajac powiedzmy 20 stopni, po godzinie jazdy nagle robi sie wyraznie chlodniej i wtedy podkrecam o pol stopnia, lub odwrotnie - jakos tak za goraco, ale to moze byc efekt podniesionego cisnienia przez niektorych uzytkownikow naszych drog. ;)

Pomaga odjecie pol stopnia. Mialem juz sytuacje, ze chyba ze trzy razy krecilem koleczkiem w trasie.

Tylko mi nie piszcie, ze w kozuchu jezdze! :P

No i na koniec wywodu potwierdzam - tez szybciutko sie cieplo w kabinie robi.

nastawiajac powiedzmy 20 stopni, po godzinie jazdy nagle robi sie wyraznie chlodniej i wtedy podkrecam o pol stopnia, lub odwrotnie - jakos tak za goraco

To akurat fatalnie świadczy o klimatroniku, bo tak to można się bawić z klimą manualną.

Ale dobrze, że szybko nagrzewa ...

Nie chwalcie tak nie chwalcie bo automat automatycznej klimatyzacji pozostawia sporo do zyczenia :)

szybko sie robi cieplo to fakt ale czasami moje ustawione 20*C wyglada bardziej na 22 lub 18 :)

Mam dokładnie takie samo odczucie..., choć z drugiej strony w moim poprzednim aucie(bmw e46) wcale nie było lepiej

• 2 weeks later...