Skocz do zawartości

Największy przebieg Forestera z nowym silnikiem benzynowym FB20 2.0


Lukasz123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem,tak od września na bieżąco sledze strony i widzę co się dzieje,ale wiesz ,druga sprawa ,ze tych aut jest bardzo mało...wniosek taki,że są dobre i ludzie nie sprzedają.Ewentualnie jak ktoś na nowszy model zmienia to wtedy tak.

Ja sam na wiosnę zaczynam "polowanie" kto pierwszy ten lepszy,bo też będę kupował polifta takiego z 2012 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga sprawa że te forestery w ogóle nie tracą na wartości - przykład mój - rocznik 2011 przebieg 97000km - wycena 60500zł...

 

pomyśl nad zmianą agenta/ubezpieczyciela, bo ten Cię cygani... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

druga sprawa że te forestery w ogóle nie tracą na wartości - przykład mój - rocznik 2011 przebieg 97000km - wycena 60500zł...

 

pomyśl nad zmianą agenta/ubezpieczyciela, bo ten Cię cygani...  :)

 

Ubezpieczałem w tym miesiącu mojego w link4 i wycenili go na 64 000 PLN (suma ubezpieczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,że wyceniają na taką a nie inna kwotę to nie znaczy ,że za takie pieniądze się sprzeda.

Fakt,Forester trzyma cenę i jak ktoś jest pierwszym właścicielem,dba o auto,to i cena jest wyższa.

Giresse, a za ile kupiłeś :P:P:P ....No właśnie,za taką cenę jaką zakupiłeś to spoko,ale te 64 to trochę sporo,chociaż auto niezłe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giresse to teraz powiedz jakie widełki dali Ci w US? Bo mi powiedzieli 39 tys a że na umowie dużo więcej więc i wiecej musiałem zapłacić podatku.

Ubezpieczalnia też wycenila mi przy AC na 63 tys zl w kwietniu i od takiej kwoty płacę składkę. Wycena wycenie nie równa. ;)

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez slim2102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Giresse to teraz powiedz jakie widełki dali Ci w US?

Nic mi nie dali - podatek zapłaciłem zdalnie, a za podstawę wziąłem kwotę z umowy kupna / sprzedaży, a że byłą "dobra", to nie ryzykowałem wizyty w US ;)

 

 

 

Ubezpieczalnia też wyceniła mi przy AC na 63 tys zl w kwietniu i od takiej kwoty płacę składkę

Sprawdzałem, podczas symulacji na jaką maksymalną kwotę mogę go ubezpieczyć bez podnoszenia składki, i jakbym zadeklarował nawet dużo niższą wartość, to i tak nie obniżyliby mi składki. Pomijając fakt, że na początku zaproponowali najniższą z widełek, więc oczywistym jest, że jeżeli za ubezpieczenie płacisz x PLN, i nie jest, to zależne od wartości auta, to lepiej mieć ubezpieczenie na maksymalnie wysoką kwotę. W przypadku kradzieży zwrócą Ci 63 tyś, i na pewno nie będziesz na tym stratny :D - oczywiście nikomu nie życzę, aby musiał skorzystać z takiej ewentualności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Macie te słynne (wg amerykańskich forum) wycieki oleju w FB20 / FB25 ? 

Naczytałem się cholera wcześniej, kupiłem auto licząc się z tym problemem i szukam tych wycieków w moim ale jakoś olej nie znika ;-) Źle szukam czy to poprawili w którymś roczniku ?

Ja mam SH z 2011.

 

I czy ktoś wie czy FB25 na gazie trzeba regulować luzy zaworowe ? Co ile ? Gazu nie mam ale chodzi mi to po głowie...

 

Przebieg 57 000 mil, narazie brak problemów poza zwykłą eksploatacją (klocki, tarcze, oleje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kane66 napisał:

Macie te słynne (wg amerykańskich forum) wycieki oleju w FB20 / FB25 ? 

możesz podać źródło  informacji na temat  tych słynnych wycieków w FB? Jedyny problem o którym czytałem na forach zza wielkiej wody było nadmiernie zużycie oleju przez silniki  serii  FB przez  pierścienie z  niewłaściwego materiału -  konsumenci w  USA  wytoczyli  zbiorowy proces przeciwko Subaru.  Pierścienie zostały   zmienione i  problem  już  nie występuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie było o tym w wielu miejscach, google, po prostu przeglądałem ale jedno forum sobie dodałem w przeglądarce do ulubionych i tam także jest ten temat dość mocno rozrośnięty (o pierścieniach także mowa)

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f183/2011-fb25-discussion-about-oil-consumption-split-thread-375081/

 

A wiadomo kiedy poprawili pierścienie tj od jakiego rocznika ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, Siodemka napisał:

Co to za wycieki ? Jakaś wada fabrycz

Nieduże,  jeszcze nie kapało, ale trzeba było naprawić. Rok temu powtórka. 2x wyciek do przebiegu 120 000 to raczej wada.

Edytowane przez Zbylut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...