Jump to content

Gdy zimny to głośny

piottrus191
 Share

Recommended Posts

Czy wam także forki głośno pracują po odpaleniu przez jakieś 2-5 minut? Ten dźwięk jest nie fajny i trochę jakby coś się miało zatrzeć. Ale już po rozgrzaniu silniczek pracuje bardzo ładnie i ciszej.

Odpal, i przez pierwsze 2 minuty jeździsz do odcinki. Przejdzie szybciej.

;):P

• Upvote 1

Podobnie było i przy plus mocniej dodatnich temperaturach. Tylko że teraz z racji nadchodzącej zimy wolniej się rozgrzewa i dłużej to słychać. Latem podobnie było, zimny chodził na ciut wyższych obrotach i stopniowo spadały obroty a zarazem ciszej pracował silnik. Może i szukam dziury w całym ale nie jeździłem jeszcze Subaru zimą i nie wiem jak się będzie zachowywał.

U mnie też pracuje głośniej na zimno. Czasami można to interpretować jak nadmierny luz zaworowy. Mam tak odkąd pamiętam. Chłopaki z serwisu zrobili odsłuch rano i potwierdzili, że to normalne. Ot po prostu wszystko musi się rozgrzać i przesmarować olejem. Olej gęstnieje przy niskich temperaturach więc trochę dłużej trwa ta procedura.

• 2 weeks later...

Mnie wprost napierdziela całą symfonią z rana, aż strach, myślałem że panewka, ale na rozgrzanym chodzi jak masełko, myślałem że luz zaworowy, ale widocznie TTTM. Bardziej mnie niepokoi wzrost ładowania do 1.2 bara, bo w daily jeździe raczej na 0.9 się kończyło ;)