Skocz do zawartości

Prośba o poradę w sprawie Linuksa.


pablonas

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, może ktoś mi pomoże :)

 

Komp to netbook Acer z Atomem 1,6 , 2GB ramu i jakąś zintegrowaną grafiką. System Linux 14.04 LTS.

 

Mam następujący problem z przeglądarką i filmami:

 

Na chrome filmy z YT działają płynnie w rozdzielczości 720p. Na FB nie idzie obejrzeć nic - 0,5 klatki na sekundę.

Na Firefox filmy na YT w rozdzielczości 720p działają wyraźnie wolniej niż na chrome chociaż od biedy da się oglądać. Natomiast na FB filmy chodzą idealnie.

 

W czym tkwi problem? Chcę używać chrome - jak sprawić aby filmy działały płynnie na FB?

 

Pls help :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, może ktoś mi pomoże :)

 

Komp to netbook Acer z Atomem 1,6 , 2GB ramu i jakąś zintegrowaną grafiką. System Linux 14.04 LTS.

 

Mam następujący problem z przeglądarką i filmami:

 

Na chrome filmy z YT działają płynnie w rozdzielczości 720p. Na FB nie idzie obejrzeć nic - 0,5 klatki na sekundę.

Na Firefox filmy na YT w rozdzielczości 720p działają wyraźnie wolniej niż na chrome chociaż od biedy da się oglądać. Natomiast na FB filmy chodzą idealnie.

 

W czym tkwi problem? Chcę używać chrome - jak sprawić aby filmy działały płynnie na FB?

 

Pls help :)

 

A te filmy to ogladasz poprzez flash czy html5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić żeby FB też korzystał z html5?

Chyba tylko pisząc petycję do Zuckerberga. ;)

Z tego co wiem, jeszcze się nie przesiedli.

 

W zależności od witryny (czyli osadzonego w niej odtwarzacza) widywałem już bardzo różne zachowania flasha. Przy tej samej wersji pluginu niektóre działały ok, inne nie chciały skorzystać ze sprzętowego skalowania.

 

Którą wersję pluginu masz (ten sam prawoklik, co do sprawdzenia HTML5/Flash)? Aktualna dla linuksa to 11.2.202.424

 

Jeśli nie masz aktualnej, to może warto zaktualizować? Nie wiem jak jest w Ubuntu "koszernie" realizowane, ale może reinstalacja pakietu 'flashplugin-installer' pobierze aktualną (nie wiem czy ma podobną logikę jak debianowy 'flashplugin-nonfree', w każdym razie żadnego skryptu do wymuszenia aktualizacji przez użytkownika nie widzę.

 

Tak w ogóle, to w jaki sposób instalowałeś plugin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@jpol,hmm wygląda że mam wersję 15.00.239. A wg informacji z prawoklika do chrome służy ta właśnie wersja.

11.2.202.424 działa z Firefoxem... i pewnie właśnie dlatego tam filmy działają.

 

Wniosek - nie używać chrome?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...