Skocz do zawartości

Rozrząd


zbyszek1533

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy przy okazji wymiany rozrządy trzeba wymienić  uszczelnienia na głowicy ( chodzi o gumki na popychaczach ) czy lepiej nie ruszać o ile nie cieknie i oczywiście to samo pytanie dotyczy świec czy wymieniać pytam bo jestem świeżym użytkownikiem Subaru a nie chciałbym walnąć jakiejś gafy przy okazji proszę o radę co mam robić a na co nie dać się namówić bo mechanicy mają różne zdanie na ten temat ???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padnięte uszczelniacze zaworów objawiją się m.inn. ubywaniem oleju i dymieniem na niebiesko. Jeśli nie masz takich objawów, to nie ma sensu tam grzebać. Poza tym taka robota, to też i wymiana uszczelek pod głowicą,czyli koszty. Świece spokojnie można wymieniać nawet co 100kkm, tylko odstęp trzeba korygować. Z drugiej strony to nie jest droga rzecz, więc nie warto oszczędzać.

Ale jak oni pokojarzyli wymianę rozrządu z uszczelniaczami zaworów,to dla mnie zagadka. Mechanicy mają chyba jakiś specjalny dar do rozpoznawania laików motoryzacyjnych.

I jeszcze zapomniałem o wyciskaniu oleju przez dekle głowicy jako istotnym objawie padnietych uszczelniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączam się pod temat...kolego również jestem "szczęśliwym" dopiero co posiadaczem forka (2006 2,0 158KM) i jakbyś mógł opisać co zrobiłeś w swoim formu na początku - tj wymiana płynów, rozrządu, co tam innego - koszty i jakie produkty, części Ci polecali, jakie kupiłeś co sprawdzonego kupiłeś. Jednym słowem proszę o pomoc gdyś jak pewnie nie pierwszy przecierasz sobie szlaki bezawaryjnego użytkowania forka - a do tego trzeba po kupnie zrobić co nie co...

 

Dzięki z góry za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączam się pod temat...kolego również jestem "szczęśliwym" dopiero co posiadaczem forka (2006 2,0 158KM) i jakbyś mógł opisać co zrobiłeś w swoim formu na początku - tj wymiana płynów, rozrządu, co tam innego - koszty i jakie produkty, części Ci polecali, jakie kupiłeś co sprawdzonego kupiłeś. Jednym słowem proszę o pomoc gdyś jak pewnie nie pierwszy przecierasz sobie szlaki bezawaryjnego użytkowania forka - a do tego trzeba po kupnie zrobić co nie co...

 

Dzięki z góry za pomoc...

Wymiana wszystkich płynów olejów (silnik, skrzynia, dyfer) rozrząd, świece sprawdzić. Silnik zalewalem motulem skrzynie i dyfer mobil 1. Rozrząd oryginał sprawdzić oslony rozrządu czy całe. Jesli gaz to ZAWORY... Do silnika zawsze kupuje z 6 litrów reszta sie przyda(kontroluj olej, oraz plyn chłodniczy, sprawdz czy nakrętki dobrze dokrecone, czy sie nie odkrecaja. Chandlarze często zmieniają koła :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to jest odpowiedz...dzięki...


Drodzy forumowicze...pytanie z tych banalnych - ile zapłaciliście za wymianę rozrządu (najlepiej silnik 2,0X 158 KM)...orientacyjnie chciałbym wiedzieć ile kasy szykować na części i robociznę chodź ta pewnie różnie wychodzi (nie biorę ASO pod uwagę).

 

Dziękuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za tak liczne odpowiedzi myślę iz za pewne dużo mi pomogą ale za intrygowała mnie odpowiedz serwis na 105 tyś, czy podpowie ktoś co trzeba wykonać na 205 tyś bo instrukcje mam po Włosku i nic z tego nie mogę się doczytać z góry dzięki za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze...muszę wymienić pompę wody (21111AA310). Z tego co się dowiadywałem to tylko serwis...może ktoś mi pomoże znaleść taką w rozsądnych pieniądzach? https://www.google.pl/search?q=21111aa310&biw=1366&bih=631&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=xUxjVK_AJsjB7Aaf9oDIDQ&ved=0CAYQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=fZmeM8kxfeZWfM%253A%3Bqy7Q2BTRRx0pOM%3Bhttp%253A%252F%252Fclub-forester.ru%252Fuploads%252Fmonthly_05_2013%252Fpost-9245-1369723389.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.club-forester.ru%252Ftopic%252F39105-prodam-pompu-21111aa310%252F%3B1200%3B900

 

 

powyżej link- zdjęcie o co mi chodzi.


A tutaj jeszcze nr katalogowy z hurtowni jak mi szukali: 98007VKPC


pompa zamówiona w ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...