Skocz do zawartości

Jakie opony na zime do STI


rzymu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w tym roku będę upalał na 215/45r17 Goodyear Ultra Grip Performance, jest to absolutna nowośćm i jescze nikt na tym nie jeżdził, ( poza driverami testowymi) ale można sie spodziewac że bedzie rewelacyjna. Po pierwsze poprzednik Ultra Grip 7 był baardzo dobry, po drugie opona ta dedykowana jest tylko do samochodów z wyższej półki od 16" w zwyż. Po trzecie bo biężniku i mieszance można sądzić że będzie ekstra. Trzeba lada chwila popatrzeć na www.adac.de tam są zawsze testy opon przed sezonem, podejrzewam murowaną pierwszą 3.

 

Ultra grip 7 były cienkie jak dupka węża. Może do 4x4 jest dobra nie przeczę. Ja z 15x się zakopałem wycofując na parkingu tyłem (opona kierunkowa). Do przodu trakcja jak cie moge jeszcze, no i fakt ze dosyc cicha była.

 

Jeżeli ty oceniasz oponę po tym że się zakopałeś i nie mogłeś wyjechac to sorry ale więcej pytań nie mam. UG7 to jest jedna z najlepszych opon, i wiem to nie tylko od klientów ale i niezależne testy potwierdzaja to.

 

 

Każdy ma inne odczucia i nie mówię tu tylko o jeździe na parkingu, przy normalnej jeździe tak jak napisałem - stanardowo, przy ostrzejszej może i jest rewelacja - ja zimą się tocze raczej. Co do parkingu to tak się go uczepiłem ponieważ to nie jest normalne ze z 10 prób wyjazdu tyłem udaje się 5. Na michelinach tego problemu nie ma. Co do testów to wszyscy wiedzą jakie to one są niezależne :) niemniej jest to jakiś odnośnik.

 

 

Co do performance to wyglądają zupełnie inaczej i pewnie ich spróbuje jak bedę miał wrx'a z chęcią korzystając z waszych opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mój wybór - na codzień - Dunlop M3 lub Continental TS 790 lub jakoś tak - jeszcze nie zdecydowałem- najpierw muszę obejrzeć live 225/45R17 bo to nie to samo co 195/60

 

dlaczego chcesz kupowac 225 na zimę? Przeciez przyczepnośc na sniegu tak szerokich opon jest dużo gorsza, mysle ze gora 205. Odczujesz wiekszą różnice pomiedzy rozmiarami niż pomiedzy lepszą gorszą opona w tym samym rozmiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku będę upalał na 215/45r17 Goodyear Ultra Grip Performance, jest to absolutna nowośćm i jescze nikt na tym nie jeżdził, ( poza driverami testowymi) ale można sie spodziewac że bedzie rewelacyjna. Po pierwsze poprzednik Ultra Grip 7 był baardzo dobry, po drugie opona ta dedykowana jest tylko do samochodów z wyższej półki od 16" w zwyż. Po trzecie bo biężniku i mieszance można sądzić że będzie ekstra. Trzeba lada chwila popatrzeć na www.adac.de tam są zawsze testy opon przed sezonem, podejrzewam murowaną pierwszą 3.

 

Ultra grip 7 były cienkie jak dupka węża. Może do 4x4 jest dobra nie przeczę. Ja z 15x się zakopałem wycofując na parkingu tyłem (opona kierunkowa). Do przodu trakcja jak cie moge jeszcze, no i fakt ze dosyc cicha była.

 

Jeżeli ty oceniasz oponę po tym że się zakopałeś i nie mogłeś wyjechac to sorry ale więcej pytań nie mam. UG7 to jest jedna z najlepszych opon, i wiem to nie tylko od klientów ale i niezależne testy potwierdzaja to.

 

 

Każdy ma inne odczucia i nie mówię tu tylko o jeździe na parkingu, przy normalnej jeździe tak jak napisałem - stanardowo, przy ostrzejszej może i jest rewelacja - ja zimą się tocze raczej. Co do parkingu to tak się go uczepiłem ponieważ to nie jest normalne ze z 10 prób wyjazdu tyłem udaje się 5. Na michelinach tego problemu nie ma. Co do testów to wszyscy wiedzą jakie to one są niezależne :) niemniej jest to jakiś odnośnik.

 

Jeżeli mówisz że się w zimie toczysz to moim zdaniem nie powinieneś oceniac opon.

 

Jesli chodzi o testy ADAC a takie miałem na myśli to są niezależne tak jak EURO NCAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór - na codzień - Dunlop M3 lub Continental TS 790 lub jakoś tak - jeszcze nie zdecydowałem- najpierw muszę obejrzeć live 225/45R17 bo to nie to samo co 195/60

 

dlaczego chcesz kupowac 225 na zimę? Przeciez przyczepnośc na sniegu tak szerokich opon jest dużo gorsza, mysle ze gora 205. Odczujesz wiekszą różnice pomiedzy rozmiarami niż pomiedzy lepszą gorszą opona w tym samym rozmiarze

 

Bo mam felgę 7,5 cala szerokości i obawiam się, że jak założę 215 to ranty felgi będą wystawać na zew. opony co przy naszych dziurach i krawężnikach źle wpływa na felgi i opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę? Też RE070 :mrgreen:.

 

A tak na poważnie: o ile w przypadku opon letnich różnicę da się wyczuć bez najmniejszego problemu, to zimówki są dla mnie wszystkie "takie same"... :roll:

ta, no. a roznice poczujesz jak bedziesz jechal w polowie marca przez niemcy na naraty 245km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś, bratku, a czemu Ty się nie przyznajesz, że ta impreza, którą regularnie widuję w okolicach Foksal, to Twoja, ha? Już parę razy pozdrawiałem w stosownym dziale i bez odzewu :roll:.

 

Dopiero teraz jak na Twój podpis spojrzałem, to się wyjaśniło, że to Twoja. No i to by również wyjaśniało, dlaczego spotykam tam czasem Ciebie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Próbowałem założyć na swoje felgi 7,5 oponę 215/45r17, jednak mimo wszystko zdecyduje sie na 225/45r17, Niby opona ma wzmocnienie zabezpieczające felgę, ale jest to dużo mniej niż 225/45r17. Jednak założe 225/45r17. tym bardziej że bązdzmy szczerzy 70 % zimy to jazda po asfalcie mokrym i suchym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem przychodzi Rajd Magurski i STI nie może nadazyć za wolnossącym Legacy ;-)

 

I tu się z Tobą zgodzę, ale zawsze trzeba wybrac jakiś kompromis, podejrzewam że wielkiej różnicy pomiędzy 215/45, a 225/45 nie ma. Niestety do STI (ze względu na zacisk )na zimę wilekiego wyboru brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej szerokości opony wejdą na felgę 7", a jakie na 6,5" ?

 

W wrx teraz sa 7" i jest opona 215/45/17, w salonie zapewniano mnie ze jest tolerancja 1cm na takiej feldze 7". Czy chodzilo o 205 czy 225 tego nie wiem.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...