Skocz do zawartości

Playstation 3


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

kupuj, ktoś musi kupować nowości

 

Toś mnie trafił w czuły punkt, ale to niestety racja :twisted:. Uwielbiam nowe, fajne gadżety i choć próbuję prowadzić na sobie terapię polegającą na wmawianiu sobie, by zaczekać, aż dana rzecz stanieje do racjonalnej ceny (bo wiem, że ceny nowości są nieracjonalne), terapia w większości przypadków nie daje żadnych rezultatów... :roll:

 

Co do ściągania gier, ja osobiście się nie martwie, bo nigdy nie ściągnałem żadnej gry. Jestem dumny z tego że mam tylko orginalne, a moja PS2 jest nie przerobiona.

 

Kiedyś napisałem to samo, bo nie mam w domu żadnego pirata (a multimediów - CD, DVD mam sporo), na co mi Gal wylał na głowę kubeł zimnej wody pytając, czy lata temu, gdy byłem studentem, również wydawałem swoje kieszonkowe na oryginalne programy/CD. No i się zamknąłem :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Heh, niestety jeśli chce się używać PC tak, jak się da to robić, to nie sposób w polskich realiach wydac np. 4000zł na Photoshopa, dlatego większośc ludzi ma piraty. Gdyby nasze, europejskie ceny podbudować europejskimi zarobkami, to czemu nie. :) Takie życie. :mrgreen:

 

Dlatego jedyny edytor grafiki, z którego korzystam, to GIMP - nie chcę wydawać 4K na photoshopa, a pirata nie kupię... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIMP (nie bijcie) jest słaby. Wolny jak diabli. Funkcjonalność nie do końca dopracowana. Już wolę używać legalnego Corel PhotoPaint. Za mniej niż 650PLN można kupić wszędzie. Pakiet zawiera: CorelDRAW 11 PL, Corel PHOTO-PAINT 11 - PL, Corel RAVE 2 - PL, Kodak Digital Science - PL, Corel TRACE 11, Corel CAPTURE 11 (Windows), Adobe Acrobat Reader 5.0, Bitstream Font Navigator, Scan Soft OmniPage SE - ENG, Quick Time 5 Player - ENG, Microsoft Visual Basic for Applications - EN.

 

Jeżeli ktoś faktycznie często używa, to moim zdaniem cena jest super. Ja w firmie użytkuję wersję 9 kupioną 2 lata temu za jakieś 450PLN. Co ciekawe - nie wiem jak jest w wersji 11, ale wersja 9 miała licencję umożliwiającą zainstalowanie pakietu na 2 komputerach, z czego jednocześnie mogła być uruchomiona jedynie na jednym z nich. Czyli - masz legal w domu i w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niecerpliwie czekam na GTR2 na PC. Już tylko kilkanaście dni do premiery.

 

O ile GT3 wygląda super, o tyle model jazdy jest strasznie kulawy. Lubię tą serię, bo daje dużo frajdy z kolegami przy piwku, ale wolę symulatory wymagające kierownicy.

 

GTR2 wygląda tak:

 

9ef1aac038ox3.jpg

a0c7a0005etf9.jpg

e573242a29uc1.jpg

f0aed53820cc0.jpg

 

A jeżeli komuś nie zależy na walorach symulacji i arcade wystarcza, to nie ma jak Toca Race Driver 3:

 

http://img182.imageshack.us/slideshow/p ... 86ctb.smil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja o tym PS3 myślę w kontekście gry, w której będzie można przy uzyciu kierownicy i pedałów (są kierownice z ręcznym?) zapiąć boka w sposób możliwie najbardziej zbliżony do rzeczywistości... Rozumiem, że GT4 nie spełnia tego wymogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nowa kierownica (Logitech G25) będzie dostępna późną jesienią. Co nie zmienia faktu, że GT3 symulatorem nie jest. Niestety (o tym dlaczego niestety za chwilę) jedynym sensownym symulatorem rajdów jest obecnie Richard Burns Rally (RBR). Niestety w wersji PC jest to konwersja z konsoli, przez co interfejs użytkownika strasznie cierpi. Ale za to fizyka (jak już się uporamy z ustawieniem kierownicy) - rewelacja. Zresztą efekt fascynacji Imprezą WRC widać po lewej w avatarze. A pomyśleć, że mała ma dopiero 7 miesięcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się poważnie zastanowił nad kupowaniem PS3 zaraz na starcie, a to z trzech powodów. Po pierwsze - wspomniana cena. Po drugie, PS3 jak każda nowa konsola na starcie będzie miała bardzo mało gier, a na kolejny odcinek telenoweli pt. Gran Turismo narazie bym nie liczył. Po trzecie wreszcie tzw "choroba wieku dziecięcego" czyli wszelkie błędy i niedoróbki wynikające z niedoskonałości procesów produkcji (np. pierwsze xboxy360 często przy dłuższych sesjach przegrzewają się). Wcześniej delikatnie napomknąłem że procesor PS3 będzie miał 8 rdzeni. Ale ze względu na aspekt finansowy, Sony wraz z IBM ustanowiło że procesory które będą miały sprawne tylko 7 z 8 rdzeni równierz trafią do wnętrzności konsol (jak dla mnie szok, gdyby nie fakt że wyczytałem to w poważnym czasopiśmie nie uwierzyłbym). Można tylko zgadywać jaki będzie to miało efekt na działanie konsoli.

A co do grania na PC... ja na komputerze praktycznie nie gram ponieważ mam od tego konsole (w ilości szt. 3 :). Ale żal mi wszystkich tych którzy upgrade'ują swoje pecety żeby pograć w coraz to nowsze tytuły, ponieważ w niedalekiej już chyba przyszłości czeka ich spory wydatek - mam tu na myśli combo vista + dx10 +cały hardware który do pociągnięcia ich będzie niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony wraz z IBM ustanowiło że procesory które będą miały sprawne tylko 7 z 8 rdzeni równierz trafią do wnętrzności konsol (jak dla mnie szok, gdyby nie fakt że wyczytałem to w poważnym czasopiśmie nie uwierzyłbym). Można tylko zgadywać jaki będzie to miało efekt na działanie konsoli.

Żaden :) Specyfikacja konsoli zakładała 7 rdzeni i nawet jak trafi się im w późniejszym udoskonalonym etapie produkcji wersja z działającymi 8 rdzeniami, to i tak zostanie przycięta do 7. Procek jest produkowany z jednego wafla i zależnie od tego ile jednostek jest uszkodzonych docelowo przeznaczony będzie do innego klienta. Wersja z 6 działającymi rdzeniami ma być przeznaczona do elektroniki powszechnego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany nie słyszałem by PS3 miało mieć 8 rdzeni :) W każdym razie można założyć, że różnica pomiędzy 8 a 7 rdzeniami to ubytek w wydajności na poziomie 12% - ale to czysta teoria, bo oprogramowanie też musiało by się idealnie skalować. Jestem ciekaw na ile programiści są w stanie pisać wielowątkowe gry tak by na 100% wykorzystać możliwości drzemiące w CPU, bo niestety nie ma się co łudzić, ale gry pisane jako wieloplatformowe nie będą potrafiły tego potencjału z konsoli wykrzesać. O wydajność jednostki centralnej w każdym razie bym się nie martwił, pozostaje czekać na pomysłowych i zdolnych koderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak, o ile były pisane zgodnie z wytycznymi producenta sprzętu i nie korzystały z nieudokumentowanych technik (ale z drugiej strony gier takich jest całkiem sporo). W PS2 rozwiązano to w ten sposób, że jako kontroler I/O zostało wsadzone serce z PSOne. W PS3 prawdopodobnie będzie wsadzona hybryda (CPU + grafika) tego co siedzi w slimowej PS2 mająca zapewnić kompatybilność z tytułami PS2 i PSOne. Za karty pamięci będzie robiła wirtualna karta zapisana na dysku twardym konsoli. Ma być też dostępny adapter dla kart pamięci z PSOne/PS2. Być może będą działać urządzenia USB z PS2, nie przewiduje się możliwości używania standardowych kontrolerów z PSOne/PS2 ze względu na brak złącza.

Zresztą o konsoli można poczytać tu: http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamowilem konsole :D czekam czekam ale dla mnie tam GT4 to pasztet zwykly jest mzoe brat cos pocisnie :D ja czekam na FinalFantasy7 w nowej wersji ... panie daj mi wtedy z tydzien urlopu bo z pokoju sie nie bede nigdzie wybieral mysle ze nawet jak by Paris zaproponowala by swoje legendarne 36min in Paris to ... bym nie skorzystal ;)

 

Tifa fan 4 ever ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...