Skocz do zawartości

Wymiana zawieszenia pneumatycznego - kompatybilność itd.


czeslawhornet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

 

w wyniku awarii jednego mcpersona pneumatycznego doszedłem do wniosku, że chyba rozsądnym wyjściem jest wymiana zawieszenia na nie pneumatyczne.

w związku z tym mam kilka pytań (pewnie ktoś już przerabiał ten temat).

 

auto - legacy lx 2.0 kombi, rok 1997

 

- czy podejdą mcpersony z rocznika 1998, 1999? (ewentualnie późniejszych)?

- czy zawieszenie z wersji z silnikiem 2.2 lub 2.5 jest kompatybilne?

- czy mcpersony pneumatyczne są rozbieralne? tzn. gdybym jednak pozostał przy opcji pierwotnej jest sens rozgrzebywania kolumny w celu usunięcia nieszczelności, która według wstępnej diagnozy znajduje się w miejscu gdzie poduszka przylega do donej części kolumny... (opaska mocująca jest skorodowana - tak przypuszczam).

- czy wystarczy wyjęcie bezpieczników w celu "ogłupienia" układu sterującego zawieszeniem czy trzeba zwierać kabelki idące od kolumny?

 

będę wdzięczny za podpowiedzi w tym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

Wielkie dzięki za odzew - wszelkie wątki na forach polskich i zagranicznych przeczytałem, 

znalazłem też informację o "oszukaniu" układu sterującego zawieszeniem poprzez zwarcie odpowiednich kabelków - w przypadku wymiany np. tylko przodu. tak, aby układ sterujący "był przekonany", że autko stoi na odpowiedniej wysokości (czyli dostaje odpowiedni sygnał ze styków w kolumnie).

pytając o ewentualne "rozgrzebanie" kolumny miałem na myśli np jakieś przecięcie i ewentualne zespawanie  elementów - jakoś to muszą przecież składać w fabryce :-)

 

jeszcze raz dzięki - w najbliższym czasie przystąpię do operacji.

...no i oczywiście opiszę sekcję zwłok dziurawego amorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- to już gacek III- odmówiła mi posłuszeństwa listwa przy kompresorze i wpadł zwykły zawias.

 

W sumie leży i się kurzy to za 200zł 4szt z wysyłką wliczoną- a jakby coś nie pasowało bezproblemowy zwrot $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- to już gacek III- odmówiła mi posłuszeństwa listwa przy kompresorze i wpadł zwykły zawias.

 

W sumie leży i się kurzy to za 200zł 4szt z wysyłką wliczoną- a jakby coś nie pasowało bezproblemowy zwrot $.

 

to ja bym chętnie wziął :) chciałem z powrotem założyć pneumatykę do mojego legacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

a ja sobie sprawdziłem w (miarę możliwości oczywiście) i do 2000 są inne niż do 97

dzięki wszystkim za odzew 

 

Co nie musi oznaczać, że po zmianie kompletu nie będą pasowały. Zobaczymy... dam znać jak mi poszło :)

 

Tylne amortyzator w legacy II mają inne mocowanie dolne niż te w legacy III. Za to przód powinien pasować P&P przynajmniej mocowaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...