Skocz do zawartości

PC - do gier


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Czas reakcji matrycy:np.od 4ms w dół Eizo FG2421-PL iiyama ProLite T2252MTS-B3 BenQ BL2710PT
 

Do wyścigówek? Zresztą i tak nieco za małe względem wymogów (̣≥ 42").

 

To sa przykłady dobrych monitorów ;) Istotna wartość czasu reakcji matrycy bierze się z ilorazu czasu i częstotliwości wyświetlanych klatek.

Matryca 2D wyświetla 60 klatek w ciągu sekundy, czas reakcji black-to-black nie może zatem przekraczać 16 milisekund, inaczej obraz w szybkim ruchu będzie smużyć. Matryca 3D wyświetla 120 klatek w ciągu sekundy,czas reakcji black-to-black nie może więc przekraczać 8 milisekund.Wiec idac nizej jest tylko lepiej.....Monitor do samochodówek prawidłowo powinien byc zamontowany zaraz z przodu stelaza i moim zdaniem 42 cala bedzie za duzy,i Edwin w koncu nabawi sie bólu głowy,1 cal to ok. 2,54 cm tak więc w przypadku TV o przekątnej 42" minimalna odległość od ekranu to ok. 215 cm.pzdr i miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko juz tu powiedziano. To co mógłbym dodac:

 

1. Dyski SSD mają nie za duże pojemności. A jak wiadomo, wszystkie aplikacje domyslnie ładują się na C. Jak nie dopilnujesz instalacji w innym miejscu, to taki dysk zapchasz w miesiąc. Ale nawet jak będziesz się pilnował, to Windows i tak z czasem puchnie. Generalnie chodzi mi o to, że mały dysk systemowy to problemy. Nie tak łatwo jest rozszerzyć partycję systemową. Z tego powodu póki co jestem ich przeciwnikiem.

2. Pisałeś coś o WIFI. Oczywiście bez WIFI trudno się dziś w domu obejść. Problemy z zasięgiem bardzo fajnie obchodzi się puszczając sieć po domowej instalacji elektrycznej. Odpowiednie adaptery mozna kupić bez problemu. U mnie działa to tak, że w pokoju z routerem WIFI wpięty jest do niego kablem adapter do gniazdka elektrycznego. Drugi siedzi w pokoju z dużym kompem i podaje do niego sieć też po kablu. Dodatkowo powiela WIFI. Dzieki temu mam PC-ta podłączonego do routera po kablu i WIFI w calym domu bez plątaniny przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do samych symulatorów wyscigow, szukalem czegos na temat wyswietlania obrazu na trzech monitorach i przy okazji trafilem na cos okreslane haslem "superfov" (poszukac na YT albo GOG). Po tym co zobaczylem, to wydaje mi sie ze spokojnie mozna olac trzy monitory albo nawet 52" TV.

"Superfov" to odpowiednio dobrany projektor HD i przygotowany ekran. Calosc jest tak skonfigurowana ze kierownice mamy praktycznie na samym ekranie, nasze nogi wchodza za ekran w wyciętym ma jego dole kanale. Obraz jest wyswietlany z za naszych plecow. Daje to niesamowity i bardzo realistyczny efekt wizualny. Czyli lepiej wydac 4k na komputer i 3k na projektor.

 

Ponizej obraz nie jest super, bo pokuj jest dobrze oswietlony ale dzieki temu widac jak to wszystko dziala:

 

 

Tu lepszy obraz i lepszy efekt:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko juz tu powiedziano. To co mógłbym dodac:

 

1. Dyski SSD mają nie za duże pojemności. A jak wiadomo, wszystkie aplikacje domyslnie ładują się na C. Jak nie dopilnujesz instalacji w innym miejscu, to taki dysk zapchasz w miesiąc. Ale nawet jak będziesz się pilnował, to Windows i tak z czasem puchnie. Generalnie chodzi mi o to, że mały dysk systemowy to problemy. Nie tak łatwo jest rozszerzyć partycję systemową. Z tego powodu póki co jestem ich przeciwnikiem.

 

Hmmmm... 1TB to za mało ??

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam wszystkim za cenne rady , oczywiscie i tym razem Was posłuchałem i kupiłem odp. sprzet i jest git , no może prawie.......

Mam o to kolejny problem i nie wiem jak go rozwiazac. Problem to niewyraxne litery i ogolnie sama grafika na FB , forach itp. Na grach jest super , ale na przegladarkach jest słabo, zeby nie powiedziec tragicznie .

Monitor to Samsung SyncMaster TA550 led , kabel HDMI super jakosci, grafika GTX 660 2mb , wszystko dobrze ustawione , i litery niewyraźne , brak ostrosci , ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX660? To starocia kupiłeś... http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/make-text-easier-read-cleartype#1TC=windows-7 wyłącz cleartype, może pomoże.

 

Do tych gier ktore uzywam w zupelnosci wystarczy. zreszta koledzy tez mi mowili zeby nie kupowac karty za ponad 2k bo to bezsens, ale nie wtym rzecz , cleartyp , wlaczalem, wylaczalem i nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadam głupie pytanie, ale pod które HDMI masz podpięty pc? Powinien być podpięty pod ten oznaczony jaki DVI, pierwszy od dołu

 

PS. Sprawdź w opcjach monitora czy nie przypadkiem funkcji wyświetlania obrazu PC, ewentualnie w ustawieniach karty graficznej często zamiastw 32bitach obraz wyświetlany jest w 16

Edytowane przez GeFo555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widać nie jestem na bieżąco. Największe SSD jakie widzialem to 250GB

Jakbyś miał przypadkiem interfejs SAS w komputerze, to dysk 2,5" SSD 2TB też można bez problemu kupić. Jak preferujesz coś na PCIe to 4,8TB jest dostępne ;)

 

 

 

Pisałeś coś o WIFI. Oczywiście bez WIFI trudno się dziś w domu obejść. Problemy z zasięgiem bardzo fajnie obchodzi się puszczając sieć po domowej instalacji elektrycznej.

Jak to się sprawuje na trzech fazach (w sensie inna faza na dole, inna na piętrze)? 

 

 

 

Istotna wartość czasu reakcji matrycy bierze się z ilorazu czasu i częstotliwości wyświetlanych klatek. Matryca 2D wyświetla 60 klatek w ciągu sekundy, czas reakcji black-to-black nie może zatem przekraczać 16 milisekund, inaczej obraz w szybkim ruchu będzie smużyć. Matryca 3D wyświetla 120 klatek w ciągu sekundy,czas reakcji black-to-black nie może więc przekraczać 8 milisekund.Wiec idac nizej jest tylko lepiej.....

Ogólnie masz rację... i może mojemu bratu rąbiącemu w jakieś strzelanki czy inne szybkie gry będzie robiło to różnicę. Ale w wyścigach, gdzie człowiek skupia się na centrum ekranu? Jeżdżąc w serii Gran Turismo nie zauważam braków grafiki i smużenia, skupiam się na jeździe, ale byćmoże gdybym obserwował kogoś jak jeździ to zaczęło by mi to przeszkadzać.

 

 

 

odpowiednia odległość od TV 42 cale to około 4 metrów...

To chyba do oglądania wiadomości w SD albo 720i :) Grając w GT zazwyczaj siedzę około 1,2-1,5m od 40" TV, rozdzielczość gry 1080p. Film na tym oglądam z 2,5m i mam wrażenie, że jakby miał 52" to byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam wszystkim za cenne rady , oczywiscie i tym razem Was posłuchałem i kupiłem odp. sprzet i jest git , no może prawie....... Mam o to kolejny problem i nie wiem jak go rozwiazac. Problem to niewyraxne litery i ogolnie sama grafika na FB , forach itp. Na grach jest super , ale na przegladarkach jest słabo, zeby nie powiedziec tragicznie . Monitor to Samsung SyncMaster TA550 led , kabel HDMI super jakosci, grafika GTX 660 2mb , wszystko dobrze ustawione , i litery niewyraźne , brak ostrosci , ktoś coś ?

 

No to tutaj sobie zerknij, myślę że o to Ci chodzi:

 

Edytowane przez palmall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziekuje Wam wszystkim za cenne rady , oczywiscie i tym razem Was posłuchałem i kupiłem odp. sprzet i jest git , no może prawie....... Mam o to kolejny problem i nie wiem jak go rozwiazac. Problem to niewyraxne litery i ogolnie sama grafika na FB , forach itp. Na grach jest super , ale na przegladarkach jest słabo, zeby nie powiedziec tragicznie . Monitor to Samsung SyncMaster TA550 led , kabel HDMI super jakosci, grafika GTX 660 2mb , wszystko dobrze ustawione , i litery niewyraźne , brak ostrosci , ktoś coś ?

 

No to tutaj sobie zerknij, myślę że o to Ci chodzi:

 

 

 

 

Właśnie o to mi chodziło , stokrotne dzięki , wieczorem sprawdze , ale na 99% to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadam głupie pytanie, ale pod które HDMI masz podpięty pc? Powinien być podpięty pod ten oznaczony jaki DVI, pierwszy od dołu

 

PS. Sprawdź w opcjach monitora czy nie przypadkiem funkcji wyświetlania obrazu PC, ewentualnie w ustawieniach karty graficznej często zamiastw 32bitach obraz wyświetlany jest w 16

 

 

 

Dziekuje Wam wszystkim za cenne rady , oczywiscie i tym razem Was posłuchałem i kupiłem odp. sprzet i jest git , no może prawie....... Mam o to kolejny problem i nie wiem jak go rozwiazac. Problem to niewyraxne litery i ogolnie sama grafika na FB , forach itp. Na grach jest super , ale na przegladarkach jest słabo, zeby nie powiedziec tragicznie . Monitor to Samsung SyncMaster TA550 led , kabel HDMI super jakosci, grafika GTX 660 2mb , wszystko dobrze ustawione , i litery niewyraźne , brak ostrosci , ktoś coś ?

 

No to tutaj sobie zerknij, myślę że o to Ci chodzi:

 

 

 

 

Właśnie o to mi chodziło , stokrotne dzięki , wieczorem sprawdze , ale na 99% to jest to :)

 

 

To na 10000000% będzie to :)

 

 

a może za duże DPI...? 1920x1200 + przeglądarka to chrome? Chrome nie wspiera high-dpi, trzeba ręcznie to wyłączyć dłubiąc właściwości skrótu do aplikacji / compatibility / disable display scalling on high DPI settings ;)

TV przecież się nie uruchomi z większą rozdzielczością niż przeznaczona dla niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV przecież się nie uruchomi z większą rozdzielczością niż przeznaczona dla niego?

A gdzie ja mówię coś o wyższej niż zwykła rozdzielczości - problem, który sam miałem to skalowanie w środowiskach wysokiej rozdzielczości i tylko o tym mówię, kurcze, no pytają to podpowiadam. Nie piszę, przecież, że to na pewno to... tutaj przykład: http://blog.simplyadvanced.net/blurry-text-in-chrome-after-windows-8-1-update-beta/ (jeśli nie, to może się komuś innemu przyda)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TV przecież się nie uruchomi z większą rozdzielczością niż przeznaczona dla niego?

A gdzie ja mówię coś o wyższej niż zwykła rozdzielczości - problem, który sam miałem to skalowanie w środowiskach wysokiej rozdzielczości i tylko o tym mówię, kurcze, no pytają to podpowiadam. Nie piszę, przecież, że to na pewno to... tutaj przykład: http://blog.simplyadvanced.net/blurry-text-in-chrome-after-windows-8-1-update-beta/ (jeśli nie, to może się komuś innemu przyda)

 

 

Spokojnie, ja też tylko pytam bo nie zaskoczyłem na początku :oops: , teraz już czaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...