Skocz do zawartości

Subaru Legacy ??


jawor79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i Zyczę Szczęśliwego Nowego Roku 2004.

Jestem nowym uczestnikim forum. Posiadam samochód Suzuki Swift 1.3 16V Gti 110 KM. Jest już za mały dla mojej rodzinki i znalazłem bardzo ładny samochodzik w komisie - Subaru Legacy Kombi 2.0 1992 r. przebieg 170000 km. Znalazłem to forum i dowiedziałem się już troszkę o subaru , jednak mam jeszcze parę pytanek.

1.Czy cena jest przystępna?

2. Jaką ma moc?

3. Na co muszę zwrócić szczególną uwagę kupując?

4. Czy silniki 2.0 były 16 zaworowe czy 8?

5. Coś ciekawego na temat tego modelu - mile widziane. :)

Troszkę mnie przeraża napęd 4x4 ponieważ wydaje mi się, że będę miał podwójne wydatki. Czy napęd tylny jest awaryjny i jak to wygląda w eksploatacji?

Wiem , że ciężko o stronki z Legacy z danymi technicznymi , ale może ktoś już coś znalazł.

Z góry bardzo dziękuję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) podaj cene to wtedy będzie można stwiedzić czy drogo czy tanio

2) 2,0 moc 115KM

3) w zasadzie na wszystko, w szczegulności na to jakiego rodzaju auto miało wczesniej dzwony bo przez nie mogą się pojawiać usterki takie ponad przeciętne, najlepiej jechać do ASO zapłacisz ok 150zł a sprawdzą ci wszystko włącznie z grubością lakieru (to będziesz wiedział co było robione)

4) 2.0 16V boxer

5) bardzo fajny wózek, w 93r face lifting, także twój jest jednym z ostatnich roczników modelowych

mi też się marzy Legacy tylko MY2004 2.0 turbo

 

 

pozdrowionka w 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Do jakiej klasy należy Subaru Legacy. Polowa czasopism pisze, że jest to przedstawiciel klasy średniej wyższej (np. Alfa 166, Audi A6, BMW 5) a druga polowa pisze, że jest to klasa średnia :?:

 

Pozdrawiam AdamK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior- to prawda.Przejechałem ok. 4500 km (3 tygodnie... hm...tym autem chce się śmigać) i powiem tak : jazda do 100km/h poza miastem-6,6 l/100km;miasto bez szaleństw-10,1 l/100km.Przypominam , że silnik jest na dotarciu chociaż po wymianie oleju po 2 tys. km specjalnie nie oszczędzam i w mieście dochodzę do 11,6 l /100km.W ogóle samochód wydaje się bardzo dynamiczny a prowadzi się (moim skromnym zdaniem) zdecydowanie lepiej od Forysia Turbo ,choć nie to przyspieszenie.To jest moje i właściciela Forysia zdanie , czyli bardzo subiektywne.wg mnie lepiej chodzi skrzynka, pedał sprzęgła, gazu i jest bardziej bezpośredni układ kierowniczy, co uwielbiam.Wykończenie wnętrza wybiega ponad przeciętność w klasie średniej wyższej(można porównać do A4, ale nie jest to taki topór jak w audicach).Mogę śmiało powiedzieć, że wreszcie mam SAMOCHÓD. Co do używanych Legacy to uważam,że za tą cenę nie ma nad czym się zastanawiać.Legacy deklasuje rywali swoim napędem i bezusterkowością, ponadto umożliwia wejście do wąskiego grona Subarytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że jest to wersja jedyna dostępna w XI 2003,czyli 2 L kombi.Szkoda,że nie słychać silnika,dopiero pow. 4500 obr./1 min.Audio-tragedia (radzę nie włączać).Zwracam uwagę potencjalnych nabywców, że wersja sedan nie posiada reduktora.Pozdrawiam i czekam prywatnie na jakiekolwiek pytania ad.Legacy B4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam i czekam prywatnie na jakiekolwiek pytania ad.Legacy B4.

 

ja mam pytanie! ja! dasz pojeździć? proszę!!!

 

a czy czasem właśnie Legacy nie jest klasą śednią?? bo właśnie tak jak kolega wyżej pisał każda gazeta mówi po swojemu i ja już nie wiem (taki sam jest problem ze Skodą Superb). w sumie logicznie pasuje, żeby był to średniak (Justy - mieszczuch; B, Impra - kompakt, C; Forester podobno SUV), ale kto wie? o przynależności do klasy czytałem, że decyduje rozstaw osi. może zapytamy Dyrekcję, co o tym sądzi?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: irma: gratuluje auta, moze jakies zdjecia ?? :D

 

:arrow: co do klas, to idac za auto+ to legacy nalezy do klasy D razem z volvo s60, passatem, avensisem, vectra, saabem 9-3, 406, carisma, lancerem, lybra i paroma innymi.....

 

pozdr. mk.si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: co do klas, to idac za auto+ to legacy nalezy do klasy D razem z volvo s60, passatem, avensisem, vectra, saabem 9-3, 406, carisma, lancerem, lybra i paroma innymi.....

 

Lancerem, Carisma :?: :?:przeciez to kompakty. Klase średnią reprezentuje Galant.

Auto świat też tak pisze, że Legacy to klasa średnia a Auto Motor i Sport podaje, że jest to klasa średnia wyższa. Patrząc na ceny Legacy, które będą po wejściu do UE można powiedzieć, że to klasa średnia wyższa (odpowiednik klasowy np. Audi A6 ma ceny podobne), ale patrząc na wymiary to są one zbliżone do samochodów klasy średniej (Honda Accord ma prawie identyczne wymiary).

 

Pozdrawiam AdamK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartłomieju! Czemu nie,chociaż myślę, że w każdym salonie dadzą poszaleć Legacy(o ile 1994 cm3 pozwoli na szaleństwo)!Wg mnie nie ma znaczenia do jakiej klasy należy auto.Wydoroślałem z jakiejkolwiek nobilitacji wynikającej z posiadania czegokolwiek.Zdjęcia w swoim czasie.Poczekam do wiosny bo teraz auto na zimówkach i stalówkach wygląda jak fura zaprzęgowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancerem, Carisma :?: :?:przeciez to kompakty. Klase średnią reprezentuje Galant.

 

Przeciez Carisma to klasa srednia! Carismy w Japonii nie sprzedaja bo jest robiona w Europie na tej samej plycie co Volvo S40/V40. Lancer jest zbudowany na tej samej plycie co Colt i jest kompaktem. Galant tez jest klasa srednia ale jest o 20 cm dluzszy.

Legacy jest to klasa srednia, na klase wyzsza jest troche za krotki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartłomieju! Czemu nie,chociaż myślę, że w każdym salonie dadzą poszaleć Legacy(o ile 1994 cm3 pozwoli na szaleństwo)!Wg mnie nie ma znaczenia do jakiej klasy należy auto.Wydoroślałem z jakiejkolwiek nobilitacji wynikającej z posiadania czegokolwiek.Zdjęcia w swoim czasie.Poczekam do wiosny bo teraz auto na zimówkach i stalówkach wygląda jak fura zaprzęgowa.

 

o nie! szaleć można w Imprezie. jadąć Legacy trzeba reprezentować! a przesiadka z moich 1189ccm na 1994ccm bardzo mi się podoba :)

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Carisma to klasa srednia! Carismy w Japonii nie sprzedaja bo jest robiona w Europie na tej samej plycie co Volvo S40/V40.

Dokładnie to w zakładach Nedcar w hlolenderskim mieście Born a Volvo s40 to też kompakt . Zresztą nowe Volvo s40 ( bedzie produkowane w Belgii) powstalo na płycie podłogowej Forda Focusa, który będzie miał premierę w tym roku. W Niemczech Lancer się nazywa Carisma a następca Carismy, który się ukaże w tym roku będzie się nazywał Lancer. :)

 

Legacy jest to klasa srednia, na klase wyzsza jest troche za krotki. :)

I o to mi chodziło :)

 

Pozdrawiam AdamK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...