Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

@@filipawl, Antenka ('płetwa rekina'), nowa centrala multimedialna, deska rozdzielcza z ramkami imitującymi metal wokół nawiewów powietrza, nieco inne przyciski na kierownicy, w 2014 pojawił sie monitoring ciśnienia powietrza w kołach zgodnie z unijną dyrektywą (TPMS).

Soft silnika był uaktualniany we wszystkich autach więc nie dotyczy jedynie obecnej wersji.

Dodatkowe wygłuszenie to mogły być ploty ;):)

Te zmiany raczej zabawne...moze oprocz stacji multimedialnej, ktora teraz lepiej wyglada. Co do FL - skoro wprowadza się w 2016, nowy model zapewne w 2018.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś czuję, że ogrzewania tylnej kanapy też nie będzie. Skoro Outback w EU nie ma to wątpię aby Forester nagle dostał.

EU nie konczy sie na PL czy DE - skandynawskie OBK maja to podgrzewanie ;)
znaczy się lokalni importerzy mogą konfigurować modele na swój rynek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Coś czuję, że ogrzewania tylnej kanapy też nie będzie. Skoro Outback w EU nie ma to wątpię aby Forester nagle dostał.

EU nie konczy sie na PL czy DE - skandynawskie OBK maja to podgrzewanie ;)
znaczy się lokalni importerzy mogą konfigurować modele na swój rynek.

 

 

dlatego tym bardziej trudno mi zrozumiec brak dostepnosci kilku fajnych groszowych opcji w "europejskich" Forkach (np. podparcie ledzwi)

pozostaje miec nadzieje, ze po FL jednak beda one dostepne :)

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Coś czuję, że ogrzewania tylnej kanapy też nie będzie. Skoro Outback w EU nie ma to wątpię aby Forester nagle dostał.

EU nie konczy sie na PL czy DE - skandynawskie OBK maja to podgrzewanie ;)
znaczy się lokalni importerzy mogą konfigurować modele na swój rynek.

dlatego tym bardziej trudno mi zrozumiec brak dostepnosci kilku fajnych groszowych opcji w "europejskich" Forkach (np. podparcie ledzwi)

pozostaje miec nadzieje, ze po FL jednak beda one dostepne :)

Mnie zastanawia, że opłaca się takiemu FHI robić inną wersję wyposażenia na US a inną na Europę. Przecież to duży koszt produkcyjny. Jeszcze rozumiem takich gigantow jak VW czy Toyota, gdzie wolumen sprzedazy wszystko wiele tlumaczy i daje solidne podstawy do oszczędności, ale Subaru? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie minusów w forku XT mogę dodać popękaną tapicerkę skórzaną na fotelu kierowcy. No i to, że dwa miesiące czekam na rozpatrzenie reklamacji. Poza tym wszystko w porządku. To moje trzecie subaru w rodzinie i czwarte raczej też bym kupił.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie minusów w forku XT mogę dodać popękaną tapicerkę skórzaną na fotelu kierowcy. No i to, że dwa miesiące czekam na rozpatrzenie reklamacji. Poza tym wszystko w porządku. To moje trzecie subaru w rodzinie i czwarte raczej też bym kupił.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

oj to współczuje - u mnie też wystąpił ten problem w zaledwie rocznym aucie /byłym najpierw tym zaskoczony a potem wściekły/ - na szczęście naprawa i reklamacja zostały załatwione bez żadnych problemów w dwa tygodnie. Przy okazji oznacza to, iż temat ten jest SIP doskonale znany i nie robią żadnych trudności z wymianą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru idzie jak burza!!! Dopiero co były kaseciaki, a tu już ogrzewanie tylnych siedzeń w drodze... Nie nadążam za tymi zmianami...

:-)

 

Kolega się na jakąś beczkę przesiadł i z tęsknoty za rasowymi maszynami zrobił się zjadliwy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oj to współczuje - u mnie też wystąpił ten problem w zaledwie rocznym aucie /byłym najpierw tym zaskoczony a potem wściekły/ - na szczęście naprawa i reklamacja zostały załatwione bez żadnych problemów w dwa tygodnie. Przy okazji oznacza to, iż temat ten jest SIP doskonale znany i nie robią żadnych trudności z wymianą....

 

Moje auto ma półtora roku, czyli też dość nowe. Jeździć się nim da, spodni na razie fotel mi nie dziurawi, czekam sobie cierpliwie, toksyczny nie jestem... Ale dziwne to, bo w outbacku miałem pełną skórę i przez ponad 5 lat nawet ryski nie było.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

j to współczuje - u mnie też wystąpił ten problem w zaledwie rocznym aucie /
Siedząc w ASO i czekając na odbiór słyszałem rozmowę pracowników na ten temat - (wlaśnie facet zgłosił do naprawy gwarancyjnej pękającą ceratę na siedzeniu w Forku). Ogólnie (nie jarneli się że słyszę) - problem powszechny, najbardziej bawiło ich, że popękane wymienia się na to samo ... ;):D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, że opłaca się takiemu FHI robić inną wersję wyposażenia na US a inną na Europę. Przecież to duży koszt produkcyjny. Jeszcze rozumiem takich gigantow jak VW czy Toyota, gdzie wolumen sprzedazy wszystko wiele tlumaczy i daje solidne podstawy do oszczędności, ale Subaru? :)

 

Jeszcze rozróżnienie na rynki USA/EU ma swoje zalety (w USA produkują Legacy i Outbacki, które mają trochę inną konsolę środkową - bardziej pod tamten rynek) jednakże rozgraniczenia specyfikacji w Europie to już dziwna trochę sprawa (że nawet w opcji nie ma). 

 

Siedząc w ASO i czekając na odbiór słyszałem rozmowę pracowników na ten temat - (wlaśnie facet zgłosił do naprawy gwarancyjnej pękającą ceratę na siedzeniu w Forku). Ogólnie (nie jarneli się że słyszę) - problem powszechny, najbardziej bawiło ich, że popękane wymienia się na to samo ... ;):D

To dotyczy tylko wersji Comfort z Eko-skórą i tkaniną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko. Ja też miałem wymieniane poszycie siedziska na gwarancji.

 

Niestety boczne części poszycia są z eko skóry, a są to miejsca, które "pracują" przy każdym wsiadaniu i wysiadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam aktualny numer Auto Świata. Jest w nim kalendarium wydarzeń motoryzacyjnych na 2016 r i premiera targowa Forestera FL zaplanowana jest na końcówkę listopada (dedykuję, że na Essen Motor Show). Coś pomieszali z datami?

Raczej pomyłka w datach. Właśnie przeglądałem 'Auto motor i sport' - tu w grafiku nowości 2016 debiut Forestera po face liftingu planowany na luty/marzec 2016. Jest to bardziej prawdopodobny scenariusz - koszty produkcji dwóch wersji to non sens, dodatkowo ograniczenie sprzedaży wersji bardziej dopracowanej, atrakcyjniejszej pozbawione sensu.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko. Ja też miałem wymieniane poszycie siedziska na gwarancji.

 

Niestety boczne części poszycia są z eko skóry, a są to miejsca, które "pracują" przy każdym wsiadaniu i wysiadaniu.

Czyli stolki nie dosc, ze niewygodne i nietrzymajace, to jeszcze i nietrwale? Fajnie...

 

I jak tu nie przypomniec sobie foteli z FXT MY'05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

210 kkm i nic nie pęka i trzymają nawet trochę

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Mowie o my05

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

i o to wlasnie chodzi! w starym FXT byly ladne i jak sie okazuje b. trwale fotele (i nawet cos tam trzymaly w zakretach ;) ), a w nowym jest tylko gorzej - ani trzymania, ani trwalosci, to sie nazywa progres? :toobad::facepalm:

 

w MY'05 2.5XT byly jedne z lepszych subarowych skorzanych stolkow - na miare auta, nie to co w obecnym FXT :czerwona:

 

24.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczycie jak wygląda przeciętny John Smith i poznacie inny wymiar nadwagi w Stanach, zrozumiecie brak podparcia bocznego :D

 

 

Nie zmienia to faktu, ze tez mi brakuje w fotelu podparcia. Dlatego pytałem czy jest opcja przeszczepu z Levorga czy STI, ale usłyszałem, że nie ma. Tylko nie wiem, czy nie ma możliwości czy woli...

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o to wlasnie chodzi! w starym FXT byly ladne i jak sie okazuje b. trwale fotele (i nawet cos tam trzymaly w zakretach ;) ),

Dokadnie, tak niestety to wygláda. Mnie podobają się szczególnie składane podokietniki w fotelach. Dawną jakość widać, wystarczy spojrzeć do wnętrza Forków, czy OBK/Legacy z tamtego okresu. Do tego niby design zrobił jakiś postęp, jednak w innych aspektach jest niestety regres (znikło podparcie lędźwi, tandetne tkaniny tapicerskie, cerata zamiast skóry).

 

ak zobaczycie jak wygląda przeciętny John Smith i poznacie inny wymiar nadwagi w Stanach, zrozumiecie brak podparcia bocznego :D

Zajrzyj do Jeepa Grand Cheerokee i usiądź - wszystko co trzeba jest: wyglad, jakość, wygoda, rozmiar. Duży fotel też może mieć niezłe trzymanie (już o fotelach konturowych, gdzie szerokość jest regulowana nie wspominam).

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...