Skocz do zawartości

Pierwsza Impreza


lordpix

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich subarowiczów

mam pare pytań do doswiadczonych uzytkowników. razem z ojcem chcemy kupic imprezę z rocznika 98-99.

1.jaka jest róznica w silnikach o mocach 115-125km? czy ten mocniejszy to nowsza konstrukcja?

2. ile tak na prawde pali 2,0 przy normalnym uzytkowaniu?

3. na co zwrócicić uwage wybierając konkretne auto? czy subaru ma jakies słabe punkty?

z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to żebym się wymądrzał, ale po pierwsze jest dział gdzie się witamy po drugie twój post powinieneś umieścić w dziale technicznym... pozdrawiam

 

zobaczyłem, ze tu jest pytanie dotyczące róznic pomiędzy 1,6 a 2,0 więc pomyslałem, ze tu bedzie pasowało

a przywitanie tutaj chyba nikogo nie uraziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jaka jest róznica w silnikach o mocach 115-125km? czy ten mocniejszy to nowsza konstrukcja?

2. ile tak na prawde pali 2,0 przy normalnym uzytkowaniu?

 

ad1. zaraz tam nowsza. inne głowice i (chyba) przepustnica. jak sie myle to mnie zaraz z 10 osób poprawi :wink: jeśli chodzi o osiągi to (subiektywnie) różnicy między tymi silnikami nie ma.

ad2. podobno jestem normalny więc i spalanie u mnie chyba normalne: miasto - 11,5 - 13 (z cięższą nogą). trasa 8,2 (do 130 km/h). w sumie to sam sie jeszcze ucze spalania subaru, ale dzisiaj przy tankowaniu pod korek wyszło mi średnie 9,1. mniej więcej połowa trasa, połowa miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ile zre klima, ale ja w wolnossacym forysiu '06 czuje spadek mocy, wiec chyba zalezy to od osoby.

 

to mnie akurat nie dziwi. co prawda nie wiem jaki kompresor od klimy jest w Forku, ale gdzieś (na forum) wyczytałem, że klima w starszych imprezach zabiera 7 kW. to nawet w GTku taki spadek mocy można wyczuć.

z resztą przy mocy jaka jest w wolnossącej imprezie czuć nawet różnicę między prawie pustym zbiornikiem paliwa, a zalanym pod korek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ile zre klima, ale ja w wolnossacym forysiu '06 czuje spadek mocy, wiec chyba zalezy to od osoby.

 

to mnie akurat nie dziwi. co prawda nie wiem jaki kompresor od klimy jest w Forku, ale gdzieś (na forum) wyczytałem, że klima w starszych imprezach zabiera 7 kW. to nawet w GTku taki spadek mocy można wyczuć.

z resztą przy mocy jaka jest w wolnossącej imprezie czuć nawet różnicę między prawie pustym zbiornikiem paliwa, a zalanym pod korek :wink:

 

a ja nie czuje spadku mocy - bo nie mam klimy :mrgreen:

 

a co do spalania to przy normalnej miejskiej jezdzie po wafce to mi pali 11-13 l/100 km - w weekendy wiecej bo jest luzno, a i czasami sie ktos napatczy kto mysli, ze rodzinny karawan nie jezdzi - a potem sie dziwi ze mu rodzinne kombi odjezdza :mrgreen:

a powiem Wam, ze czasami wsiadam w mojego tatusia vectre 125 KM i niestety to jego auto nie jezdzi ;(

jezeli kupisz wolnossaka to czasami sie zdarza usterki, jezeli kupisz GieTeka to usterki zostana przesloniete przez frajde z jazdy i ich nie zauwazasz - poza tym jezdze GieTekiem co prawda dopiero pol roku ale jakos (odpukac w niemalowane) nic sie nie dzieje a auto ma natluczone 200k km (orginalnego przelotu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ile zre klima, ale ja w wolnossacym forysiu '06 czuje spadek mocy, wiec chyba zalezy to od osoby.

 

to mnie akurat nie dziwi. co prawda nie wiem jaki kompresor od klimy jest w Forku, ale gdzieś (na forum) wyczytałem, że klima w starszych imprezach zabiera 7 kW. to nawet w GTku taki spadek mocy można wyczuć.

z resztą przy mocy jaka jest w wolnossącej imprezie czuć nawet różnicę między prawie pustym zbiornikiem paliwa, a zalanym pod korek :wink:

 

Ehehehehe, przypomina mi się jak jeździłem moim pierwszym autem, Oplem Corsą B 1.4 8V z klimą, taki był spadek, że jak chciałem szybciej ruszyć albo na światłach to na szybkiego klime gasiłem na chwile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. ile tak na prawde pali 2,0 przy normalnym uzytkowaniu?

3. na co zwrócicić uwage wybierając konkretne auto? czy subaru ma jakies słabe punkty?

ad2. nasz pali średnio 9,3l/100km, ale to dłubany model :).

 

ad3. obejrzyj czy nie walony. kratka grilla i jej obwódka powinny być czarne (zobacz u mnie w galerii), w zderzaku kratka do chłodnicy i jej obwódka też powinna być czarna (w galerii ja mam cały zderzak niebieski, bo kupiliśmy go [zderzak] już bity i malowany. tyczy się to zderzaka z GT, zderzak z GL (roczniki 97-98) mają pośrodku na wysokości wlotu do chłodnicy czarny pas do podwieszania tablic, tam też przód tego pasa powinien być czarny.

 

z tyłu powinny być literki SUBARU ładnie naklejone i na dole powinno pisać że Impreza etc. etc. (galeria)

 

z obu stron należy przyjrzeć się, jak są spasowane paska i klapa bagażnika, choć jeśli auto jest naprawdę ładnie zrobione i dobrych zamienników, to i tak nic nie zauważysz.

 

szyby z takim bumerangiem to szyby oryginalne.

 

w środku - spojrzyj na tapicerkę w okolicy poduchy pasażera (zwłaszcza modele przed 99) - jeśli są tam gdzieś takie fale, małe wybrzuszenia, to znaczy to, że poducha wybuchała.

 

dobrze jest ruszyć sobie na piasku i zoabaczyć, czy napędy działają i czy nic w nich nie hałasuje (trzaski itp.)

 

synchronizatory biegów są delikatne w Imprezach - na pewno do modelu 01, nie wiem jak jest w nowszych.

 

uszczelka od dzwi kierowcy świszcze przy wyższych prędkościach. świstała, świszcze i świszczeć będzie :).

 

seryjne hamulce w Imprezach (przynajmniej GL) nadają się do śmieci. klocki TarOx (te mam) lub Mintex Racing usuwają problem.

 

olej w skrzyni i moście powinno się wymieniać co 50 tysięcy.

 

pozdrówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalic:P

Dziś przyjechała "moja" Impreza.

Srebry sedanik, 2,0 bez turbo, grudzień 99. Bardzo przyjemne autko. teraz oczekiwanie na rejestracje. Ale się czas będzie ciągnął...

bartek@klubsubaru.pl, wszystko o czym pisałeś zdaje sie byc OK. Zanosi się na miłe uzytkowanie.

foto24ob9.jpgfoto25eb9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalic:P

Dziś przyjechała "moja" Imprezka. co prawda ma byc niby ojca, ale on i tak nie jeździ autem;)

Srebry sedanik, 2,0 bez turbo, grudzień 99.

 

Moja wygląda bardzo podobnie, aczkolwiek brakuje mi jeszcze tego fajnego zderzaka od GT z przodu i dolnych nakładek na tylnym. U Ciebie widzę już sie poprzedni własciciel o to postarał (czy była może jakaś 2.0 N/A Special Edition a'la GT??). W każdym razie ładnie sie prezentuje.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dziwi mnie jedno. sa 4 szybki elektryczne, są lusterka elektryczne, są spryskiwacze reflektorów...

Ale kurcze chyba nie ma klimatyzacji. może jestem ślepy, ale wyglada jakby nie było:/

stawiam na oczy :). zobacz czy masz pod przełącznikiem mocy nawiewu (w MY97 poziomy między pokrętłem temperatury a pokrętłem "którędy ma wiać") guziczek. jak masz ten guziczek to to jest klimatyzacja.

 

inna sprawa, że elektryka jest standardowa we wszystkich modelach, ale klima już niekoniecznie.

 

pzdr

 

p.s. wrzuć fotki deski rozdzielczej i tego, co pod maską ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zrobi sie ale w niedziele. Dzisiaj już ciemno, a jutro rano wyjeżdzam (kadettem, wrrrr)

pomiędzy pokretłami jest regulacja obiegu powietrza otwatry/zamkniety i siła nawiewu. więc chyba nie ma klimy. no ale ważne jak będzie jeździło a nie chłodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były wersje wyglądające jak GT które GTkami nie były. jedyna różnica to maska bez wlotu powietrza i zwykłe fotele. nazywało się to to RX i po takie coś byłem z kolegą w Karpaczu, tyle tylko, że kolegi imprezka jest `99. piękna sztuka. może się nie pogniewa jak zapodam fotke jego autka (jest na tym forum)

c10487953fw1.th.jpg

c10487952iv5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas, zgadza się to jest RX. przynajmniej tak pisało w ogłoszeniu.

ogladalem kiedys podobna imprezeke z 96r nazywala sie GL sport, GT look, bez wlotu, alu 15tki opony 195/60, calkiem fajne auto.

 

[ Dodano: Sro Sie 16, 2006 8:49 pm ]

Nie wiem, ile zre klima, ale ja w wolnossacym forysiu '06 czuje spadek mocy, wiec chyba zalezy to od osoby.

 

to mnie akurat nie dziwi. co prawda nie wiem jaki kompresor od klimy jest w Forku, ale gdzieś (na forum) wyczytałem, że klima w starszych imprezach zabiera 7 kW. to nawet w GTku taki spadek mocy można wyczuć.

z resztą przy mocy jaka jest w wolnossącej imprezie czuć nawet różnicę między prawie pustym zbiornikiem paliwa, a zalanym pod korek :wink:

ja pustego baku nie czulem, ale klima w 2,0 n/a odczuwalnie zabiera moc, w miescie pomaga jezdzenie na reduktorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem kiedys podobna imprezeke z 96r nazywala sie GL sport, GT look, bez wlotu, alu 15tki opony 195/60, calkiem fajne auto.

 

a faktycznie była swego czasu wersja GL sport dośc długo na allegro. wyglądała całkiem ładnie, ale jedno co mnie dziwiło to brak klimy. nie pamiętam roku produkcji ale była to jeszcze wersja z pierwszymi światłami i słabszym silnikiem 2.0... i srebrna była na celnych tablicach z germanii. może o tej samej myslimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...