Skocz do zawartości

Prywatna opieka medyczna


Urabus

Rekomendowane odpowiedzi

Na Zdrowie

 

Szlachetne zdrowie,

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz,

Aż się zepsujesz.

 

Tam człowiek prawie

Widzi na jawie 

I sam to powie,

Że nic nad zdrowie

Ani lepszego,

Ani droższego;

Bo dobre mienie,

Perły, kamienie,

Także wiek młody

I dar urody,

Miejsca wysokie,

Władze szerokie

Dobre są, ale -

Gdy zdrowie wcale

 

Gdzie nie masz siły,

I świat nie miły.

Klejnocie drogi,

Mój dom ubogi

Oddany tobie

Ulubuj sobie!

 

Z uwagi na to, że the forum wie wszystko ;) chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia z prywatną opieką medyczną. Szczególnie interesują mnie rozwiązania kompleksowe... czyli płacę abonament i w miarę potrzeb mam szybki dostęp do fachowej pomocy :)

Jeśli korzystaliście lub korzystacie z takich rozwiązań to ciekaw jestem w jakiej firmie i jak oceniacie dostępność oraz jakość oferowanych tam usług  :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 10 lat miałem abonament w Lux-Med. Biorąc pod uwagę dostęp do specjalistów, diagnostyki i ilość placówek to szczerze polecam. Natomiast musisz wziąć poprawkę na to, że to sieciówka. Jakość wiedzy niektórych lekarzy w tego typu instytucjach ma czasem trochę średni poziom. Ale dotyczy to WSZYSTKICH sieciówek, mam też doświadczenie z firmą Enel-Med i jest dokładnie tak samo. Nie są to oczywiście jakieś wielkie niekompetencje - przede wszystkim dotyczy to trudnych i niepopularnych przypadków. Oczywiście poziom usług jest bardzo przyzwoity, a dostęp do specjalistycznych badań wręcz rewelacyjny. Na np. rezonans magnetyczny w Łodzi czeka się 3-4 dni, a nie jak na NFZ 3-4 miesiące... Jest fajna opcja jeżeli masz kogoś znajomego, którego pracodawca ma umowę z Lux-Medem. Taki znajomy może Ciebie zgłosić do ubezpieczenia i kosztuje Cię to jakieś 450 PLN rocznie, a nie 3000. :)


Jak chcesz to mogę Ci dać namiary na kogoś, kto dokładnie Ci wyjaśni jak to wygląda. A, ja miałem pakiet "MAGNOLIA"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i moja dziewczyna mamy abonament w Lux-Med'zie (pakiet firmowy)

Internista max 24h, specjalista np. okulista, ginekolog i kilku innych max 48h. Mamy wszystkich lekarzy, ale przy niektorych limit wizyt w roku (np. psychiatra) ;)

Dostep do portalu, rezerwacja przez internet, co jest fajne, bo mozna upolowac termin niemalze z godziny na godzine i wybrac konkretnego lekarza (opinie o lekarzach wystawiane sa przez pacjentow)
Raz do roku szczepienie grypa i tezec chyba; 1x do roku krew i mocz bez skierowania.
Obsluga jak najbardziej ok.
 
Reszty nie pamietam, ale jak masz jakies pytania to pisz, zerkne na umowe :)
Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam abonament w Luxmedzie również, od prawie 15 lat. Polecam, bo do specjalisty można się w miarę szybko dostać, aczkolwiek do mojego konkretnego lekarza umawiam się 2 miesiące wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzałem ale odpuściłem. Z racji porodu w klinice dostaliśmy lepszą od katalogowej ofertę z Medicoveru ale jak policzyłem co dają a czego nie, na ograniczenia etc a potem policzyłem ile z tych wizyt faktycznie mam szansę wykorzystać podsumowując moje i żony wizyty u prywatnych lekarzy z ostatnich kilku lat i wyszło mi, że łącznie ze stomatologią nie wydajemy 1/3 tego co roczny abonament rodzinny. Także myślę, że warto policzyć czy nie bardziej opłaca się byc klientem z ulicy niż z abonamentem. natomiast w opcji firmowego pakietu to nie ma co sie zastanawiać.

 

Natomiast wszystkim polecam położnictwo w Medicover - dobrze wydane pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie historia nieco inna :)

Przez ok 10 lat abonament w Enel-Med'zie. 3 lata temu Enel-Med podpisał umowę z firmą Inter Polska która oferuje ciekawszy produkt - pakiet VISION. Daje on dostęp do większości firm opieki medycznej - Enel-Med, Lux-Med, Centrum Damiana, MediCover i lista kilkuset prywatnych przychodni i gabinetów w mniejszych miejscowościach w ramach jednego abonamentu. Ta opcja jest ciekawsza niż sam Enel-Med, a dostęp do tych mniejszych ośrodków jest szczególnie przydatny np. przy wyjazdach urlopowych do kurortów gdzie te "wielkie" sieciówki nie mają swoch poradni.

Kosztowo wychodzi ciut taniej niż pakiet Enel-Med'u, zakres opieki zależny od wykupionego pakietu - dostepne sa cztery poziomy  - Basic, Silver, Golden i Diamond.

Do każdego pakietu można dokupic opcje dodatkowe - zupełnie jak z samochodem :)

Ja mam np. dokupioną rehabilitacją ortopedyczną.

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat mam pakiet Medicover. Kiedyś warunki były nieco lepsze, bo klientów było mało więc wszystko co było potrzebne miałem od ręki i w komfortowych warunkach.

 

Teraz jest trochę gorzej, bo na niektóre wizyty trzeba poczekać, ale jeśli jest realna potrzeba, to zawsze znajdzie się szybki termin wizyty. Zdarzało mi się (niestety) korzystać i zawsze miałem bardzo dobre wrażenia. Zawsze solidna opieka jak coś się dzieje (np. telefon od lekarza, który omawia wyniki badań czy zespół pielęgniarski, który przypomina telefonicznie o terminie szczepienia itp.)
Poza swoją siecią mają podpisane umowy z wieloma placówkami więc z drobnostkami typu grypa czy gorączka można udać się do mniejszej/bliższej przychodni i sprawa bezgotówkowo załatwiona.

 

Obsługa przez internet (zamawianie wizyt, odczytywanie wyników, wybór lekarza itp.) to norma a ostatnio pojawił się czat z lekarzem, który np. wypisuje Ci skierowanie bez konieczności wizyty. Aplikacja mobilna też działa :)

 

Lekarze to oczywiście odrębny temat (są lepsi i gorsi), ale same procedury ja oceniam bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie chorować

Gdzie i ile kosztuje taki abonament? ;)

 

Sex everyday keeps the doctor away

Ten skaczący na dole kucyk... wygląda w tym kontekście trochę dwuznacznie  :biglol: ;)

 

Jest fajna opcja jeżeli masz kogoś znajomego, którego pracodawca ma umowę z Lux-Medem. Taki znajomy może Ciebie zgłosić do ubezpieczenia i kosztuje Cię to jakieś 450 PLN rocznie, a nie 3000

Ważna informacja, przyjrzę się sprawie choć logistycznie najbardziej pasowałby mi Medicover.

 

myślę, że warto policzyć czy nie bardziej opłaca się byc klientem z ulicy

Też się nad tym zastanawiam, szczególnie, że czytałem wiele sugestii, iż pacjent z ulicy niejednokrotnie jest w stanie szybciej uzyskać dostęp do lekarza specjalisty niż abonamentowy. Choć z drugiej strony przychodząc z ulicy jesteś obsługiwany tylko doraźnie i nikt chyba nie ogarnia całościowo takiego pacjenta.

 

Inter Polska która oferuje ciekawszy produkt - pakiet VISION

Ciekawa informacja, zapoznam się z ofertą tej firmy.

 

Teraz jest trochę gorzej, bo na niektóre wizyty trzeba poczekać

Słyszałem, że jeszcze kilka lat temu prywatna opieka medyczna miała iście VIP-owski charakter, a teraz prawie każdy może zostać VIP-em  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słyszałem, że jeszcze kilka lat temu prywatna opieka medyczna miała iście VIP-owski charakter, a teraz prawie każdy może zostać VIP-em ;)

Tak jest niestety ... kilka/kilkanaście lat temu ta opieka (przynajmniej w Luxmedzie - mam doświadczenia z Warszawy i Trójmiasta) wyglądała zupełnie inaczej. Mniej klientów było po prostu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słyszałem, że jeszcze kilka lat temu prywatna opieka medyczna miała iście VIP-owski charakter, a teraz prawie każdy może zostać VIP-em ;)

Tak jest niestety ... kilka/kilkanaście lat temu ta opieka (przynajmniej w Luxmedzie - mam doświadczenia z Warszawy i Trójmiasta) wyglądała zupełnie inaczej. Mniej klientów było po prostu ;)

 

 

A to wszystko spowodowane jest pakietami socjalnymi, ktore firmy oferuja swoim pracownikom:

 

- opieka medyczna

- multisport itp. (zwroccie uwage co sie teraz dzieje w fitness klubach.. :))

- vouchery do sklepow

- vouchery do kin, teatrow

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam firmowy pakiet rodzinny w Enel-Med. Wcześniej wybrałem pakiet indywidualny rozszerzony o stomatologa i za free wyleczyłem wszystkie dziury, kanały etc, więc moim zdaniem było warto. Trzeba tylko wziąć pod uwagę fakt, jak napisał KamilP, że coraz więcej ludków dostaje opiekę medyczna w pakiecie socjalnym i w takim mieście jak Warszawa, czasem trzeba dłużej poczekać aby się dostać do specjalisty (np.dermatolog 1,5 - 2 tyg) lub nawet zwykłego internisty. Kilka razy już tak miałem że wieczorem ból głowy i temperatura, loguję się przez internet żeby na rano iść do lekarza a tam najbliższy wolny termin za 2 dni :\

Edytowane przez randall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Medicover w Poznaniu też trzeba poczekać np. 2 dni do ortopedy, czy 2 tygodnie do laryngologa... Internista tego samego dnia. Kiedyś korzystałem z LuXmed i było podobnie. Placówek coraz więcej, ale też i użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kompleksowo to Medicover w wariancie Prestige (oferta dla klientów indywidualnych).

 

Na dwie osoby dorosłe i dziecko, kwota ok. 780 zł miesięcznie, oczywiście w zależności od tego czy ktoś na coś przewlekle choruje. W moim przypadku mam 50 zł wyższą składkę ze względu na schorzenia kardiologiczne i w pierwszym roku umowy miałem karencję na szpital, ale w sytuacji zagrożenia życia ta karencja nie obowiązuje. Jeżeli ubezpieczone są dwie osoby dorosłe to na każde dziecko jest 25% zniżki, kiedyś było 50% ale wiadomo, taki klimat :-).

 

Składkę można obniżyć wprowadzając współpłatność - płacisz wtedy 20/40/60/80% ceny początkowej ale dopłacasz za każdą wizytę/badanie od 15 zł i za pobyt w szpitalu (za pobyt, nie za dzień) od 500 zł.

 

Opieka w tym wariancie jest kompleksowa. Nie ma stomatologii, nie leczą również operacyjnie nowotworów , ale opieka onkologa i biopsje są w pakiecie. Ogólnie opieka medyczna nastawiona na to, żebyś się wyleczył a nie wracał - bez względu na to czy idziesz do lekarza w stopniu profesora czy lekarza medycyny. Opieka szpitalna - w tym wariancie dwie hospitalizacje 14 dniowe w roku - która daje niesamowity spokój jak coś się stanie - bo albo jedziesz do szpitala prywatnego Medicover (w Warszawie), innego prywatnego, z którym Medicover ma umowę lub państwowego, z którym również Medicover ma umowę i do niego od razu jedzie lekarz/konsultant który dba o to aby warunki umowy pomiędzy Szpitalem a Medicoverem były spełnione.

 

Jest Hot Line Medicover - co się dzieje z Tobą, dzieckiem itp - nie wiesz co robić, dzwonisz, lekarz Cię pyta, daje Ci instrukcje lub wysyła do Ciebie lekarza lub karetkę - bez szukania dyżurów, szpitali itp itd. Siedem dni w tygodniu, 24h.

 

Większość przychodni jest własnością Medicover, mają własne karetki. Opieka jest w porządku. Widzisz że płacisz za wyleczenie, ja przez trzy lata odkąd jestem w Medicover nie miałem żadnych powikłań. Moja córka od urodzenia do prawie trzeciego roku życia dzięki opiece pediatrycznej nie dostała ani jednego antybiotyku, za to opiekun medyczny dzwonił zawsze jak trzeba było zrobić obowiązkowe szczepienie.

 

Usługa online, pozwalająca zamawiać recepty, umawiać wizyty, badania, sprawdzać historię, wyniki badań - można je wydrukować. Można napisać maila do lekarza, jeśli o czymś zapomnieliśmy. Jeśli jest jakieś badanie, na które się czeka, to dzwonią jeszcze z laboratorium jeśli jest to ważne, jeśli wynik nie trzyma się normy. Sami podejmują działanie - od razu - sprawdzone.

 

Lekarze uśmiechają się zawsze. Widać że ta kasa, jaką trzeba za tą opiekę płacić nie idzie w błoto jak w NFZ. Polecam naprawdę. Mam równolegle LuxMed i nigdy nie mogłem dostać się do tego samego lekarza, zarówno internisty jak i specjalisty. Owszem, zdarzają się i w Medicoverze, że na wizytę do Endokrynologa czekałem miesiąc, ale na prawdę warto moim zdaniem.

 

W Łodzi mają dwie swoje placówki: Piłsudskiego i Pomorska, dwie tzw. przyzakładowe (BSH, Gilette - w warszawie też są takie przyzakładowe i normalnie można z nich korzystać), sześć współpracujących i dwa szpitale, z którymi mają umowę: NZOZ Salve i SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 2. Na stronie:

 

http://www.medicover.pl/274,placowki-medyczne.htm

 

możesz wpisać Łódź i sprawdzić zakres świadczeń każdej z placówek. Jak ktoś chce coś więcej jeszcze wiedzieć to zapraszam do dyskusji.

Natomiast wszystkim polecam położnictwo w Medicover - dobrze wydane pieniądze.

+1, poleciłem dwóm kobietom, obie zadwolone pod każdym względem. Co ciekawe mają już skończoną całkowicie pediatrię, więc robią już kompleksowo ciąże zagrożone, przedwczesne prody itp. Jak powstał szpital to z powikłaniami wozili do MSWiA na Wołoską.

Słyszałem, że jeszcze kilka lat temu prywatna opieka medyczna miała iście VIP-owski charakter, a teraz prawie każdy może zostać VIP-em ;)

Tak w ramach ciekawostki: w opiece dla firm Medicover ma pakiet Platinum - abonament miesięczny od osoby na poziomie 1000 zł ale pełen kompleks ze stomatologią, leczeniem nowotworów i innych poważnych schorzeń w szpitalach poza granicami naszego kraju (głównie USA). Załatwiają wszystkie formalności związane z przelotem i zakwaterowaniem ubezpieczonego i osoby towarzyszącej, leczeniem itp do kwoty 2 mln dolarów.

Edytowane przez Hefty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w Medicover jakiś pakiet firmowy (tzw "managerski"), firma za to becaluje ok 650pln/mies i czekam czasem na wizytę wiele dni jak każdy inny... Jak jest pilica (czytaj nagły przypadek/ból) to telefon do Pani, która się opiekuje firmą sprawia, że wizyta jest dostępna w kilka godzin... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@maniujr, na jaka wizyte tyle dni czekasz? Do zwyklego internisty?

Moj pakiet kosztuje pewnie 4x mniej niz Twoj, a podstawowych lekarzy mam w 24h (najczesciej tego samego dnia), a specjalistow (nie wszystkich oczywiscie) w 48h.. 

 

EDIT:

 

doczytalem, ze Ty masz Medicover  :blush:

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w Medicover jakiś pakiet firmowy (tzw "managerski"), firma za to becaluje ok 650pln/mies i czekam czasem na wizytę wiele dni jak każdy inny... Jak jest pilica (czytaj nagły przypadek/ból) to telefon do Pani, która się opiekuje firmą sprawia, że wizyta jest dostępna w kilka godzin... :huh:

To chyba sprawiedliwe? Ja mam tak samo.  Jak mam kontrolną to na online znajduje, jak jest problem to dzwonię - Panie nie ukrywają że w aplikacji On Line nie ma wszystkich wizyt - i zawsze znajdzie się coś wcześniej. Jeśli, tak jak napisałeś jest nagły przypadek to zawsze jest wizyta na już. Z ciekawości to ten pakiet masz tylko na siebie? Firmowe pakiety ogólnie są bardziej wypasione, ale zależy to też od liczby ubezpieczonych pracowników.

@@maniujr, na jaka wizyte tyle dni czekasz? Do zwyklego internisty?

Moj pakiet kosztuje pewnie 4x mniej niz Twoj, a podstawowych lekarzy mam w 24h (najczesciej tego samego dnia), a specjalistow (nie wszystkich oczywiscie) w 48h.. 

 

EDIT:

 

doczytalem, ze Ty masz Medicover  :blush:

 W Medicoverze jest coś takiego, że jest Zespół Opieki, w skład którego wchodzi koordynator, pielęgniarki i chyba z czterech lekarzy. Internista prawie zawsze jest z dnia na dzień, jak nie to jest ktoś z zespołu opieki, a czasem jak lekarz ma full to - przypadek zasłyszany od mojego lekarza - wizyta jest na telefon - widzi że jego stały pacjent, to zadzwoni, zrobi wywiad i wystawi recepty on line. Ale to zależy od lekarza i od stanu pacjenta. Ale to podobno jednorazowy przypadek.

Recepta jest oczywiście do odbioru osobistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opiece dla firm Medicover ma pakiet Platinum - abonament miesięczny od osoby na poziomie 1000 zł

Podoba mi się ten pakiet Platinum :) ale jego cena już trochę mniej ;)

 

@@Hefty, wielkie dzięki za obszerny opis i dużo ciekawych informacji  :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z pracy coś podobnego jak MForbi, tylko w innej firmie - Medica Polska od około 4 lat. Wcześniej przez 3 lata (07-09) mieliśmy sam LIM (przejęty przez Lux Med). W LIM było ok, ale robiło się coraz tłoczniej.

W Medice są dostępne sieciówki (Centrum Damiana, Lux Med ale bez Medycyny Rodzinnej, Enel Med) i dużo mniejszych placówek. Oferta jest dostępna tylko dla firm,z tego co wiem. Minusem jest sposób umawiania, bo robi się z tego łańcuszek ty -> Medica -> placówka i trochę zabawy. Często lepiej samemu zadzwonić do placówki, sprawdzić dostępność lekarza itd a później dopiero w Medice (telefon lub internet) zamówić wizytę. Nas pakiet rodzinny kosztuje 112 zł miesięcznie. Plusem jest na pewno ilość dostępnych placówek tych mniejszych bo z sieciówkami jest różnie. W Medicoverze nigdy nie byłem, ale Lux-med i Centrum Damiana bywają uciążliwe czasami.

Choć z drugiej strony przychodząc z ulicy jesteś obsługiwany tylko doraźnie i nikt chyba nie ogarnia całościowo takiego pacjenta.

Co rozumiesz przez całościowe ogarnięcie pacjenta? Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...