Skocz do zawartości

Myjnia samoobsługowa, ktoś w temacie?


mati92

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś orientował się czy to faktycznie taki dobry biznes? Może ktoś się do tego przymierzał lub wybudował? :D

 

Bo w internetach nie wiele jest informacji na ten temat, a moze akurat tutaj ktoś by chciał się podzielić wiedzą ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kiedyś przekazał mi info, że dwustanowiskowa, taka jak na Bp na przykład, to koszt jakies 400k PLN, ale nie weryfikowałem tych informacji. Bez gruntu of course. Czy się opłaca? Nie wiem, podejrzewam ze tak.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kiedyś przekazał mi info, że dwustanowiskowa, taka jak na Bp na przykład, to koszt jakies 400k PLN, ale nie weryfikowałem tych informacji. Bez gruntu of course. Czy się opłaca? Nie wiem, podejrzewam ze tak.

 

 

Sent with Tapatalk

 

Powiedzmy, że każdy mniej więcej wie ile kosztuje cały ten bałagan. Wystarczy w internecie poszukać, padają różne kwoty w zależności od różnych czynników. Natomiast nie ma żadnych wiarygodnych informacji na temat opłacalności, bo przeszukałem już chyba wszystkie hasła i jedyne informacje to takie żeby w to się nie ładować. Oczywiście takie coś przeczy temu co się dzieje na rynku więc może tutaj ktoś coś będzie widział ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie ważne są trzy rzeczy tak jak w podobnych temu biznesach :

1)Lokalizacja

2)Lokalizacja

3)Lokalizacja

 

Jak masz świetną miejscówkę to będziesz zarabiał.Jak chcesz zrobić taką samą myjnię jak dobrej miejscówce tylko w słebej miejscówce to szału nie będzie. Duże są koszty ogrzewania zimą i chemia jest droga.Urządzenia nie są wieczne,zwłaszcza jeśli pracują w referencyjnych ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tyle powstaje to wiadomo,że jakis interes musi być ;)

Ciekawi mnie jaki jest miesięczny koszt utrzymania (grunt,chemia,woda) takiej myjni.

U nas taka ciekawostka,bo na 40 tys miasteczko sa dwie takie myjnie i to...ok.100m od siebie :)

Zarówno na jednej jak i drugiej jest ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć dlaczego wiekśzość ludzi sądzi,że im większa konkurencja tym większt zysk :huh:

 

Sorki bo nie chcę nikogo dotknąć,ale jedno z głupszych spostrzeżeń jaki słyszałem to : zobacz jest ich coraz więcej i nikt nie bankrutuje,idźmy w to.

 

PS. Prawda jest niestety inna. KAsę kosi ten kto wykonuje usługi unikalne a przez to droższe lub ten kto jest pierwszy w biznesie. Naślodowcy mają coraz gorzej. Oczywiście na dużym rynku jak Warszawski lub inny klientów jest dość.

 

PS2. Nie sugerujcie się kolejkami w weekendy,przed świętami itp. Popatrzecie jaka jest średnia kolejka,lato-zima,świątek-piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 1 myjnia, nawet na kilka stanowisk nie jest opłacalna. Z tego co zauważyłem to mojej okolicy jest 5 samoobsługowych - 4 należą do jednej sieci, a 1 jest połączona ze stacją paliw i jest na parkingu Biedronki...

a co dwie czy trzy myjnie juz by byly oplacalne? :D Edytowane przez mati92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś artykuł kiedyś czytałem na temat właśnie myjni i takie 4-6 stanowiskowe ceny w granicy 1mln oczywiście nowe. Co do zarobków to bardzo dochodowe interesy ale tak jak chłopaki piszą wyżej Lokalizacja bardzo ważna sprawa

 

Tu jest ciekawy artykuł http://www.auto-spa.pl/pl/program-franczyzowy/koszty-i-zyski/0.html

Edytowane przez kubabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu kiedyś wpadła duża gotówka za sprzedaż działek i też myslał o takim biznesie ;-)

 

Pruszków pod Warszawą ew okolice i tak:

 

1. Lokalizacja - to podstawa

 

2. konkurencja - im mniejsza tym lepiej (niby jasne ale też kwestia że klienci czesto jeżdżą i czekają w kolejce na myjni do której sa przywiązni - stali klienci - ciężko ich pozyskać ;-) )

 

3. koszty konserwacji i ogrzania w zimę - jak przez 2 tyg jest -20stopni - to nikt nie myje pojazdu

 

4. Ludzie często nie szanują sprzętu - drobne naprawy, awarie itp. - ogólnie dobrze jak ktoś ma na to oko - 1 osoba z obsługi- pozwala zminimalizowac straty w sprzęcie

 

5. Czasem zaczyna się kantowanie - tj mniejsza ilośc środków chemicznych, krótszy czas "puszczania wody" za np 1 lub 2 pln

 

6. kawałek placu obok - żeby mozna było gdzie czekac w kolejce ;-) ale tez miejsce na dosuszenie, doczyszczenei pojazdu umyteo

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 1 myjnia, nawet na kilka stanowisk nie jest opłacalna. Z tego co zauważyłem to mojej okolicy jest 5 samoobsługowych - 4 należą do jednej sieci, a 1 jest połączona ze stacją paliw i jest na parkingu Biedronki...

a co dwie czy trzy myjnie juz by byly oplacalne? :D

 

Nie wiem, nie znam się na takich biznesach, ale moim zdaniem prędzej, bo 1 myjnia to X klientów. 2 myjnie to 2x, 3 to 3x itd. Ale z drugiej strony to początkowa inwestycja też się przemnaża...

 

Ja sobie zrobiłem baaaardzo uproszczoną kalkulację - dziennie na 1 myjni w ciągu roku (średnio - licząc zime, lato, weekendy, dni powszednie) jest około 50 klientów. Niech każdy z nich zostawi, no powiedzmy 5 zł (w Toruniu przynajkniej za tyle da rade umyć auto i sądząc po czasie w jakim ludzie to czynią tak chyba często jest) - więc mamy dziennie 250 zł utargu. Co daje nam miesięcznie 7 500 zł.

 

Bardziej pozytywna możliwość (lepsza lokalizacja) to np. 100 klientów dziennie i wtedy robi nam się 15 000 zł. Tylko czy te 100 klientów dziennie przy dzisiejszej ilości myjni jest możliwe?

 

A jeszcze co do opłacalności 1 myjni - tak jak pisałem - nie wiem, ale z moich spostrzeżeń wynika, że są albo sieci, albo są sprzężone z stacją paliw lub całą firmą dbającą o czystość auta (auto detaling, polerka, pranie wnętrza itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 zł (w Toruniu przynajkniej za tyle da rade umyć auto i sądząc po czasie w jakim ludzie to czynią tak chyba często jest)

 

trzeba ostro się nabiegać żeby w 5 minut dobrze umyć samochód :)

Nie mówimy o spłukaniu kurzu.

 

Też interesowałem się tym tematem ale niestety po pierwszych sprawdzeniach inwestycja jest spora.

Osobna kwestia to jakość samych urządzeń. We Wrocławiu otwarto ostatnio myjnię z 3 trzema stanowiskami z dozownikiem aktywnej piany na osobnej lancy oraz suszarką. Dzięki aktywnej pianie można bardzo dokładnie domyć samochód. Patent jest bardzo skuteczny. Rozmawiałem chwilę z właścicielem o kosztach. Z gruntem zapłacił niecały milion.

Z tym, że przy myjni będzie jeszcze automat do rozmieniania pieniędzy oraz wyrabiania kart magnetycznych dla stałych klientów i dzięki temu będzie można otrzymywać miesięczne faktury zbiorcze.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei z tego co ja słyszałem takie myjnie - licząc bezpośrednio- to średnio opłacalny interes, natomiast to dobra rzecz na "ulokowanie" większej gotówki. Myjnia samoobsługowa ma te zalety, że generuje przychód niewymagający dokumentacji oraz nie wymaga zatrudniania załogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Czasem zaczyna się kantowanie - tj mniejsza ilośc środków chemicznych, krótszy czas "puszczania wody" za np 1 lub 2 pln

 

 

 

potwierdzam to, często jak korzystam z takiej myjni to widzę jak goście z banki 5 l po wodzie destylowanej nanoszą chyba szampon rozrobiony z woda i myją tym, a na takiej myjni tylko płuczą samą wodą. Zapewne jak by mieli dostęp do wody pod blokiem to by nawet nie jeździli na ta myjnie aby tylko opłukać auto. A odnośnie lokalizacji to bynajmniej w Łodzi korzystam z tej przy tesco na Widzewie a jak jest za zimno to jadę 600 metrów do drugiej bezdotykowej gdzie jet 5 stanowisk w tym 2 do mycia wewnętrznego gdzie są zatrudnieni pracownicy , bo jak mam pie.... się za 10 zł i zmoknąć gdy jest 10 na plusie to wole dołożyć 7 zł i se iść na zakupy do tesco a auto będzie umyte i wytarte progi .

Tak ze lokalizacja najlepsza to jakiś market w pobliżu lub główna wylotówka z miasta

Edytowane przez IVAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...