Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem jako ciekawostkę to, że mój brat szukał samochodu mercedesa Viano 3,6 V6 benzyna. Wersja niespotykana, wykonywana tylko na specjalne zamówienie i szukał go rok... Szukał w Europie, a znalazł się w Polsce, i to taki którego wyposażenie było najwyższe możliwe... po kopalniany :) Związkowców, górników? :) Zarządu...

 

Dlaczego górnicy mają te wszystkie przywileje? żeby siedzieli cicho i nie pyskowali, gdy usłyszą że trzeba zacisnąć pasa w sytuacji gdy zarząd rypie grubą kasę z kopalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam wiele opini ludzi co dostarczają rożne ustrojstwa do kopalń i są zgodni 3 na 5 pracownikow kopalń trzeba zwolnić :) Bez doprowadzenie do upadłości w cywilizowany sposób nie odbierzemy im 13, 14 pensji, nagrody barbórkowej, deputatów węglowych itd. Jak zaczną dostawać tak jak wszyscy 12 pensji w roku to dopiero będzie zdrowa branża. Przestańmy powtarzać kłamstwa ze problemem jest zarząd. Problemem jest ilośc i przepłacanie górników + ich przywileje. 100mln PLN rocznie to deputaty węglowe wypłacane EMERYTOM górniczym, czyli ludziom co nic nie robią ale im sie należy :) Pamiętacie kiedyś takie same problemy były z hutnikami. Teraz oprócz, huty Częstochowa co ją kupili Ukraińcy, sprywatyzowane huty należące do koncernów mają się świetnie i eksportują stal na cały świat. Ktoś słyszał ostatnio o protestach hutników ? Nie. Tylko prywatyzacja i wprowadzenia normalności uzdrowi górnictwo.

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja się zgadzam z tym, że że górnicy to nie święte krowy i trzeba wszystko doprowadzić do normalności, zlikwidować związki, albo niech sobie je utrzymują pracownicy.

 

 

Przestańmy powtarzać kłamstwa ze problemem jest zarząd

Kłamstwa? ciekawe...

 

A tych 3 na 5 górników to kto zatrudnia, sami się zatrudniają? Te 13 czy 14, deputaty kto daje? Sami sobie biorą? Od tego ten zarząd jego mać jest. Jest gorzej to ma przygotować projekt naprawy i go wdrożyć, za to biorą pensje.

Faktycznie odjechaliśmy od tematu, sorrki ;)

No to na temat

 

http://natemat.pl/132949,europa-szuka-rozwiazania-ws-ukrainy-gdzie-jest-donald-tusk-prezydent-kontynentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze są tak zwane układy zbiorowe które to gwarantują i mamy taką a nie inną ustawę o związkach i pracownicy podburzeni przez nich muszą sie na to zgodzić ;) Dlatego uważam że upadłość i zatrudnianie na nowych zasadach rozwiąże większość problemów.

 

A do tematu ;) Widać teraz co to jest EU :) Niemcy i Francja ustawiają wszystkich, Anglia murem za USA, a reszta i my.... za drzwiami :(

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale jaki majdan ? Piszesz o ludziach z twojego regionu, do których wszyscy musimy dopłacać,a by dalej mogli "fedrować" najdroższy węgiel świata, lub o rolnikach co akurat nie maja co robić w polu to se rozrywkę znaleźli ? Jeśli ten rzad nie rozpędzić tego dziadostwa związkowego to ręce opadają. No ale raczej nie rozpędzi, bo wybory się zbliżają Nikomu nie są potrzebne państwowe kopalnie owinięte związkową pajęczyną. Lepiej zamknąć, kupować węgiel w Australii i w Chinach, bo jest najtańszy i nie dlatego że ktoś im dopłaca tylko że mają odkrywki(sorry taka geologia), a kasę zaoszczędzona przeznaczyć na pensję dla byłych górników, aby zaczęli robić coś pożytecznego.

 

 

Mam dobrą radę dla Ciebie- kup se meter gumy(może być od majtek) i strzel se nią konkretnie w łeb.

 

 

Boli lemingów, że LUD się kapnął, że są ludzie przeciwko sobie napuszczani, prawda?

Temat wyjazdu na Warszawę już podjęty i stety- nie pojadą tam tylko Górnicy i Rolnicy.

Pozdrawiam i zachęcam- WSZYSCY NA WARSZAWĘ !!!

 

 

 

Co do tematu- jest ponoć porozumienie. Choć i tak wierzę, że Putin nie popuści rezunom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj macie rację. Oszczędzać zaczyna się od siebie. Co wybory od gmin po ministerstwa liczba urzędasów rośnie jak kula śniegowa. Ktos na nich musi robić... Jeśli zarząd jest bez pomysłu, wywalić bez odprawy i zatrudnić kompetentnych. Lee Iacocca zostając prezesem chryslera w obliczu bankructwa zażyczył sobie pensji 1$ rocznie. Nie przeszkodziło mu to brać potem milionów, jak firma zaczęła generować zyski. Polecam biografię uczciwego człowieka.

Rząd dopłaca z moich podatków do takich trupów jak kompanie węglowe, czy PKP, a do lekarza idę prywatnie, to niech mi chociaż dopłaci do kredytu we franku. Czuję się współodpowiedzialny za ten burdel, bo glosowałem na "rządzących". Dopóki nie klepną obietnic okręgów jednomandatowych, likwidacji senatu albo prezydenta, podniosa służbę zdrowia i oświatę z zapaści to mnie przy urnie nie zobaczą. Jeszcze w podziękowaniu za trud parę spotkań wyborczych im stroluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyd Jaceniuk ma poparcie żydów z UE i kopie dołki pod Poroszenką.

Stety ma problem w postaci Putina, który położył łapę na Ukrainie, co mnie cholernie cieszy i mam nadzieję, że Ukraina nie dostanie się w łapy eurokołchozu, w którym niestety my już znaleźliśmy.


041ac1c68d95616dcf0e26133cbc12ad.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie pojadą tam tylko Górnicy i Rolnicy.

No rolnicy to już pokazali jak jechali traktorami wartymi po 200-300tys PLN. ;)  Najwięcej dostają od EU i jeszcze protestują. Ja mam serdecznie gdzieś górników co niby walczą o swoje miejsca pracy, ale za nasze pieniądze. Zamknąć, zaorać a kasę zaoszczędzona na tym wpompować w budowę dróg i jak chcą to niech tam pracują i robią chociaż coś pożytecznego. Czas polskiego węgla dawno przeminął. Mam nadzieję że teraz Mittal nie kupi ani kilograma z JSW i przez ten zacny protest stracą kluczowego klienta i zobaczymy jak to miło zostać bez odpraw przywilejów w likwidowanym zakładzie ;)  Dziękować będą organizatorom protestów i ciekawe jak wtedy związki im pomogą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała unia ma dotowaną produkcję rolną. Polski rolnik dostaje 25% wartości dotacji bezpośredniej do ha w stosunku do krajów starej unii. A rynek niby wspólny. Jak nie sprzedają tego, co produkują, to tymi ciągnikami się nie najedzą. Produkowac musimy, bo to jednak obszar wrazliwy strategicznie jest.

Z drugiej strony trudno równo traktować chłoporobotnika z 3 ha z obszarnikami na kilkuset hektarach. Jedni i drudzy w Krusie siedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha sąd ogłosił bezprawny strajk w JSW :yahoo: :yahoo: :yahoo:  Teraz jest możliwość cywilnie pozwać ich za straty. Szkoda że nie kupiłem akcji JSW bo dla sportu bym darmozjadów po sądach ciągał.

Jakaś kobieta przed kamerą wypaliła, że zamiast wyjechać z dziećmi na ferie musiały tu przyjść i protestować :facepalm: :facepalm: :facepalm:  Im naprawdę odbija.

 

A wracając do tematu wątku to ja już się pogubiłem. Całą sprawę na klatę wzięła Merkel, z EU ani Tusk ani ta Włoszka od dyplomacji i NIKOGO z USA ani Anglii ? Ciekaw jestem co jest grane. Minister spraw zagranicznych Anglii powiedział tylko, że Rosja musi oddać Krym. Dziwnie to wygląda.

 

EDIT: No to jeszcze kończąc OT :D :D :D

W pełni popieram ;)

http://img.sadistic.pl/pics/6761cfb61ee7.jpg

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem jako ciekawostkę to, że mój brat szukał samochodu mercedesa Viano 3,6 V6 benzyna. Wersja niespotykana, wykonywana tylko na specjalne zamówienie i szukał go rok... Szukał w Europie, a znalazł się w Polsce, i to taki którego wyposażenie było najwyższe możliwe... po kopalniany Związkowców, górników? Zarządu...

 

 

Popatrz... a kolejny który teraz wisi w ogłoszeniach jest z policji  :angry: Dobrze, że nie Polskiej.

http://otomoto.pl/mercedes-benz-viano-3-5-v6-3-7l-231ps-klimat-navi-C33643531.html

 

 

 

Całą sprawę na klatę wzięła Merkel, z EU ani Tusk ani ta Włoszka od dyplomacji i NIKOGO z USA ani Anglii ?
 

Do czego Ci tu USA potrzebne? Niech zaczną pilnować swojego podwórka zamiast bawić się w kowboi po całym świecie.

Edytowane przez filester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No rolnicy to już pokazali jak jechali traktorami wartymi po 200-300tys PLN.

 

A czym tam mieli jechać? C330, C360? Ty też dużym Fiatem jeździsz?

 

 

 

Mam nadzieję że teraz Mittal nie kupi ani kilograma z JSW i przez ten zacny protest stracą kluczowego klienta i zobaczymy jak to miło zostać bez odpraw przywilejów w likwidowanym zakładzie

 

To skąd ten węgiel koksujący wezmą jak tylko JSW jest jego producentem?

Widzę, że masz blade pojęcie o tym co piszesz...

 

A zapomniałem- przeca z Rosji jest węgiel. :biglol:  


 

 

Hahaha sąd ogłosił bezprawny strajk w JSW   Teraz jest możliwość cywilnie pozwać ich za straty.

 

No to pozywaj- powodzenia! :lol: 

 

 

 

Jakaś kobieta przed kamerą wypaliła, że zamiast wyjechać z dziećmi na ferie musiały tu przyjść i protestować   Im naprawdę odbija.  

 

Nic nie wiesz o sytuacji tych ludzi, a takimi wpisami jak powyżej pokazujesz jaki z Ciebie bezduszny, pozbawiony empatii człowiek.

Zmień myślenie, bo do niczego dobrego Cię to nie zaprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja powiem jako ciekawostkę to, że mój brat szukał samochodu mercedesa Viano 3,6 V6 benzyna. Wersja niespotykana, wykonywana tylko na specjalne zamówienie i szukał go rok... Szukał w Europie, a znalazł się w Polsce, i to taki którego wyposażenie było najwyższe możliwe... po kopalniany Związkowców, górników? Zarządu...

 

Popatrz... a kolejny który teraz wisi w ogłoszeniach jest z policji :angry: Dobrze, że nie Polskiej.

http://otomoto.pl/mercedes-benz-viano-3-5-v6-3-7l-231ps-klimat-navi-C33643531.html

.

Ale to krótki golas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skąd ten węgiel koksujący wezmą jak tylko JSW jest jego producentem? Widzę, że masz blade pojęcie o tym co piszesz... A zapomniałem- przeca z Rosji jest węgiel. :biglol:

A na przykład stamtąd skąd aktualnie musieli kupić,czyli z Australii ;) lub jeszcze lepiej ze swoich kopalń w Afryce. Ich koksownie były ustawione na węglu z JSW i zmiana parametrów nie jest taka prosta, ale dzięki bystrym "kilofkom" musieli się dostosować i oby nie chcieli mieć nic więcej wspólnego z tym dziadostwem. W dzisiejszych czasach utrzymanie klienta jest priorytetem,a utrata wiarygodności skutkuje stratą klientów co równa się stracie przychodów. To podstawy ekonomi i nie trzeba kończyć studiów, aby to zrozumieć, wystarczy myśleć, ale twoje ziomki chyba nie posiadają tej umiejętności. " Mój dziad fedrował, ojciec fedrował, ja fedruje i dzieci moje będą fedrować. Dopóki jest wógiel trzeba fedrować" Kolejna bystra wypowiedź górnika. :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

 

Jeśli mi bark empatii to odpowiedz na jedno pytanie. Jaki jest powód, aby w tym kraju górnicy byli tak uprzywilejowani w stosunku do innych zawodów?

 

P.S. A tak gwoli ścisłości to Rosja chyba nie wydobywa węgla koksującego :P

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Norkowni kryzys się ładnie rozkręca. Wstrzymane projekty. Wydobycie coraz mniej się opłaca, roboczogodziny tutaj drogie i zaczynają się zwolnienia. Szukanie oszczędności i... Szansa dla Polski, bo w PL koszty to 30% tego co w No.

Także Donek nie kłamał, będziemy druga norwegią :D.

A zaczęło się od bułki z krymem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest powód, aby w tym kraju górnicy byli tak uprzywilejowani w stosunku do innych zawodów?

bo im sie nalezy !

zawsze mieli to czemu mialiby im teraz zabrac ?

az mi sie przypomniala afera w stoczni jak im odebrali zupe z wkladka.

mam nadzieje, ze to wszystko jebnie i ktos to wszystko ogarnie od nowa.

zmieniac to mozna cos z dobrego na bardzo dobre, a ta zglizne zeszlej epoki nalezy zaorac i zbudowac na nowo, ma sie oplacac !

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A na przykład stamtąd skąd aktualnie musieli kupić,czyli z Australii lub jeszcze lepiej ze swoich kopalń w Afryce.

 

Czyli jak? Wstrzymać wydobycie aż przypłynie węgiel z Australii lub innego zaścianka?? Powiedzieć hutom i elektrowniom "suchejcie, pogoście piece i turbiny, bo dopiero my wyngiel zamówili i jak dobrze bydzie za 2 miechy przypłynie". Fakt- też tak idzie. 

 

 

 

 

Mój dziad fedrował, ojciec fedrował,

Mój też.

 

 

 

Jaki jest powód, aby w tym kraju górnicy byli tak uprzywilejowani w stosunku do innych zawodów?

Spytaj Dziadka, Ojca, to Ci powie dlaczego.

 

Ja Bogu dzięki nie poszedłem w śłady przodków, ale mam ogromny szacunek do tego zawodu, bo sporo się nasłuchałem jak tam jest i uwierz- nie jest to robota dla każdego.

 

 

 

P.S. A tak gwoli ścisłości to Rosja chyba nie wydobywa węgla koksującego

Pewnie gdzieś tam może wydobywa, ale to była ironia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli jak? Wstrzymać wydobycie aż przypłynie węgiel z Australii lub innego zaścianka?? Powiedzieć hutom i elektrowniom "suchejcie, pogoście piece i turbiny, bo dopiero my wyngiel zamówili i jak dobrze bydzie za 2 miechy przypłynie". Fakt- też tak idzie.

No 2 miechy z Amsterdamu raczej nie jedzie ;)  Widzisz tu jest pies pogrzebany, że górnicy myslą jak ty. Czasy niedoboru węgla się skonczyły i dlatego ceny poleciały na pysk. Teraz węgiel leży rozładowany w portach i czeka tylko na chetnych, aby go kupili. Górnicy mysla że najtrudniej jest węgiel wyfedrować, a to jest akurat najprostrze ;)  Najtrudniej jest go dzisiaj sprzedać za cenę która daje jakiś zysk. Niestety popyt na węgiel stale maleje i będzie malał. Taki klient jak Mittal powinien był być noszony na rekach, bo bez tego debilnego strajku raczej by nie przestawiał swoich koksowni na inny węgiel. Teraz to JSW będzie prosic, aby łaskawie wrócił do ich węgla :(

@debtux nie byłem w kopalni węgla, ale na przodku w KGHM to i owszem. Każdy ma wolna wolę i idąc do kopalni wie co go czeka. Niestety dzisiaj w większości przypadków praca tych ludzi jest "sztuką dla sztuki" i czy sie komus to podoba czy nie większość kopalni zostanie zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś w kopalni na dole?   Ktoś, kto choć raz tam był, nie zadaje takich pytań.

tanie biadolenie,

za kare tam nie chodza

 

ktos mi kiedys powiedzial, zeby szanowac prace kazdego kto brudzi sobie rece podczas pracy (czy jakos tak) i tego sie trzymam.

btw. o mojej pracy tez zwyklo sie mawiac: nie chcialbym tego robic za zadne pieniedze!

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego byli górnicy jak popraxowali ze mną przy palowaniu(fundamentowanie specjalistyczne -pale żelbetowe w osłonie rurowej) to zaś milo wspominali kopalnie ;)nie mówiąc juz o tym jak przyszło do rozkuwania ręcznego głowic pali młotami ręcznymi po 12-16h;-)

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre!!!

Wykonawca mój zatrudnia skazanych z ZK. Branża - leśnictwo. Był kiedyś górnik, któremu było za ciężko, długo nie robił. Dziś miałem kontrolę bhp. Po konkretnym trzepaniu rozmawiamy już tak pokontrolnie, no i mówię inspektorowi, że w branży leśnej jest więcej wypadków śmiertelnych niż w górnictwie (tyle zostało mi ze szkoły, jak studiowałem, zatrudnienie w tych branżach było porównywalne, teraz ze względu na prywatyzację usług nikt nie jest w stanie ludków policzyć) Pierwsza odpowiedź niemożliwe, ja mam średnio 2 w roku. 2 x 17 województw daje 30-35 osób, tylko że to są wypadki pojedyncze, nie grupowe i w zapadłym środowisku wiejskim. Temat niemedialny max do gazety lokalnej na drugą, trzecią stronę. Jakoś firmy leśne nie wyceniają ryzyka ekstra płacami.

Wioski zachpom. modne są jako przystań na górniczą emeryturę. Też spotkałem się z przekonaniem o swojej i swojej branży wyjątkowości. Też zagłębie cały kraj utrzymywało... Sąsiedzi już go chyba naprostowali, bo nawet ludziom kłaniać się zaczął. Inny z kolei został sołtysem, kolejną kadencję, dba o wioskę jak o własne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bo_Lo to ja ci powiem dlaczego ;) Znam wielu górników i byłych górników z KGHM, wiem że to zupełnie co innego, ale mechanizm na 300% ten sam. Nieraz opowiadali, że najlepsza fucha to na "przodku". Specjalnie załatwiali przydziały do takich brygad, aby tam fedrować. A teraz wytłumaczenie. Czas pracy liczy się od odbicia karty na bramie :P  Kopalnia zazwyczaj rozległa więc spacerkiem do szatni, a czas się liczy. Przebrać się, winda i na dół. Czas cały czas leci ;)  Mówią że w KGHM najdalszy przodek jest ~30km(byłem i wiem że mega daleko) i dojeżdżają podziemnymi kolejkami i autobusami, reszta z buta. Czas cały czas leci ;)  No to pofedrują 2h i trzeba wracać, bo jeszcze kąpiel i przebranie, no bo 8h na bramie trzeba odbić. No i za taka pracę w KGHM były jeszcze dodatki za robotę na przodku :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o tym mowa!A jak się dziwili ze na budowie to o 6.00 trzeba być i to nie w szatni,a pod maszyną gotowym do pracy.Haha,śmiać mi się zachciało,bo teraz juz wiem dlaczego zawsze zglaszali sie do roboty na platformach najbardziej oddalonych od baraków ;-) Najlepsi potrafili przyjść rano na odprawę,jechac do domu i wrócić na fajrant sie pokazać.Budowa byla rozległa i ciężko bylo wszystkich upilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...