Skocz do zawartości

Rozterki przy zakupie pierwszego Subaru


Cze-czen

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

 

Podepnę się pod temat, bo też stoję przed możliwością zakupu Legacy 07 165km z fabryczna instalacją LPG - ściągnięte z włoch trzy lata temu.

I mam pytanie, czy bać się przebiegów w subaru z lpg? W ogóle czy bać się większych przebiegów w subaru ?

Auto ma nalatane 213 tyś głównie na trasach po europie. Przeszłość samochodu znana, serwisowane na bieżąco w autoryzowanym serwisie - właściciel nabijał koszty na firmę a także zależało mu żeby nie stanąć na trasie. Wszystkie rachunki i takie tam są do wglądu.

 

Interesuje mnie jak to wygląda z regulacją luzów zaworowych - co ile jest zalecana przy lpg ? Bo koszt też niemały tej operacji jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie luzow mozna zrobic bez wyciagania silnika. U mnie po 180kkm (75kkm na LPG) jeden zawor juz sie prawie podparl :/  Reszta w normie. Moze po prostu pech.

 

P.S. Mam ten 'wzmocniony' silnik z literka f.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

palmall,

Mój mechanik twiedzi, że nie trzeba. Tylko trzeba się trochę "nagimnastykować". Koszt 400pln

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Ze sprawdzeniem, czy ustawieniem ?

 

Do sprawdzenia to maski mozna nie otwierac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, przepraszam, że się wtrące w wątek ale również chcę zakupić Subaru, a dokładnie to http://www.arena.pl/subaru-legacy-25-benz-gaz,440227.html . Mam ogromną prośbę o opinie. W tym tygodniu jadę go oglądać, proszę o porady na co szczególnie mam zwrócić uwagę. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wersji 2,5 SOHC można spokojnie montować gaz. Regulacja zaworów jeszcze przede mną, zrobiłem ok 34 tys km na gazie od czerwca u.r. i wszystko gra.

W kieszeni zostaje sporo więc 400 zł na regulację można oszczędzić :)

 

Średnie spalanie w moim przypadku to 13,5 l bez oszczędzania trasa/miasto, przy spokojnej jeździe w trasie nawet poniżej 10 litrów.

Instalacja Optima z wtryskami Barracuda. Sterownik spięty z farbycznym komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

.....................................

Co do wersji najwyższa sport to na pewno nie bo byłaby skóra na fotelach i fotel kierowcy z pamięcią ustawień a tu wyraźnie na zdjęciu widać, że tego nie ma. Zderzak, zwłaszcza tylny jest w wersji sport też inny bo z podwójnymi (lewa i prawa strona) chromowanymi podłuznymi końcówkami. Raczej wersja ACTIVE z poprawionym zawieszeniem( bo co do zawieszenia to nie widać ale mam nadzieję, że to prawda a felgi rzeczywiście 18 i to takie jak lubie).

Co zrobić, ludzie różne rzeczy w ogłoszeniach piszą....

Samo autko ładne tylko cena nieżyciowa

Legacy Diesel w wersji Sport miało pojedyńczy wydech, podobnie było w wersji 2.5. Dopiero Legacy GT miało podwójny wydech. Welurowa tapicerka z 18 calowymi felgami była dostępna Szwajcarii w wersji Swiss S, ale nie wiem czy miała zawieszenie Bilsteina. We Włoszech chyba było podobnie. Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.....................................

Co do wersji najwyższa sport to na pewno nie bo byłaby skóra na fotelach i fotel kierowcy z pamięcią ustawień a tu wyraźnie na zdjęciu widać, że tego nie ma. Zderzak, zwłaszcza tylny jest w wersji sport też inny bo z podwójnymi (lewa i prawa strona) chromowanymi podłuznymi końcówkami. Raczej wersja ACTIVE z poprawionym zawieszeniem( bo co do zawieszenia to nie widać ale mam nadzieję, że to prawda a felgi rzeczywiście 18 i to takie jak lubie).

Co zrobić, ludzie różne rzeczy w ogłoszeniach piszą....

Samo autko ładne tylko cena nieżyciowa

Legacy Diesel w wersji Sport miało pojedyńczy wydech, podobnie było w wersji 2.5. Dopiero Legacy GT miało podwójny wydech. Welurowa tapicerka z 18 calowymi felgami była dostępna Szwajcarii w wersji Swiss S, ale nie wiem czy miała zaw. Bilsteina.

 

Dokładnie tak jak piszesz :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich, jako, że również poszukuję pierwszego subaru podepnę się pod temat.

Mianowicie jestem zainteresowany tym egzemplarzem: http://olx.pl/oferta/subaru-legancy-4x4-2-0-gaz-CID5-ID77bkb.html#4421292f25

Wg właściciela udokumentowany przebieg wynosi 249 tys. km, instalacja gazowa od 10 lat. Tutaj moje pytanie czy po takim przebiegu na gazie i tym wieku instalacji warto? Czy lepiej kupić coś trochę tańszego i samemu gazować.

Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...