Skocz do zawartości

„Wielkie starcie” - Subaru Impreza vs. Mitsubishi Lancer


Szkoła Jazdy Subaru

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 705
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

co wywołuje świerszcza? :oops:

Takiego świerszcza, jakiego zapodał Premo na przykładowym filmiku, to nadaje wastegate moim zdaniem. Chodzi o szybkie i krótkotrwałe zamykanie/otwieranie wastegate, przy poziomie ładowania "na granicy". Najczęściej przy odpuszczaniu gazu, przy domkniętej przepustnicy, kiedy przed chwilą była jeszcze potrzeba doładowania. Będzie to jednak raczej tylko przy ALSie, bo wtedy ciśnienie jest utrzymywane, turbo cały czas ładuje. Bez ALSa ciśnienie spada i wastegate nie musi nic przepuszczać.

Ale mogę się mylić, bo jest drugi rodzaj "świerszcza", który hałasuje bezpośrednio po zimnej stronie turbiny, też przy ALSie i w takim samym momencie - przy odpuszczeniu gazu. Tylko tutaj to hałasuje powietrze, które jest wypuszczane częstymi małymi porcjami przez zawór upustowy (dump valve, nie BOV), kiedy ALS wymusza na turbinie ciągłe ładowanie. Czy jakoś tak... :huh:

 

Edytka: już doczytałem - nie jednak w przypadku wurców itp nie stosuje się zaworów upustowych, czyli to drugie wyjaśnienie do kosza. W rajdówkach dążą do utrzymywania wysokiego ciśnienia w dolocie przy zamkniętej przepustnicy bez upuszczania. Dodatkowy szum może wytwarzać wiatraczek kompresora turbiny w momentach kiedy turbina zwalnia, a dopompowane przed chwilą powietrze się cofa. Tak czy inaczej hałasuje wastegate...

Edytowane przez Beavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nikon , a nie masz przejazdu Makinena ? :D

A to musi wyrazić zgodę na publikacje.

Najgorsze bo beczki nie mam;/

Podobno SJS do dzisiaj szuka tej uderzonej beczki :)

 

To będzie jak z wilka stopą kto widział ten szczęśliwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...