Jump to content

Parę SUV'ów i co wybrać?

owoc666

Recommended Posts

Otóż znajomi zmieniają auto, brane pod uwagę są następujące propozycje:

- Lexus RX350

- Mercedes ML

- Audi Q7/A6 Allroad

- Outback H6

- Nissan Murrano

- Infinity FX.

Auta w mniej-więcej podobnych wersjach silnikowych, w cenach od 200 do 250 tysięcy PLN.

Co doradzacie, jakie wady, jakie zalety..?

P.S. Ja ich namawiam na OBK, tego po faceliftingu...

P.S.2. Jeżdżą Accordem 2.0 '03 i Foresterem 2.0XT. Na początku przyszłego roku zmiana Forysia na młodszego, mocniejszego potomka, a pod koniec tego roku - Accorda, na któryś z powyższych.

Howgh.

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wybrałbym OBK, a jeżeli miałby być gnojownik to nowego A6 allroad 3.0 Tdi - swoją droga j to w jego wypadku wszystkie tdi są tańsze od najsłabszej benzyny. Tyle że OBK H6 to circa about 200k a allroad to min 228k, 3.0 tdi to min. 236k :roll: .

Ok, tylko jak się kupuje audi to pewnie parę gadżetów by się przydało, żeby chociaż dopełnić do poziomu obk - navi, biksenony, skóra itd. A wtedy to już będzie ponad 250k - no i 50 k więcej niż kosztuje OBK H6. Co prawda audi jest większe i ma regulowane zawieszenie a diesel mniej pali. Jak dla mnie kwestia gustu i przejechania się obydwoma autami.

Only Q7 :)

Ale jak to się prowadzi tak, jak Lexus... Czyli jak ciężarówka - to dramat!

Korton, nie wszystkie Infinity mają 21" felgi, z tego co mi się wydaje.

Co do Audi - to głównym argumentem na "nie" jest jego popularność wśród złodzei. I nie chodzi o to, że ktoś go gwizdnie z parkingu. Tylko, że ktoś kierowniczkę wysadzi - a ona będzie jeździła z małym dzieckiem...

Nie jest to moja opinia, bo nie widziałem i nie powoziłem so far ... Ale mam znajomego, który był zainteresowany zakupem i jak twierdził zraziła go niska jakość materiałów we wnętrzu i ich spasowanie :roll:

forum subaru to pewnie ze obk to jest raz a dwa ze. reszta moze oprocz nissana to jezdza czarnuchy cali w zlocie w stanach po tych ich wiejskich tuningach(40 cali kola, 60 telewizorow,fontanny ,wodospady i czarne kolezanki z duzaymi kuframi)-tak z tym mi sie kojarza Q7,lexus,infinity i juz merc ktory powoli schodzi do lamusa.

a obk to spokojny samochodzik bez szpanu i moze ma tylko troche mniej bajerow od innych ale cena dobra a i tak nie bedzie z tej calej elektroniki korzystal-zaloze sie:>

p.s. kto powiedzial ze diesel jest tanszy od benzyny i przy zakupie jak i exploatacji.

siema

Ilość elektroniki w Lexusie mnie osobiście przeraziła. To Primera, to przy Lexusie nic.

Jeszcze, żeby to było jakoś spożytkowane. A automat zamula, nawet na manual-shifcie!

Ale jak to się prowadzi tak, jak Lexus... Czyli jak ciężarówka - to dramat!

A czy jakie kolwiek Audi prowadzi sie jak Lexus? No. Q7 daje rade. Fakt, ze w wersji podstawowej jak w kazdym niemieckim samochodzie zreszta (przoc Mercedesa i Porsche) materialy nie sa z gornej polki, ale sa na akceptowalnym poziomie.

Z tych SUV-ów to osobiście brałbym ML'a, ale niestety mój wybór nie jest podparty żadnym doświadczeniem, po prostu mi się podoba stary jak i nowy ML

owoc Q7 to nie jest dobra opcja bo jest zajebscie duze i nie wygodne do jazdy na codzien juz nie wspomne o spalaniu... Ja bym wybral A6 Allroad bo jest genialny, OBK tez daje rade a jesli chodzi o wyglad auta to Infinity przebija wszystkie ;)

a jesli chodzi o wyglad auta to Infinity przebija wszystkie ;)

Z tymi swoimi szybkami wygląda jak murzyński lowrider :/ Nie wspominając o kołach co profil mają taki, ze strach na krawężnik wjechać.

ML 320CDI wg mnie najlepszy i jako jedyny moze miec pakiet OFF ROAD (reduktor, szpery)

To jest najmniej potrzebne.

Tribeca jest minimalnie wieksza od Lexusa i wyraznie mniejsza od Audi, tak dla przykladu.

Ale jakaś taka nieforemna.

Tribeca jest minimalnie wieksza od Lexusa i wyraznie mniejsza od Audi, tak dla przykladu.

Ale jakaś taka nieforemna.

Nie ma to jak rzeczowe kontrargumenty w odpowiedzi na fakty :roll: