Skocz do zawartości

Subaru Levorg [VM] (MY14=>MY20)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

@@koza1974, - Tak się składa że odbierałem dwa samochody w 1 tygodniu 

FXT i Mazdę 6 - sedan 2,5 

i Fakt w Mazdzie jest więcej bajerów - e-loop [kondensator ładujący się podczas hamowania], lepsza nawigacja z możliwością pasztetowego aktualizowania [tomtom], i skrętne ksenony .. ale na prawdę nie ma szału w tym samochodzie, lopatki zmiany biegów z materiału z odzysku [masakra] skrzynia 20 lat za Murzynami ..prowadzenie w miarę ok,
Skrętne ksenony nie dają [według mnie] tyle światła ile FXT zwykłe nie soczewkowe ... itp itd 

Generalnie nie porównał bym tego samochodu do żadnego Subaru którym jeździłem pod względem technicznym i prowadzenia bo wychodzi słabiej..

Wyposażeniowo oczywiście lepiej  dla Mazdy - aktywny tempomat, czujniki w kolorze przód tył a nie jakieś aftermarkety dokładane w salonie. za to teraz wchodzi eye-sight który nadrobi zaległości, Jedyne co to na 2015 oprócz właśnie 4x4 ma wejść Head up .. ale jak działa nie wiem.
Ale osobiście musiał bym się przejechać Levorgiem żeby to porównać ale zapewne z tych dwóch kupił bym Outbacka 2.5 albo FXT :)

Mogę być leciutko nie obiektywny ale naprawdę leciutko.. gdyż Mazda nie była wyborem dla mnie ani ja nią jeździł nie będę jak już to rzadko ...
Tym bardziej że CX-5 nie ma podejścia do FXT a kosztuje tyle samo w takim samym wyposażeniu nie oferując nic czego forester by nie miał a prowadzenie i jakość mocno na plus dla FXT - choć by nawet wyświetlacz fundujący pikselozę w CX5 ..2015 ponoć lepiej,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że CX-5 nie ma podejścia do FXT a kosztuje tyle samo w takim samym wyposażeniu nie oferując nic czego forester by nie miał a prowadzenie i jakość mocno na plus dla FXT

gdyby tak było to na ulicach nie jezdziloby tyle CX- 5 - a widuje tego naprawde sporo. Tylko jezdziłyby same XT'ki i zwykłe forki- których prawie nie widuje..  Jak to sie mowi kazda sroka swoj ogon chwali :) I CX 5 i forek to fajne auto ale kazde przeznaczone jest dla innego odbiorcy-

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to jestem na forum subaru by promować mazdę, zwróciłem tylko uwagę na ceny!

Auta to dwie różne klasy! Jeśli cena będzie podobna wiadomo co wybiorą klienci!

Co więcej na mobile.de auta m6 4x4 wyceniają nawet po 120k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega kupował auto dla żony. Wahał sie między XT-kiem a CX-5 i wybrał Mazdę, bo .... była ładniejsza ;)

Tak samo żonę wybierał ? :biglol:

 

 

 

Bo mazda jest ładniejszym autem od XT'ka - W dodatku jest lepiej wykonczona w srodku. Uwazam ze XT to bardzo meskie auto bez wodotrysków w srodku, z meskim silnikiem i niezlym napedem awd - jak widac po naszych drogach, wiekszosci kupujacej suvy nie jest to potrzebne.  Niestety w Subaru mankamentem jest brak jednostki napedowej posredniej pomiedzy 2.0i a 2.0dit  gdzie w mazdzie masz 5 silnikow do wyboru...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Karas, Czy ty jeździłeś chociaż CX 5 ? Gdzie pokaż mi te materiały są lepsze ...

baaardzo długo zastanawiałem się nad wyborem między tymi samochodami ..i Mazda nie ma podejścia !

Chyba że mówimy o sylwetce/wyglądzie zewnętrznym bo to rzecz gustu i tutaj dyskutować nie ma co..

 

mankamentem jest brak jednostki napedowej posredniej pomiedzy 2.0i a 2.0dit  gdzie w mazdzie masz 5 silnikow do wyboru...

Od Kiedy ? 

Bo mi proponowano jedynie 2,0 - 150Ps lub diesla ... całe dwa ...
Od 2015 - jest 2,5 .. 

Widziałeś ceny przeglądów dla benzyny 2,5 ?

 

 

 

 

gdyby tak było to na ulicach nie jezdziloby tyle CX- 5 - a widuje tego naprawde sporo. Tylko jezdziłyby same XT'ki i zwykłe forki- których prawie nie widuje..  Jak to sie mowi kazda sroka swoj ogon chwali I CX 5 i forek to fajne auto ale kazde przeznaczone jest dla innego odbiorcy-
 
A na ile rozpoznawalne są obie marki dla przeciętnego Kowalskiego ?? bo to ma bardzo duże znaczenie.

Dzisiaj w Krakowie widziałem 6 Foresterów z czego 4 nie XT ..

Ile jest salonów i serwisów Mazdy a ile Subaru w Polsce?

Mazda ma import na Polskę i dealerów a subaru importera prywaciarza z Fin czy gdzie kol wiek indziej na świecie ..
Świadomość Marki Mazda a Subaru u nas to tak jak porównać Cinquecento do Freemotna - marka ta sama ale tego pierwszego zna każdy a na temat drugiego 20% zna mity i powiastki 70% nie zna wogóle tej nazwy a 5% powie że to Japan ...

Dlatego tych samochodów jest tyle mniej ... 

Jak nie było systemu dealerskiego Mazdy w Polsce [nie wiem jak to działa i jak się nazywa] tylko były prywatne importy i "dealerstwo" na zasadzie zciągania nowych samochodów z Niemiec to ile jeździło Mazd po Polsce ? - mimo świadomości marki większej..


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałem XV smigałem , XV , forkiem ( nie xt) i mazda 3,  a w cx5 siedzialem. Uwazam ze cx5 i lepiej wyglada w srodku ( bardziej elegancko - byc moze to robi wrazanie lepszego wykonania  plastiki tez bardziej mi sie pdobaly niz w forku czy xv) Co do gamy slinikow silników od 2015 http://www.autocentrum.pl/oceny/mazda/cx-5/suv-facelifting/

 

 

 

A na ile rozpoznawalne są obie marki dla przeciętnego Kowalskiego ?? bo to ma bardzo duże znaczenie.

 

No prosze Cie chcesz mi powiedziec ze ludzie nie wiedza o istnieniu marki subaru??? - ja osobiscie takiej osoby nie znam co innego z ssanjongiem albo jakims tata- tego mozna nie znac. Zreszta ludzie kupujac suva czytaja internet , gazety motoryzacyjne gdzie porownuja kompaktowe suvy i bardzo czesto wsrod porownywanych znajduje sie wlasnie Subaru.

Co do systemu dealerskiego - salonów w Pl  troche jest cos kolo 22 - niektore oprocz Subaru sprzedaja jeszcze inne marki mozna wsiasc porównac sobie w srodku z konkurencja... Zupełnie nie zgadzam sie z tym co napisałes - ale to tylko moje zdanie :)

co do cen przegladów - nie jest to argument odstarszajacy ludzi przed zakupem nowego samochodu gdyby tak bylo wszyscy smigali by skodami

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Film stary
  wiem-ale nie moge sie nasycic.

W sobote w rodzinie pojawił sie Audi A6 jakis 2.0 TDI ultra cos kele 190KM -srodek jak to w audi- perfekt, skrzynia 2 sprzęgłową  fajnie zmienia biegi i ładnie ciagnie, ale miejsca w srodku to tak sobie, a z tyłu jeszcze bardziej tak sobie- w OBK mozna goryla wozić. W Levorgu widac tez jest sporo miejsca a wersja 2.0 DIT fajnie wykończona. Czy ktos sie orientuje czy bedzie 2.0 DIT w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie chyba w ogóle nie będzie Levorga w USA.

 

 

 

ale miejsca w srodku to tak sobie,

W A6 też? Siedziałem kiedyś w A4 na miejscu pasażera i tak mało miejsca na nogi jeszcze nie widziałem (ma bardzo szeroki tunel środkowy).  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 1,6 DIT wychodzi do 110 km/h wg. licznika w 8 s czyli tak naprawde jest prawie taki szybki jak XT. Niepotrzebnie bilismy piane bo to w zupelnosci wystarczy oczywiscie 2 DIT powinien byc oferowany dla tych ktorym to nie wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałem XV smigałem , XV , forkiem ( nie xt) i mazda 3,  a w cx5 siedzialem. Uwazam ze cx5 i lepiej wyglada w srodku ( bardziej elegancko - byc moze to robi wrazanie lepszego wykonania  plastiki tez bardziej mi sie pdobaly niz w forku czy xv) Co do gamy slinikow silników od 2015 http://www.autocentrum.pl/oceny/mazda/cx-5/suv-facelifting/

 

 

 

A na ile rozpoznawalne są obie marki dla przeciętnego Kowalskiego ?? bo to ma bardzo duże znaczenie.

 

No prosze Cie chcesz mi powiedziec ze ludzie nie wiedza o istnieniu marki subaru??? - ja osobiscie takiej osoby nie znam co innego z ssanjongiem albo jakims tata- tego mozna nie znac. Zreszta ludzie kupujac suva czytaja internet , gazety motoryzacyjne gdzie porownuja kompaktowe suvy i bardzo czesto wsrod porownywanych znajduje sie wlasnie Subaru.

Co do systemu dealerskiego - salonów w Pl  troche jest cos kolo 22 - niektore oprocz Subaru sprzedaja jeszcze inne marki mozna wsiasc porównac sobie w srodku z konkurencja... Zupełnie nie zgadzam sie z tym co napisałes - ale to tylko moje zdanie :)

co do cen przegladów - nie jest to argument odstarszajacy ludzi przed zakupem nowego samochodu gdyby tak bylo wszyscy smigali by skodami

Oczywiście nie musisz się ze mną zgadzać :) od tego właśnie mamy forum..

Popatrz na ten wątek  i sam oceń jak jest ...

Przy okazji : mam sąsiada, stary mechanik, nie pracuje w zawodzie facet motoryzacyjnie świadomy i życiowy, pokazując mu mój zakup powiedziałem że fabryka w Japan .. a on a od kiedy Japan jak to było Szwedzkie czy coś takiego...

Subaru to nisza w Polsce widać to idealnie po sprzedaży ..

Tyle ile Subaru sprzedaje się w Polsce tyle Mazdy w sprzedaje się u najlepszych dwóch Dealerów w Polsce ...

I owszem są salony, reklamy,fora ale świadomość marki jest niszowa do bólu niestety.

Zapytaj ile ludzi zna Mazdę Xedos 9/6 ? i modele z tych lat ?

Świetne samochody z silnikami 2,5 ...

a Mazda MX3 - ile tego jeździło ?

Widać na drogach że jest lepiej bo z roku na rok Subaru przybywa ale skala Mazdy póki co jest nie osiągalna z dwóch powodów 

Ograniczona ilość samochodów oraz Ograniczona linia modelowa i silnikowa ...

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te wątki to chyba powinien powstać nowy temat na wzór Skody, a mianowicie: Mazda lepsza od Subaru ...

czemu nie przynajmniej w watku moznaby pogadac o autach japonskich a nie o czeskich... :)  tak czy siak czekamy na levorga!!

 

 

Ograniczona ilość samochodów oraz Ograniczona linia modelowa i silnikowa

dokladnie. Zauwaz ze osoba kupujaca nowego Suv'a na pewno bierze pod lupe pare aut. U mnie wygladalo to tak : kupuje nowe auto - w tym celu bylem w mazdzie, skodzie, hondzie, toyocie kalkulowalem ogladalem porownywalem a nie :  napalilem sie na Subaru i koniec wiecej aut nie bralem pod uwage. Niestety osoba bioraca pod lupe forka i cx5 wybierze mazde i doskonale widac to na naszych drogach - podkreslam dyskutujemy o autach nowych, o ktorych pisza w mediach internetach itp . I co z tego ze stary mechanik nie wie co  to marka Subaru  (zreszta co to za mechanik ktory nie zna Subaru :) ) - nie musi bo on nowego auta nie kupuje a gdyby kupował to na pewno wzialby pod lupe pare aut z tego segmentu .

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Karas,Dlaczego w takim razie ja wybrałem Forestera ?

Nie za bardzo rozumiem...twoją wypowiedź .

Ludzie nie wybierają Subaru bo boją się tej marki bo jest niszowa, i ma tyle różnych mitów że nie każdy będzie się zagłębiał i doczytywał tym bardziej że np Mazda jak było to widać opłacała AŚ i miała ponad rewelacyjne wyniki w testach.

Przepraszam ale sądzę że CX 5 nie ma podejścia do Forestera ...

Sprawdź moje posty .. Jeździłem i testowałem wielokrotnie Outlandera,CX5,Rav4,Xc60[tutaj cena mnie ograniczyła] ...

I Przepraszam ale Forester to po prostu według mnie najlepszy wybór i nie mówię tu o konkretnie 240KM ...
2.0 150 km - jest ciutek wolniejsze od 2,0 mazdy i ciut więcej pali ale prowadzi się dużo lepiej ! 
Jeśli chodzi o wnętrze to najlepsze materiały miała Toyota, a jakoś Mazda się sprzedaje... Dlaczego wszyscy nie kupują Toyoty ?  
Pomijam kwestie napędu .. 

Proponuję porównać ekran pomocniczy w Mazdzie CX5 2014 do Forestera 2014 - będziesz wiedział co mam na myśli.

Mazda to naprawdę fajne auto i finalnie jako jedyny konkurent została na placu boju z Foresterem, ale finalnie przegrała.

Proszę nie porównywać wyglądu bo to tylko i wyłącznie kwestia gustu i marketingu sensorycznego ;)

Czekamy na Levorga :o żeby nie było OT ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przepraszam ale sądzę że CX 5 nie ma podejścia do Forestera

akurat mnie do tego nie musisz przekonywac bo ja podobnie jak ty doskonale o tym wiem, niestety dla ludzi kupujacych suvy nie liczy sie swietny naped tylko linia silnikowa czy wyglad... Dobra konczymy OT ( bo juz sam zgubilem watek hehe) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...