Skocz do zawartości

Wydarzenia sportowe


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

Napisano dziś, 15:29

Kompletnie nie rozumiem tej ostrej krytyki w stronę naszej reprezentacji , selekcjonera gdyż niestety na tym etapie sukcesem jest zakwalifikowanie się w ogóle do turnieju  .Dwa lata temu na turnieju we Francji kadra zrobiła niespodziankę dochodząc do ćwierćfinału ale przypomnijcie dokładnie sobie te mecze , nie były one ma wysokim poziomie , bramek prawie wcale a remis z Niemcami w stylu "obrona Częstochowy " to już było nieziemskie wydarzenie ;)

W 1/8 finału grając ze Szwajcarią w drugiej połowie nasi juz padali ze zmęczenia ale udało sie dowieźć remis do karnych i w "grze loteryjnej" jakoś tam udało się . 

Wtedy też lepiej te trybiki naszej reprezentacji zaskoczyły a i szczęście jakoś dopisywało. Wracając z tamtej imprezy piłkarze byli witani jak bohaterzy a nadzieje i wymagania w narodzie znacznie wzrosły .

Na mundialu juz szczęścia nie było , kadra w nieco gorszej formie a Lewandowski nie miał za bardzo okazji do strzału a jak już miał tą jedną to niestety się nie udało. Tak bywa , nawet najlepszym się czasami nie udaje. 

Ligę jak mieliśmy tak mamy mizerną . Orliki stoją puste zamiast tętnić życiem a rodzice coraz częściej nie posyłają dziecka nawet na lekcje wychowania fizycznego ... bo pociecha się wstydzi albo i tak z Jasia żaden sportowiec nie będzie to lepiej niech się nie męczy bo lepiej mu wychodzi siedzenie przy konsoli albo fejs zbuku.

Mam jedynie nadzieję ze nasza kadra będzie się kwalifikować regularnie do Mistrzostw co oznacza że jesteśmy w miarę solidni i stabilni. Życzę następnemu selekcjonerowi podtrzymania tego a wierzę ze po roszadach jakiś progres jest możliwy , może w najbliższych turniejach z grupy wyjdziemy a dalej to kto wie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Luk77 napisał:

Orliki stoją puste zamiast tętnić życiem a rodzice coraz częściej nie posyłają dziecka nawet na lekcje wychowania fizycznego ... bo pociecha się wstydzi albo i tak z Jasia żaden sportowiec nie będzie to lepiej niech się nie męczy bo lepiej mu wychodzi siedzenie przy konsoli albo fejs zbuku.

O to, to nie wiem skąd wziąłeś, współczuję.

Tam gdzie żyję obserwuję sytuację dokładnie odwrotną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lukaswoj napisał:

O to, to nie wiem skąd wziąłeś, współczuję.

Tam gdzie żyję obserwuję sytuację dokładnie odwrotną.

 

A gdzie jak mogę wiedzieć tak jest ?

 

Okolice Łodzi tam gdzie się kibicuje Widzewowi czy ŁKS nie napawają do optymizmu...Moze awans Widzewa do 2 giej ligi i ŁKS wreszcie do pierwszej coś zmieni .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kapic napisał:

W Piasecznie jest 5 orlików oraz kompleks należący do klubu. Żeby pograć na którymkolwiek boisku trzeba zamówić z dwu tygodniowym wyprzedzeniem. 

P

 

Godzinę temu, QbaqBA napisał:

W prawie całej Warszawie tak jest.

Pozazdrościć tylko ...Legia pewnie dlatego taka silna ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Luk77 napisał:

Kompletnie nie rozumiem tej ostrej krytyki w stronę naszej reprezentacji , selekcjonera gdyż niestety na tym etapie sukcesem jest zakwalifikowanie się w ogóle do turnieju

 

Awans na ostatnie EURO był trochę zafałszowaniem rzeczywistości, bo wszyscy zapomnieli, że kiedyś grało 16 drużyn a nie 24. Dużo łatwiej było wejść i potem przeciwnicy z niższej półki niż na MŚ. Ale teraz o kolejny awans to już będzie bardziej ciężko bez kilku lepszych graczy którzy odejdą

 

3 godziny temu, Luk77 napisał:

Na mundialu juz szczęścia nie było , kadra w nieco gorszej formie a Lewandowski nie miał za bardzo okazji do strzału a jak już miał tą jedną to niestety się nie udało. Tak bywa , nawet najlepszym się czasami nie udaje. 

 

Poza kwestiami przygotowania, treningu, taktyki okazało się też, że atmosfera w szatni mocno siadła. A z Lewandowskim w ostatnim czasie złe rzeczy się dzieją, kompletnie stracił formę, może jednak te zawirowania z transferem się na nim odbiły, bo jak to wytłumaczyć. Kiedyś nawet jak nie strzelał to podawał, zastawiał się, łapał faule, a tu kompletnie nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Luk77 napisał:

A gdzie jak mogę wiedzieć tak jest ?

Lublin (uzupełniłem w profilu przy okazji).

Sam staram się dzieciaki utrzymywać w dobrej kondycji i widzę wiele rodzin, które myślą o tych aspektach i postępują podobnie.

Widzę, że jest więcej takich miejsc - nic tylko się cieszyć :D

Proponuję EOT bo temat nie o tym przecież.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Luk77 napisał:
 

Napisano dziś, 15:29

Kompletnie nie rozumiem tej ostrej krytyki w stronę naszej reprezentacji , selekcjonera gdyż niestety na tym etapie sukcesem jest zakwalifikowanie się w ogóle do turnieju  .Dwa lata temu na turnieju we Francji kadra zrobiła niespodziankę dochodząc do ćwierćfinału ale przypomnijcie dokładnie sobie te mecze , nie były one ma wysokim poziomie , bramek prawie wcale a remis z Niemcami w stylu "obrona Częstochowy " to już było nieziemskie wydarzenie ;)

W 1/8 finału grając ze Szwajcarią w drugiej połowie nasi juz padali ze zmęczenia ale udało sie dowieźć remis do karnych i w "grze loteryjnej" jakoś tam udało się . 

Wtedy też lepiej te trybiki naszej reprezentacji zaskoczyły a i szczęście jakoś dopisywało. Wracając z tamtej imprezy piłkarze byli witani jak bohaterzy a nadzieje i wymagania w narodzie znacznie wzrosły .

Na mundialu juz szczęścia nie było , kadra w nieco gorszej formie a Lewandowski nie miał za bardzo okazji do strzału a jak już miał tą jedną to niestety się nie udało. Tak bywa , nawet najlepszym się czasami nie udaje. 

Ligę jak mieliśmy tak mamy mizerną . Orliki stoją puste zamiast tętnić życiem a rodzice coraz częściej nie posyłają dziecka nawet na lekcje wychowania fizycznego ... bo pociecha się wstydzi albo i tak z Jasia żaden sportowiec nie będzie to lepiej niech się nie męczy bo lepiej mu wychodzi siedzenie przy konsoli albo fejs zbuku.

Mam jedynie nadzieję ze nasza kadra będzie się kwalifikować regularnie do Mistrzostw co oznacza że jesteśmy w miarę solidni i stabilni. Życzę następnemu selekcjonerowi podtrzymania tego a wierzę ze po roszadach jakiś progres jest możliwy , może w najbliższych turniejach z grupy wyjdziemy a dalej to kto wie ;)


Głównie chodzi o to, że im się nie chciało chcieć.

 

Wiadomo, że piłkarze są te dwa lata starsi niż na Euro, wiadomo, że część z nich z podstawowych zawodników swoich drużyn klubowych "awansowała" na ławkę lub na trybuny, ale braki w taktyce czy wyszkoleniu technicznym można nadrobić wolą walki, gryzieniem trawy i nieustępliwością. W żadnym z trzech meczów tego nie widziałem po stronie naszej drużyny. Ostatnie minuty z Japonią to już w ogóle żenada i po czymś takim wstyd byłoby mi spojrzeć kibicom w oczy, a co dopiero opowiadać banały, że zrealizowano założenie gry niskim pressingiem. Obejrzyj mecz Korei z Niemcami. Piłkarsko Koreańczycy byli trzy klasy poniżej Niemców (technika, dokładność, kreatywność), ale zwycięstwo najzwyczajniej w świecie wybiegali. opowieści o tym, że z Japonią walczą o honor i będą chcieli wynagrodzić kibicom porażkę można między bajki włożyć. Osobiście wolałbym, żeby przegrali po fajnej walce niż to wymęczone i ustawione 1:0 które dowieźli bo pasowało Japończykom. 

 

Lewandowski to już w ogóle inna bajka. Po jego wypowiedzi, że żyje z podań i nie jest wyszkolony aby przejść dryblingiem 5 zawodników i strzelić gola zatkało mnie. A w grudniu będzie płacz, że nie dostał Złotej Piłki. Szkoda tylko, że sam przyznał, że na nią nie zasługuje. 

 

Pisałem już, że Nawałka grał nazwiskami a nie piłkarzami. Najlepiej pokazują to przykłady Fabiańskiego i Kurzawy. 

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że w tej kadrze są naprawdę wartościowi piłkarze jak Fabiański, którzy zdają sobie sprawę z tego jak bardzo dali ciała i mają odwagę wziąć to na klatę i przeprosić zamiast opowiadać, że udało się zrealizować założenia zarówno w ofensywie jak i defensywie, albo że zabrakło jakości. 

 

Przy tym wszystkim domniemana afera alkoholowa to naprawdę pikuś. 

Mam wrażenie, że sekrety tego mundialu jeszcze długo będą wypływać na powierzchnię. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tutek napisał:

Pisałem już, że Nawałka grał nazwiskami a nie piłkarzami. Najlepiej pokazują to przykłady Fabiańskiego i Kurzawy. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że w tej kadrze są naprawdę wartościowi piłkarze jak Fabiański, którzy zdają sobie sprawę z tego jak bardzo dali ciała i mają odwagę wziąć to na klatę i przeprosić zamiast opowiadać, że udało się zrealizować założenia zarówno w ofensywie jak i defensywie, albo że zabrakło jakości. 

 


W rzeczy samej, zgadzam się w pełni. Najbardziej szkoda, że od pierwszego spotkania nie zagrał Fabiański. w 2016 r. też postawiono na Szczęsnego, ale kontuzja pozwoliła zagrać Fabiańskiemu.

 

A dzisiaj czytam tweeta Michała Pola i myślę sobie ... ciekawe czy któryś z naszych zdecyduje się na taki gest ... choć szczerze wątpię.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...