Skocz do zawartości

Wydarzenia sportowe


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Barca wykonała swoją robotę, ale Bayern niestety zawiódł moje oczekiwania  ;)

2:0 to myślę bardzo dobra zaliczka przed rewanżowym spotkaniem w 1/8 finału LM i Barcelona jest raczej niezagrożona.

Natomiast rewanż Bayern-Juventus to będzie niesamowicie emocjonująca walka o awans  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób twierdziło, że znalazło już patent na specyficzną grę Barcelony, ale jednak chyba się przeliczyli.

Nie wiem jak to wyglądało finalnie, ale jak pokazali statystyki jakoś koło 70 minuty to Barcelona miała 70% posiadania piłki i wymienionych około 565 podań, natomiast Arsenal 30% i podania na poziomie około 115  ;)

Wiem, że posiadaniem piłki meczu się nie wygrywa, ale jednak mówi to coś o przebiegu gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal nie istniał

Ja mam inne zdanie. Do 50 minuty grali prawie jak równy z równym, potem tak do 70 chyba byli bardzo dobrzy. Niestety dla nich ostatnie 20 minut to już popis Barcy. Podejrzewam, że jest to wynikiem prób pressingu i ganiania za piłką. Sporo drużyn dobrze zaczyna z Barceloną, ale koncówki mają już słabe, bo po prostu brakuje sił.

 

Juve z Bayernem w rewanżu nie stoi na straconej pozycji. Trochę szkoda, że jedna z tych drużyn musi odpaść...

Liczę, że Lewy poprowadzi ich do wygranej, zaliczając kapitalny mecz ;)

 

Dzisiaj oglądanie, ale już bez emocji.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich przypadków jest masa  ;)  Oczywiście przoduje tutaj zdecydowanie Szpakoś  :biglol:

 

Messi = Maradona

Coeantrao  = Koncentrao, Kłentrą

Dani Alves = Dani Alvis = Dani Alvesz

Puyol = Puziol

Xavi Alonso = Czabi Alonso

 

To tylko garstka  :P  Najlepsze jest to, że nawet choćbym chciał to nie wiem jak tak naprawdę się powinno wymawiać te nazwiska, ale rozbieżność między komentatorami (już nie wspominając rozbieżność Szpakowskiego, między jedną a drugą połową, gdzie w tym samym meczu wymawia 2 inne nazwiska ) jest ogromna  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostronne widowisko póki co.

Dlaczego jeden z komentatorów z uporem maniaka mówi "MAnczester"??? :angry:

 

Bo mówi poprawnie? To jest najbardziej rdzenna językowo wymowa tego słowa. Choć wśród komentatorów brytyjskich słyszy się także angielskie pomiędzy "a-e" z mocniejszym lub słabszym "e". A to pewno zależy od regionu Anglii.

 

@stach1111, a jak wypowiesz Manhattan :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subleo,wątpię że komentator kieruje się rdzenia wymową.Nas obowiązuje wymowa przyjęta ogólnie na świecie dla danego wyrazu i z pewnością nie jest to MANCHESTER.

 

@stach1111 z pewnością jest :) Chyba, że Oxford się myli ;)http://www.oxforddictionaries.com/definition/english/manchester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że w przyszły pon. będę miał na fotelu rodowitego Manchestetczyka to zapytam. Mogę nawet nagrać jego "spelling " ;)

 

Subleo,wątpię że komentator kieruje się rdzenia wymową.Nas obowiązuje wymowa przyjęta ogólnie na świecie dla danego wyrazu i z pewnością nie jest to MANCHESTER.

 

 

@stach1111 z pewnością jest :) Chyba, że Oxford się myli ;)http://www.oxforddictionaries.com/definition/english/manchester

A zadales sobie trud i kliknąłeś taki mały glosniczek z wymową w linku który wkleileś? Jeśli słyszysz tam A to kłania się oto-laryngolog ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że w przyszły pon. będę miał na fotelu rodowitego Manchestetczyka to zapytam. Mogę nawet nagrać jego "spelling " ;)

 

Tylko nagraj go przed zabiegiem, bo jak wyrwiesz z 3 zęby to pronunciation może mu się tak zmienić, że nawet krajan z Liverpoolu go nie zrozumie ;) A co dopiero my.

 

Tak w ogóle, jest coś ciekawego dzisiaj w sporcie ?

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...