Jump to content

Legacy MY2006 - remont silnika - gdzie?

Rey
 Share

Recommended Posts

Silnik to benzyna DOHC 165KM. Miał wymieniany olej przed wyjazdem w trasę. Niestety z trasy już nie wrócił... Padł po 3600km.

Może jednak ktoś remontuje silniki.

Remontować to remontują. Wedle regulaminu forum oficjalnie możemy polecić tylko ASO :)

Niezależnie gdzie byś nie robił (mówię o miejscach, które dobrze to robią) to koszt będzie spory ( stawiam na okolice 8 tysięcy ). Robienie zaś aby taniej szybko się zemści.

Także naprawdę warto rozejrzeć się za używanym silnikiem.

A z ciekawości: jaki olej był zalany i ile go było w silniku w momencie awarii ?

Edited by RoadRunner

Ach ten regulamin...

Nie mam zielonego ile było oleju przed samą awarią. Jakoś nie mam nawyku sprawdzania przy każdym tankowaniu. Trzeba sobie wyrobić na przyszłość. :)

Z resztą po wizycie w warsztacie spada czujność na jakiś czas. Ale to już przeszłość.

Wolę zrobić porządnie za większe pieniądze niż zacząć jakiś serial "Naprawiam Subaru" Sezon 1. Samochód kupiłem w salonie i jest w bardzo dobrym stanie (brzmi trochę absurdalnie).

Legaś zaliczył tylko wszystkie typowe problemy tego modelu: sprzęgło po 50tys., piszczące koło dwumasowe, spadki mocy w okolicach 3tys obrotów, lampka check engine zapalająca się losowo, szlifowanie podwozia o asfalt w czasie podróżowania z rodziną (teściową).

Ale to i tak fajny samochód.

HELP!!!!!

Także naprawdę warto rozejrzeć się za używanym silnikiem.

Toś mu polecił kotka w woreczku...

Przecież używki nie kupuje się u pana Henia na giełdzie tylko można równie dobrze w nie-ASO gdzie takowy jest sprawdzony.

Zapowiada się dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad... itd. :)

Mój apel: Nie można polecać, to trudno. Ale jak ktoś zna fachowców to niech rozpuści wici i czekam na jakiś odzew.

Ktoś robi porządne remonty?

nowy shortblock ( 2 lata gwarancji ) + komplet uszczelek ....i będzie porządnie. :)

ps. oczywiscie można pomierzyć i wyjdzie , ze 4 tloki + pierścienie +1 korbowod ? + wał , komplet uszczelek + szlif i porządny mechanik -_- ..( pól roku gwarancji...może )

Ach ten regulamin...

Nie mam zielonego ile było oleju przed samą awarią. Jakoś nie mam nawyku sprawdzania przy każdym tankowaniu. Trzeba sobie wyrobić na przyszłość. :)

Z resztą po wizycie w warsztacie spada czujność na jakiś czas. Ale to już przeszłość.

Wolę zrobić porządnie za większe pieniądze niż zacząć jakiś serial "Naprawiam Subaru" Sezon 1. Samochód kupiłem w salonie i jest w bardzo dobrym stanie (brzmi trochę absurdalnie).

Legaś zaliczył tylko wszystkie typowe problemy tego modelu: sprzęgło po 50tys., piszczące koło dwumasowe, spadki mocy w okolicach 3tys obrotów, lampka check engine zapalająca się losowo, szlifowanie podwozia o asfalt w czasie podróżowania z rodziną (teściową).

Ale to i tak fajny samochód.

HELP!!!!!

to niech teraz tesciowa dolozy do remontu...................