Skocz do zawartości

Ile Subaru można rzeczywiście kupić za 6-8kPLN?!


Lechu_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję tanie auto 4x4 na dojazdy w zimę z przedmieść do centrum miasta. Zacząłem przeglądać alledrogo i ku mojemu zdziwieniu w przedziale cenowym 6-8k PLN najczęściej pojawiającym się samochodem było właśnie Subaru. I tu moje pytanie do fanów marki: czy faktycznie można kupić sprawne Subaru za takie pieniądze? Czy może jest jakiś haczyk w tych wszystkich ogłoszeniach? Padnięte napędy? Sypiące się silniki? Łamiące się nadwozia w 15-20 letnich autach?

 

Zawsze przy takich "okazjach" sprawdzam ile kosztują takie auta u naszych zachodnich sąsiadów i tu znowu zaskoczenie, bo w Niemczech również pojawia się (nie tak mało) ogłoszeń w przedziale cenowym 1000-2000 EUR. Oczywiście nie zakładam, że kupię auto w stanie idealnym, ale przy założeniu że parę dodatkowych tys. PLN zostawię sobie na pierwszy pożądny serwis to czy jest sens w ogóle się rozglądać za takimi autami? Interesowałaby mnie Impreza kombi z silnikiem delikatnie mocniejszym niż 1.6 i jego 90KM (2.0 125KM?).

 

Sorry za takie spłaszczenie tematu, ale to moje pierwsze podejście do marki Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@@Lechu_, w Twoim budżecie bez większego problemu kupisz przyzwoity egzemplarz. Silniki są długowieczne, napędy też.

Unikaj tylko silnika 1,6. Nie jedzie, a pali tyle samo co 2,0. 2,0 jest jedynym słusznym wolnossącym silnikiem.

 

Przeszukaj Forum. Zostało już sporo napisane na interesujący Cię temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Interesowałaby mnie Impreza kombi z silnikiem delikatnie mocniejszym niż 1.6 i jego 90KM (2.0 125KM?).

To jest generalnie rozsądny wybór. Sugeruję uzgodnić ze sprzedawcą wizytę w ASO w celu sprawdzenia stanu technicznego auta - wtedy zdecydowanie leipiej można ocenić oczekiwany poziom oczekiwanych wydatków, ale także czy auto było gdzieś "bite".

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj tylko silnika 1,6. Nie jedzie, a pali tyle samo co 2,0. 2,0 jest jedynym słusznym wolnossącym silnikiem.

 

Jedynym słusznym jest H6 :D .

 

1.6 jest dobre, jak ktoś ma za dużo punktów karnych.

 

Tak jak napisała Dyrekcja - koniecznie na przegląd przedzakupowy do ASO. Niski koszt a większa pewność.

 

Nie skupiaj się za bardzo na widełkach cenowych. Są ludzie, którzy po prostu chcą się auta pozbyć i czasem za 6-kę można kupić lepsze auto niż za 8-kę. Tak było w moim przypadku. Celuj od razu w Forestera z silnikiem 2.0 (125 KM). Wiele dróg dojazdowych, o których istnieniu nie wiedziałeś, stanie przed Tobą otworem :D .

 

Ale też radzę się pospieszyć, bo na początku października handlarze potrafią doliczyć z 10% do ceny z powodu nadchodzącej zimy.

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za pierwsze komentarze. Nie powiem, jestem pozytywnie zaskoczony bo myślałem, że "się nie da" z urzędu.

 

Oczywiście wątki o tym na co zwrócić uwagę przy kupnie przestudiuję uważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. W jednym z sąsiadujących z moim budynków pracuje kobieta, której mąż na zimę kupił Imprezę 1.8 - antidotum na zimowe awarie PKP. Rocznik chyba 94, skrzynia automat, lpg. Bez grama rdzy, z sekwencyjnym LPG zapłacił 4500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj tylko silnika 1,6. Nie jedzie, a pali tyle samo co 2,0. 2,0 jest jedynym słusznym wolnossącym silnikiem.

 

Celuj od razu w Forestera z silnikiem 2.0 (125 KM). Wiele dróg dojazdowych, o których istnieniu nie wiedziałeś, stanie przed Tobą otworem :D .

 

rozumiem że Forester polecany bardziej niż Impreza kombi ze względu na wysokość zawieszenia? Czy może napęd 4x4 jest też jakoś inaczej skonstruowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wszystkie modele imprez 1,6 1,8 i 2,0 (2,0t - też) z rożnych roczników 93-2000 i generalnie 1,6-1,8 z lat 93-95 sa mega pancerne dlatego nie skreślalbym takiego auta jesli ma byc tylko użytkowe to szukałbym wersji bez rdzy w podanej kwocie mozna wybierać w ofertach - czasem trafiaja sie ladne auta 1,6 - 1,8 w okolicach 3-3,5tys, fakt silnik slabo przyspiesza (ale za to na autostradzie jezdzie bardzo dobrze spokojnie licznikowe 150 mozna trzymać z gorki duzo wiecej) ale dostaje sie duzo wiecej auta za pieniadze niż płacac 7-8 za wersje 2.0 - które coraz cześciej sa niestety zajechane przez kierowców których nie stać na GT a też chca poszaleć. Obecnie jezdze wersja 2.0 125KM 2000r z przelotem tylko 91 tys km i widze poprawe wzgledem dynamiki w stosunku do 1,6 - 1,8 i moze pod wzgledem wygladu - jakość niestety gorsza!!! - jeździ sie lepiej ale czy warto dać za taka wersje 3x wiecej niz za 1,6-1,8 z lat 93-94 teraz juz wiem że nie!!!!

Ideałem jest trafić za 5-6 tys zadbana wersje 2.0 z 95-96r ale takich praktycznie nie ma na rynku - dlatego jeszcze raz podkreślam z czysto użytecznego pkt warto kupić zdrowa 1,6 czy 1,8 z lat 93-94 za połowe tej kwoty. W codziennej jezdzie 1,6 i 1,8 sa bardzo podobne różnice w osiagach i spalaniu są nie widoczne (z tym że 1,6 ma tańsze OC i łatwiej nim spalic poniżej 7 poza miastem) - dlatego brałbym taka w lepszej cenie i lepszym stanie.

Wszystko powyższe odnosi sie tylko do wersji kombi. Sedany bez reduktora nie sa warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj tylko silnika 1,6. Nie jedzie, a pali tyle samo co 2,0. 2,0 jest jedynym słusznym wolnossącym silnikiem.

 

Celuj od razu w Forestera z silnikiem 2.0 (125 KM). Wiele dróg dojazdowych, o których istnieniu nie wiedziałeś, stanie przed Tobą otworem :D .

 

rozumiem że Forester polecany bardziej niż Impreza kombi ze względu na wysokość zawieszenia? Czy może napęd 4x4 jest też jakoś inaczej skonstruowany?

 

Forester to Impreza w innej budzie, generalnie wszystkie Subaru mechanicznie są podobne. Zastanów się też nad Legacy, większy, wygodniejszy, tańszy, rzadziej upalany, generalnie lepszy niż Impreza. ;)

 

Witam kolejnego FSO-maniaka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 ma 165KM 2,0 ma 218-225KM pala tyle samo (przy takiej jezdzie tym samym tempem)

No i znów źle. W Imprezie 2.5 ma 173KM, a jego górna granica zapotrzebowania na paliwo to jakieś 15l/100km. Górna granica spalania 2.0T to pojemność baku :P

nikt tu o górnej granicy nie pisze a raczej o aucie do normalnej jazdy, normalnie jezdzony seryjne forek 2.0t nie powinien spalic wiecej niz 2.5 n/a z racji wiekszego momentu z dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam kolejnego FSO-maniaka. :)

 

Pozdrawiam rowniez :-)

Czy przypadkiem nie FSO AK? kojarze z forum jednego Leona z tych okolic.

 

na forum z kreska Umberto sprzedaje kombi 2.0 z LPG 96/97 za 7500,- może warto obejzec ( f o r u m - s u b a r u . p l bez spacji)

 

Graf, dzieki wielkie za namiar. Odezwe sie do kolegi szczegolnie ze z rodzinnych okolic i w zalozonym budzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...