Skocz do zawartości

Domykanie okien i szyberdachu w OBK MY10 z keyless.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o podanie informacji czy istnieje opcja ingerencji w oprogramowanie tak aby zamykanie auta za pomocą kluczyka lub guzika ( system keyless) skutkowało również zamykaniem wszystkich okien w tym również dachowego. Funkcja prosta i bardzo przydatna.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede mocno zdziwiony jak by sie okazalo ze sama ingerencja w oprogramowanie wystarczy.

To nie wystarczy powiedziec zamknij okna (podnies szyby).

Potrzebny jest w obwodzie silnika mechanizmu szyb drugi, komputerem sterowany wlacznik/przekaznik/stycznik.

Dolozenie takowego to wiecej niz kichnac.

 

Zgadzam sie, "zdalne" sterowanie szybami to fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wystarczy powiedziec zamknij okna (podnies szyby). Potrzebny jest w obwodzie silnika mechanizmu szyb drugi, komputerem sterowany wlacznik/przekaznik/stycznik. Dolozenie takowego to wiecej niz kichnac
Masz rację potrzebne dodatkowe sterowniki, troche przewodów - w zasadzie do zrobienia ale troche dłubaniny. Sam soft tu nie wystarczy - tak uważam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne macie rację, zatem pytanie troszkę zmieni treść - czy SUBARU oferuje jako opcję taki mechanizm który można by w ASO zainstalować.

Bo że są "alternatywne" to wiem.

Z tymi alternatywnymi czasem też nie jest łatwo bo niektóre nie radzą sobie z szyberdachami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Autoalarmy montowane w samochodach ( również w Subaru ) mają w standardzie domykanie szyb i szyberdachu bez dodatkowych sterowników itd. Wiem bo miałem coś takiego w WRX'e.

"bez dodatkowych sterowników itd"

Doprecyzujmy, co nazywasz sterownikiem?

 

Z elektrycznego punku widzenia wyglada to tak ze aby ruszyc szyba trzeba do silnika (silnika w podnosniku) doprowadzic prad - zamknac obwod.

Jeden wlacznik juz jest - uaktywniasz go palcem.

Bez dodatkowego na 100% operacja sie nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Faktycznie jest to przydatna rzecz i warto by ja miec.

Natomiast nie wydaje mi sie, ze potrzebne sa jakies dodatkowe elementy, kiedys w "beemce", mialem pelna elektryke (szyby, lusterka itp.), wystarczylo zamontowacv alarm z opcja domykania szyb i wszystko hulalo bez zadnych problemow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat wraca jak bumerang. Nowe auto a pytania takie same :)

 

Czy nowy Forek XT MY15 obsługuje funkcje domykania szyb po szynie CAN ? Bez tego trzeba zakładać dodatkowe moduły a całość to koszty ponad 450-pln.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wraca jak bumerang. Nowe auto a pytania takie same :)

Jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie i parę tajfunów w Japonię uderzy( nie to żebym im źle życzył) zanim Subaru w końcu fabrycznie udostępni funkcje domykania szyb i szyberdachu.Bez przeróbek i wydziwiania.Wszystko musi dojrzeć i nabrać mocy,jak whiskey w dębowych beczkach.Ale kiedyś nadejdzie ten dzień kiedy zapiejemy z zachwytu ze już ta opcja jest dostępna w naszych ukochanych Subaru :)

Edytowane przez olo11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem tylko konsumentem, ale nie sądzę by whiskey czy tez whisky w beczkach nabierała mocy.

 

Zgadzam się że domykanie szyb "kluczem" to fajna sprawa.

Ale nie mam za złe Subaru, że nie posiada tej opcji, tak jak nie mam za złe bardzo drogiej Omedze (zegarkowi) ze nie ma mnóstwa opcji występujących w tanim Casio.

Edytowane przez TyrTyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat wraca jak bumerang. Nowe auto a pytania takie same :)

 

Czy nowy Forek XT MY15 obsługuje funkcje domykania szyb po szynie CAN ? Bez tego trzeba zakładać dodatkowe moduły a całość to koszty ponad 450-pln.

Z góry dziękuje.

A możesz wskazać co konkretnie masz na myśli (dodatkowe moduły), bo mój serwis twierdzi, że to nie takie proste... 450 PLNów to jeszcze nie majątek, byle działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi i jen moduł sterujący ( jaki nie pamiętam ale jest tego trochę w sklepach z elektroniką i alarmami ) oraz trzeba się podłączyć do każdych drzwi oddzielnym okablowaniem. A to niestety generuje koszty głównie robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi i jen moduł sterujący ( jaki nie pamiętam ale jest tego trochę w sklepach z elektroniką i alarmami ) oraz trzeba się podłączyć do każdych drzwi oddzielnym okablowaniem. A to niestety generuje koszty głównie robocizny.

Dziś mój OBK był na pierwszym startowym przeglądzie. Męczyłem o domykanie szyb i składanie lusterek po zamknięciu auta. Pan powiedział, że oni nie chcą tego robić ale podobno SIP przygotowuje jakiś moduł, który to wszystko obsłuży. Czas pokaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Taaak, moduł, obsłuży składnie lusterek......... ciekawe jak?

 

co w tym dziwnego ?

W czym?

w składaniu lusterek

Kiedyś w Avensis miałem identycznie jak w OBK. Lusterka składały się tylko przy włączonym zapłonie i po naciśnięciu stosownego guziczka. System bez sensu. Po interwencji ASO zaczęły składać się po zamknięciu auta z pilota czyli tak, jak logika nakazuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Avensis miałem identycznie jak w OBK. Lusterka składały się tylko przy włączonym zapłonie i po naciśnięciu stosownego guziczka. System bez sensu. Po interwencji ASO zaczęły składać się po zamknięciu auta z pilota czyli tak, jak logika nakazuje.

 

1. logika jak widać różnie może nakazywać.

Co jest nie logicznego w składaniu lusterek zanim wysiądziesz z samochodu?

Tak dla przykładu, nie każdy ma garaż wielkości stodoły i złożenie lusterek przed wjazdem jest jak najbardziej logiczne.

 

2. może by tak doprecyzować oczekiwania.

Chcecie zmiany "logiki" tak jak kdebski?

Czy może, by i w starszych modelach, bez elektrycznego składania też dało się zdalnie to robić?

Edytowane przez TyrTyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Avensis miałem identycznie jak w OBK.

 

2. może by tak doprecyzować oczekiwania.

Chcecie zmiany "logiki" tak jak kdebski?

Czy może, by i w starszych modelach, bez elektrycznego składania też dało się zdalnie to robić?

 

Doprecyzuje wiec. We wspomnianym Avensie (ingerencja aso) i np w poprzednim moim citroenie c5 (tu fabrycznie) miałem tak, że lusterka składały się zawsze po zamknięciu auta z pilota. Można było również złożyć je "recznie" przyciskiem na drzwiach podczas jazdy. Jedno drugiego przecież nie wyklucza.

 

Nie bardzo rozumiem ostatniego Twojego zdania. Jak chce realizować składanie zdalne lusterek w autach które nie mają w ogóle elektrycznego ich składania?

Edytowane przez kdebski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...