Skocz do zawartości

O bieganiu


KamilP

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie że jest taki temat, druga połówka biega od czasu do czasu i za każdym razem narzeka na wypadające słuchawki, raz nawet ekran w telefonie musiałem jej wymieniać bo pociągnęła za kabel i rozbiła go o ziemię.

 

Polecicie jakies przyzwoite budżetowe słuchawki na bluetooth do biegania, najlepiej ze ślimakiem trzymającym je w uchu do skarpety pod choinkę?

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że jest taki temat, druga połówka biega od czasu do czasu i za każdym razem narzeka na wypadające słuchawki, raz nawet ekran w telefonie musiałem jej wymieniać bo pociągnęła za kabel i rozbiła go o ziemię.

 

Polecicie jakies przyzwoite budżetowe słuchawki na bluetooth do biegania, najlepiej ze ślimakiem trzymającym je w uchu do skarpety pod choinkę?

 

Używałem/Używam Jabra Wireless+ i jestem rozczarowany, przede wszystkim jakością dźwięku a w zasadzie brakiem jakości. Ogólnie znana marka lecz w mojej ocenie mocno przereklamowana. Szukałbym czegoś wśród fachowców od dźwięku np. Sennheiser. Jeżeli słuchawki (gumki) są dobrze dobrane/dopasowane nie mają szans wypaść podczas biegania. Obecnie używam Sennheiser CX-150, ale one są na kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Biegać w ogóle nie powinnam, ze względu na kręgosłup ...

 

To chyba lepszy już jakiś orbitrek czy coś podobnego... 

 

Lekarz mi nawet na rowerze zabronił jeździć :P ... ale walczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry Wszystkim biegającym! Nie wiem jak ja to zrobiłem, że nie zauważyłem tego wątku wcześniej, ale dzisiaj w końcu go przejrzałem. Nawet do rywalizacji dołączyłem :). W tym roku co prawda z bieganiem u mnie słabo i kilometraż niski, ale mam nadzieję na poprawę w kolejnych miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulka z krótkim rękawem plus cienka kurtka. Jak jest zimniej to rękawiczki i czapka polarowa.

 

Jakiś czas temu kupiłem cienką kurtkę do biegania w Tchibo. Daje radę już trzeci sezon. 

Dół mam z 4F - polecam.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ubieracie się do biegania przy ~50 - 10 stopni (i mniej)? Możecie polecić tanie ciuchy? :)

 

Zależy jaką masz termikę ciała, w jakim tempie biegasz, czy biegasz interwałowo etc. Osobiście, powyżej 0oC bluza z cienkiego polaru (Polartec Power Dry Grid) i gacie z rozciągliwego trochę grubszego polaru (Polartec PowerStretch). Poniżej 0oC (tak do -10oC) dodatkowo druga bluza z b. cienkiej wełny jako 1-sza warstwa, rękawiczki, cienka czapka i czasami chusta (buff) aby nie oddychać bezpośrednio b. zimnym powietrzem. Nie warto oszczędzać na ubraniu, gdyż dobra techniczna odzież sportowa będzie Ci długo służyć a pamiętaj, że nie będzie mieć łatwo (częste prania itp.). Znacznie częściej będziesz musiał wymienić buty, które są kosztowniejsze.

 

Ale nie biegam podczas wichur, śnieżyć, deszczu, gradobicia ;) ... a wiem, że są tacy co biegają.

Edytowane przez subleo
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 13-15oC zakładam zazwyczaj dwie warstwy. Konfiguracja zależy od temperatury, opadu, wiatru...

Pierwsza warstwa to koszulka techniczna z krótkim (powyżej 10oC) lub długim rękawem, ewentualnie bluza termoaktywna w chłodniejsze dni.

Na to zakładam cienki softshell (poniżej 0oC), grubszą bluzę techniczną lub kurtkę wiatrówkę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o słuchawki do biegania to ja do biegania i gry w siatkówke korzystam z tanich dousznych słuchawek Panasonica. Są tak wyprofilowane że w ogóle nie wypadają z uszu a i sama jakość dźwięku jest przyzwoita. coś takiego: http://www.mediaexpert.pl/sluchawki-douszne/sluchawki-panasonic-rp-hje125e-w,id-9175?gclid=Cj0KEQiAg7ayBRD8qqSGt-fj6uYBEiQAucjOwRQ2zK63237JKQdZpjeewxSR6RuJqZAyYtocPTG_Si0aAvQe8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Pewnie na allegro można kupić taniej, czy coś. Jedyny mankament to, że czasem gumka się gdzieś zgubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endomondo nie zalicza dystansu do rywalizacji biegów po bieżni? Trening wprowadzam ręcznie po powrocie do domu, a tu nagle widzę, że mam niecałe 100km :(

Zmienić po prostu na bieganie?

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rywalizacja forumowa jest ograniczona tylko do jednego typu aktywności - biegania. Bieg po bieżni jest innym sportem i dlatego nie jest zaliczany do całkowitego dystansu.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...