Skocz do zawartości

O bieganiu


KamilP

Rekomendowane odpowiedzi

Ee bez przesady ;) w życiu przebiegłem ładnych parę setek kilometrów, zdecydowaną większość z nich, w takich niewygodnych, skórzanych, wysokich butach - wtedy, faktycznie, można umawiać wizytę u ortopedy.

 

W tak zwanym normalnym życiu, biegam ok 5km po asfalcie/chodniku w dobrych butach i nie mogę narzekać, a wiem co piszę, nie mam 2 więzadeł krzyżowych i połowy łąkotek :) dobre buty i technika biegu - to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wizyty u oortopedy- biegaj dalej po betonie, Primo kolana, potem reszta. serducho też...

Biegając po betonie/asfalcie dobrze mieć buty z amortyzacją - wtedy problem kolan nie istnieje. Pomijam tu przeszarżowanie z intensywnością ćwiczeń, ale to temat niezależny od nawierzchni. A o co chodzi z "potem reszta. Serducho też..."?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcesz wizyty u oortopedy- biegaj dalej po betonie, Primo kolana, potem reszta. serducho też...

Biegając po betonie/asfalcie dobrze mieć buty z amortyzacją - wtedy problem kolan nie istnieje. Pomijam tu przeszarżowanie z intensywnością ćwiczeń, ale to temat niezależny od nawierzchni. A o co chodzi z "potem reszta. Serducho też..."?

 

niestety nadal istnieje

 

ps:

czy na forum jest jakiś ortopeda który wyjaśnił by mi co wyszło mi na USG kolana

na wizytę jestem zapisany za 2 tygodnie :wacko:

nie wytrzymam bez biegania czy szybkiego chodznia - a boli :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

niestety nadal istnieje

To może jednak za intensywnie?

ps:

czy na forum jest jakiś ortopeda który wyjaśnił by mi co wyszło mi na USG kolana

na wizytę jestem zapisany za 2 tygodnie :wacko:

nie wytrzymam bez biegania czy szybkiego chodznia - a boli :(

Gdyby nie było to poszukaj w okolicach AWF, kolega kiedyś miał problem z kolanami i tam mu pomogli (akurat to była krakowska AWF).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zakończyła się nasza rywalizacja w endomondo. Jak na moderatora przystało, aflinta świeci przykładem zajmując pierwsze miejsce z wynikiem blisko 430km ;) Zacny wynik, gratuluję.

Cieszę się, że dołączyłem, gdyż naprawdę mnie to motywowało do ruszenia 4liter z kanapy. Dodatkowo pod koniec rywalizacji za cel postawiłem sobie wskoczenie na osiągalną 6 pozycję, co się udało zrobić 30 grudnia z zapasem niewiele ponad pół kilometra :) Mam świadomość, że to głównie ze względu na niską temperaturę w listopadzie/grudniu - kilka osób przestało biegać.

Jeszcze rok temu mając przed oczami dystans 10km wydawało mi się to nierealne do przebiegnięcia, szczególnie że nigdy nie lubiłem biegać dystansów dłuższych niż sprinterskie ;) Teraz po tych kilku miesiącach nie stanowi to większego problemu, co jest dla mnie sporym sukcesem.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim uczestnikom! Stworzyłem nową rywalizację na cały 2015, dołączajcie proszę:

https://www.endomondo.com/challenges/19645995

 

Ja niestety przez dłuższy czas będę tylko kibicował. Zerwałem sobie na nartach więzadło w kolanie i jestem wykluczony z biegania (z normalnego chodzenia też...)  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z wynikiem blisko 430km Zacny wynik, gratuluję.

Dziękuję :D Gdyby nie dwutygodniowa infekcja byłaby szansa dobić do 500km... ale czasem trzeba odpuścić :) No i jak widać, moderator to zabiegane stanowisko :mrgreen: Tak naprawdę Mateusz, Janusz i Maciek działacie bardzo dopingująco i nawet w gorszych chwilach mobilizujecie by wyjść i swoje przebiec - szacunek, że komuś jeszcze się chce :) No i potencjalnie widujemy się na zawodach ;)

 

 

 

Ja niestety przez dłuższy czas będę tylko kibicował. Zerwałem sobie na nartach więzadło w kolanie i jestem wykluczony z biegania (z normalnego chodzenia też...) 

To szybkiego powrotu do zdrowia - chętnie podglądałem szusowanie na endomondo, szkoda, że tak felernie się skończyło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I ja gratuluję wszystkim biegającym :) W tym roku zapowiada się ciekawa rywalizacja :) Postaram się w niej czynnie uczestniczyć jak tylko zwalczę przeziębienie :D

Po tych lekach, które stosujesz to będziesz biegać zakosami  :P

 

 

cicho, cicho :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma wiedzę, jak w Endomondo ustawić jak biegam na bieżni, żeby rejestrowało dystans? Czy muszę ręcznie wprowadzać zapiski?

 

 

Sent with Tapatalk

Ręcznie: https://support.endomondo.com/hc/en-us/articles/201868947-Training-Plans-Guide#treadmill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...