Skocz do zawartości

Gasnace legacy


Przemek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow forum.

Mam maly problem ze swojim legacy, mianowicie gasnie kiedy silnik jest zimny.

Po pierwszym odpaleniu np. rano silnik pracuje prawidlowo az do momentu kiedy dodam gazu i ruszam,

wtedy obroty zaczynaja wariowac i silnik gasnie.

Po ponownym odpaleniu silnik nadal pracuje na skaczacych obrotach ale juz nie tak zle.

 

Czy ktos orientuje sie co moze byc przyczyna tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z fusów zielonej herbaty obstawiam czujnik temperatury silnika walnięty i właśnie jak wspomniał pablonas zauważyłem że na wszystkie dolegliwości macie jedno rozwiązanie luzy na zaworach :biglol: jak by nic innego nie miało prawa się stać :angry:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, zawsze jest: luzy zaworowe..

ja mam u siebie zrobione luzy, wyczyszczona przepustnica (2 razy), pozniej wymienilem ja na nowa (obroty przestaly falowac), wymienione swiece, filtry, a w zimie na zimnym silniku jak ruszam zaraz po odpaleniu to rowniez przygasa (nie gasnie, ale obroty spadaja na moment do 500 zeby za chwile wrocic na "miejsce").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystepuje przy cofaniu na skreconych kolach najczesciej. Parkuje tak by od razu jechac. Objaw pojawia sie jedynie w pierwszych 30 sekundach po zimnym odpaleniu. Winna jest zapeewne mapa zmieniona po lpg i naprezenia w napedach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

Mam legacy 2004 z silnikiem 2.0 i przebieg 217000 bez instalacji gazowej.

Objawy jakie opisuje Zbigniew sa u mnie identyczne,przy cofaniu na zimnym gasnie.

Nie wiem co moze byc tego przyczyna, od czego zaczac wizyte u mechanika.

Osobiscie to nie znam sie na autach za bardzo i niewiem co tu zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie to nie znam sie na autach za bardzo i niewiem co tu zrobic.

W tej sytuacji nie robić nic bo możesz coś popsuć. Oddać auto do ogarniętego mechanika i niech on się męczy.

 

Nie napisałeś skąd jesteś. Inaczej nie polecimy warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

Mam legacy 2004 z silnikiem 2.0 i przebieg 217000 bez instalacji gazowej.

Objawy jakie opisuje Zbigniew sa u mnie identyczne,przy cofaniu na zimnym gasnie.

Nie wiem co moze byc tego przyczyna, od czego zaczac wizyte u mechanika.

Osobiscie to nie znam sie na autach za bardzo i niewiem co tu zrobic.

 

Z moich obserwaxji to opór napędu lub w jakiś sposób w układzie kierowniczym. Nie jestem specjalistą. U mnie nie jest to na tyle denerwujące żeby coś z tym robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Przemek83, ale auto jest w Polsce czy w Norwegii? :)

 

 

auto jest w norwegi ale do polski nie tak daleko.

 

musze zauwazyc ze sporo osob ma ten problem, dobrze byloby cos z tym zrobic bo Legacy fajne auto,

szkoda zeby cos mu dokuczalo.

tak poza tym to czas chyba wymienic olej w skrzyni i dyferencjale, po jakim przebiegu trzeba to zrobic ja mam juz 217tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przegladzie za miesiac bede ten problem zlgaszal. Zobaczymy czy uda sie go wyeliminowac..

 

Dobrze by bylo gdybys dal znac co i jak.

Pozdro.

 

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

Mam legacy 2004 z silnikiem 2.0 i przebieg 217000 bez instalacji gazowej.

Objawy jakie opisuje Zbigniew sa u mnie identyczne,przy cofaniu na zimnym gasnie.

Nie wiem co moze byc tego przyczyna, od czego zaczac wizyte u mechanika.

Osobiscie to nie znam sie na autach za bardzo i niewiem co tu zrobic.

 

Z moich obserwaxji to opór napędu lub w jakiś sposób w układzie kierowniczym. Nie jestem specjalistą. U mnie nie jest to na tyle denerwujące żeby coś z tym robić.

NIe wydaje mi sie zeby to zjawisko dotyczylo np. ukladu kierowniczego, czy faktu, ze jedziesz na wstecznym. Wydaje mi sie, ze problem dotyczy ukladu dolotowego i systemu doboru mieszanki. W okreslonych warunkach (po zimnym starcie) czasami dzieje sie tak, ze ecu niewlasciwie dobiera mieszanke przy nacisnieciu pedalu gazu. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, czy wynika to z blednego odczytu np. z sondy lambda, czy np. z "klejacej sie" przepustnicy, czy moze bledu soft'u. W kazdym razie jest to najbardziej ewidentne przy cofaniu lub gdy zaraz po odpaleniu dodam gazu. Obroty skacza i silnik sie dlawi. Przy starcie do przodu auto ma wystarczajaco momentum by sie nie zdlawic.

Z tego co wiem jest to zjawisko dosc powszechne w 2.0 SOHC z 04-06 roku. Wiec jak ktos znajdzie rozwiazanie to pewnie naprawi problem nas wielu.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tez mam "ostatni" soft i problem jest to znaczy byl. Zajrzalem do przepustnicy i... czarna jak smola. Umylem preparatem Liqui Moly (BTW dosc dobry srodek nie wymagajacy wiekszego szczotkowania) i patrzac na stan przepustnicy profilaktycznie wymienilem zawor PVC (tez czarny jak smola po obu stronach). Od tamtego czasu problemu nie bylo, ale poczekamy zobaczymy i nie chwale dnia przed zachodem slonca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak jest cieplo to problemu w ogole nie ma

 

I tez dlatego nie chwale tesciowej przed jej smiercia. Przepustnica tak czy siak wymagala czyszczenia, a ja w moim aucie zauwazylem, ze problem wystepowal zaraz po dopaleniu silnika i lekkim przygazowaniu. ECU mial jakgdyby problem z mapowaniem polozenia edalu gazu do polozenia przepustnicy i byly takie momenty, ze ja naciskalem gaz a obroty spadaly. Jesli to co zrobilem nie pomoze nastepna rzecza za jaka sie wezme to czujnik lambda z przodu. Narka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...