Skocz do zawartości

Co sądzicie o tym zdjęciu (z fotoradaru) ?


piotruś

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Straż Miejska może wysłać właścicielowi pojazdu takie zdjęcie (z fotoradaru przenośnego)

jako dowód przekroczenia prędkości?

Mam na myśli to, że na zdjęciu znajdują się 2 pojazdy bezpośrednio w kadrze fotoradaru.

Określenie, że dotyczy to oddalania (-76 km/h) już załatwia sprawę? Czy może takie zdjęcie nie

może być dowodem na zaistnienie wykroczenia?

Może ktoś z Szanownych Forowiczów mógłby mi podpowiedzieć co w tej sytuacji zrobić, na jakich

przepisach się oprzeć aby podważyć to zdjęcie?

Pozdrawiam

post-2634-0-94192500-1368205349_thumb.jpg

Edytowane przez piotruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wysłał pismo z zapytaniem o typ fotoradaru. Jeśli mieścina jest niedaleko Ciebie to można sprawdzić na podstawie zdjęcia czy fotoradar stoi pod odpowiednim kątem do osi drogi. Możesz także poprosić SM o przesłanie zgody Policji na wykonywanie pomiaru na danym odcinku.

Jeśli auta jadą w przeciwnych kierunkach to fotoradar działa poprawnie. Ciekawe co by zrobili jakbyś powiedział, że odmawiasz bo auta na drugim pasie mogły jechać na wstecznym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auta jadą w przeciwnych kierunkach to fotoradar działa poprawnie. Ciekawe co by zrobili jakbyś powiedział, że odmawiasz bo auta na drugim pasie mogły jechać na wstecznym :D

A skąd wiadomo, który pojazd przekroczył prędkość, czy ten z pierwszego czy ten z drugiego planu ? Fotoradary, zwłaszcza w takich miejscach (przejście dla pieszych) rejestrują zarówno pojazdy zbliżające jak i oddalające się. Czy nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auta jadą w przeciwnych kierunkach to fotoradar działa poprawnie. Ciekawe co by zrobili jakbyś powiedział, że odmawiasz bo auta na drugim pasie mogły jechać na wstecznym :D

A skąd wiadomo, który pojazd przekroczył prędkość, czy ten z pierwszego czy ten z drugiego planu ? Fotoradary, zwłaszcza w takich miejscach (przejście dla pieszych) rejestrują zarówno pojazdy zbliżające jak i oddalające się. Czy nie tak ?

Na zdjęciach które widziałem była strzałka w górę lub w dół w zależności czy zarejstrowano prędkość auta oddalającego się lub przybliżającego się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj informacji na temat ilości pojazdów jakie mogą znajdować się maksymalnie na wykonanym zdjęciu, ja słyszałem, że na zdjęciu na podstawie którego orzeczono przekroczenie prędkości może znajdować się tylko jeden pojazd, niestety nie mam nic na potwierdzenie tej tezy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określony masz rodzaj pomiaru "oddalanie" czyli sprawa załatwiona. jezeli jako właściciel nie bedziesz w stanie wskazać kierującego w momencie wykroczenia i przyjmiesz mandat jako właściciel pojazdu zaplacisz tylko mandat bez punktów karnych :-)

 

może znajdować się tylko jeden pojazd
tak ale w każdym kierunku wzgledem pomiaru. tu jest jeden oddalany i jeden przyblizany więc jest OK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określony masz rodzaj pomiaru "oddalanie" czyli sprawa załatwiona. jezeli jako właściciel nie bedziesz w stanie wskazać kierującego w momencie wykroczenia i przyjmiesz mandat jako właściciel pojazdu zaplacisz tylko mandat bez punktów karnych :-)

 

może znajdować się tylko jeden pojazd
tak ale w każdym kierunku wzgledem pomiaru. tu jest jeden oddalany i jeden przyblizany więc jest OK

 

No właśnie, ta kwestia budzi moje wątpliwości, ale dla 2 stów nie chciałbym się włóczyć po sądach i przekomarzać z urzędnikami ...

zeroart, miałeś jakieś podobne doświadczenia? Dać sobie spokój z ewentualnym odwołaniem?

Dziękuję Wszystkim za rady :)

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie masz twardego dowodu zostaw to. Przyjmij mandat ale tylko jako właściciel nie jako kierowca... Musisz odwołac się od mandatu jako kierujący z brakiem wskazania mozliwosci wskazania kieującego i poprosic o ukaranie jako własciciela pojazdu... Unikniesz wtedy pkt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ,sprawa jest oczywista. Podobne użądzenia do określenia prędkości mogą wykorzystywać zjawisko dopplera. Poruszający się przedmiot zmienia częstotliwość odbitych fal. Ta zmiana częstostoliwości służy do prostego obliżenia prędkości i na pewno do określenia kierunku !!!

 

Gdyby auta poruszały się w jednym kierunku to można próbować dyskutować. Jeśli auta jadą w przeciwnych kierunkach sprawa jest oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...