Skocz do zawartości

Zapaliła się kontrolka ręcznego...


rybno28

Rekomendowane odpowiedzi

...a ręczny nie był zaciągnięty. Auto w garażu, na dworze lekki mróz. Zapaliła się po pierwszym przyhamowaniu na podjeździe.

 

Klocki tak sygnalizują chęć odejścia na emeryturę, czy tylko blaszką - akustycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej napisali, ale zanim dolejesz płynu sprawdź stan klocków hamulcowych i jeśli masz mniej niż 50% ich nie zalewaj zbiorniczka do MAX, bo przy wymianie klocków płyn płyn się cofnie i będzie dużo za dużo(a nadmiar wywali poza zbiorniczek)

Sprawdzenie wycieku w takich warunkach pogodowych jakie są teraz ciężko(ale możliwe zlokalizować.

Edytowane przez Mike85
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie kierunku jazdy i hamowaniu kontrolka gasła i zapalała się. Płyn jest powyżej minimum. Klocki/tarcze mają już najechane 70dych więc to może to. A co ze szczekamii z tyłu? Może to?

 

u mnie plyn byl pomiedzy min., a max. i rowniez sie kontrolka zapalila. Dolalem pod max i zgasla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie kierunku jazdy i hamowaniu kontrolka gasła i zapalała się. Płyn jest powyżej minimum. Klocki/tarcze mają już najechane 70dych więc to może to. A co ze szczekamii z tyłu? Może to?

 

u mnie plyn byl pomiedzy min., a max. i rowniez sie kontrolka zapalila. Dolalem pod max i zgasla.

U mnie było tak samo. Płyn w połowie a kontrolka świeciła w najlepsze. Po dolaniu jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

... no to i mi zaczęła kontrolka migać przy przeciążeniach... Z początku dostrzegałem ją sporadycznie, ale po kolejnych 500km już prawie za każdym razem kiedy gwałtownie przyspieszam (WOT), w momencie wdepnięcia sprzęgła i zdjęcia nogi z gazu kontrolka pojawia się na ułamek sekundy... płyn, płyn i jeszcze raz zużyte klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz poziom plynu?

 

 

jak parkowałem na równym, to poziom był (chyba) na krawędzi oddzielającej wieczko zbiorniczka od jego dolnej części... Czy jest gdzieś jakaś instrukcja zdjęciowa online opisująca jak sprawdzić?

 

...teraz się tylko zastanawiam czy na dobry zbiorniczek patrzyłem. Jutro ląduję to sprawdzę przed odpaleniem auta (jeśli jeszcze tam będzie :P)

Edytowane przez aki001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wymienilem klocki z tego samego powodu. Jesli plyn mial max w momencie zalozenia nowych klockow to plyn spadnie na tyle przy konczacych sie klockach ze przy osrym przyspieszeniu zapali się kontrolka. nie ma co dolewać płynu tylko sprawdzić i wymienić klocki i dopiero wtedy zrobic poziom. (powinno sie dac ciurt dolac jesli nie zmieniasz tarcz.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMPREZA 555 ,

Piszesz, że miałeś wyciek z zacisku, mam ten sam problem .. lewy przód mi leje, kontrolka się czasem świeci , płynu ubywa.

Zorientowałem się w temacie i są zestawy naprawcze tylko powiedz mi , bo widzę że masz też GTka 2000r. jaki jest wymiar tłoczka w zacisku , z tego co wiem są dostępne dwa rodzaje 40 i 43 mm chyba...

Edytowane przez DedekSTR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wymienilem klocki z tego samego powodu. Jesli plyn mial max w momencie zalozenia nowych klockow to plyn spadnie na tyle przy konczacych sie klockach ze przy osrym przyspieszeniu zapali się kontrolka. nie ma co dolewać płynu tylko sprawdzić i wymienić klocki i dopiero wtedy zrobic poziom. (powinno sie dac ciurt dolac jesli nie zmieniasz tarcz.

 

 

tru... wszystkie cztery koła się kończą ;) Dobra, nie marudzę już - w weekend może już będę miał nowy komplet. Dzięki Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMPREZA 555 ,

Piszesz, że miałeś wyciek z zacisku, mam ten sam problem .. lewy przód mi leje, kontrolka się czasem świeci , płynu ubywa.

Zorientowałem się w temacie i są zestawy naprawcze tylko powiedz mi , bo widzę że masz też GTka 2000r. jaki jest wymiar tłoczka w zacisku , z tego co wiem są dostępne dwa rodzaje 40 i 43 mm chyba...

[/quot

40 mm ale sprawdż dla pewności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...