Skocz do zawartości

Zamykanie bez akumulatora


respect

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wyjadę w zimie i postawię autko na ok. tydzień bez ruchu na mrozie-może będę doładowywał aku.

Czy nic się nie porobi w sensie blokady alarmu ,immobilizera itp. ,jesli zrobię tak :

 

1.zamykam z pilota przy otwartej masce-alarm uzbrojony

2.odpinam i wyjmuję akumulator izamykam maskę.

 

Potem otwieram z klucza,montuję aku i wszystko OK ?

 

(Forek 2003 ,alarm bez własnego zasilania,ale osobny pilot,funkcje w przyciskach kluczyka wyłączone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki masz alarm, niektóre się nie uzbroją (i nie zamkną wszystkich drzwi) jak masz otwarta maskę (pod warunkiem że masz tam "odpowiedni czujnik") więc może lepiej wyjmij akumulator i zamknij auto kluczykiem ... drzwi, bagażnik, wszystko po kolei ... nie będziesz się później straszył, jak po podłączeniu aku zacznie wyć Ci alarm ...

 

a bez akumulatora alarm i tak nie działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@respect,napisałeś

alarm uzbrojony

Natomiast ja

Powyć powinien alarm przy podłączaniu baterii

Jak już będziesz przygotowywał auto do jazdy to winien wyć. ;)

@@piter, ma rację,wszystko zależy od alarmu i jego ustawień.

Natomiast jeśli metoda opisana przez autora wątku zadziała,nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak zawsze robie ze najpierw zamykam dzwi i sie wszystko zamyka a zostawiam maske otwarta wykrecam aku i zamykam na drugi dzien przychodze otwieram wrzucam aku i po sprawie raz wyciagnelem aku a pozniej zamknąłem dzwi swoje a reszta byla otwarta przez noc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że wszystkie alarmy mają „własne zasilanie” i przez zadany (krótki) czas wyją w chwili odłączenia akumulatora, jeśli alarm był uzbrojony? Z pewnością nie należy się spodziewać, że przy rozłączonym akumulatorze alarm pozostawał będzie aktywny... Niektóre alarmy mają malutki kluczyk serwisowy, którym alarm się dezaktywuje, po czym można zamknąć drzwi pilotem. Zadziała tylko zamek centralny, bez uzbrajania alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że wszystkie alarmy mają „własne zasilanie”

nie wszystkie i nie alarmy, tylko syreny są z własnym zasilaniem, lub bez ... (i po to mają stacyjkę z kluczykiem, żeby ją wyłączyć, żeby nie wyła gdy się ją odłącza, lub wyjmuje akumulator)

(ja przynajmniej, nie spotkałem jeszcze centralki autoalarmu z rezerwowym zasilaniem ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@bakkz,to raczej syreny alarmowe posiadają własne zasilanie i kluczyk służy do wyłączenia syreny.

Zadziała tylko zamek centralny, bez uzbrajania alarmu.

A to akurat zależy od konfiguracji alarmu i zamka.Jeśli alarm podłączony do pilota w kluczyku auta,to zamknięcie zamka tymże pilotem uzbraja alarm,tyle że w ciszy bo syrena wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziała tylko zamek centralny, bez uzbrajania alarmu.
A to akurat zależy od konfiguracji alarmu i zamka.Jeśli alarm podłączony do pilota w kluczyku auta,to zamknięcie zamka tymże pilotem uzbraja alarm,tyle że w ciszy bo syrena wyłączona.

tu faktycznie może być kilka kombinacji, zależnie od tego którym pilotem się posługujesz (fabrycznym od centralnego zamka, czy dodatkowym od alarmu) ... i dodatkowe kombinacje jak tryb serwisowy (jak oddajesz np. auto serwisu i z różnych wzglęgów nie chcesz dać pilota, lub nie chcesz pokazać jak się włącza/wyłącza np. antynapad ;)

 

ale bez akumulatora, alarm ani centralny zamek nie działają .. dlatego rozmawialiśmy o zamknięciu auta przed odłączeniem baterii, lub zamykanie kluczykiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu faktycznie może być kilka kombinacji, zależnie od tego którym pilotem się posługujesz (fabrycznym od centralnego zamka, czy dodatkowym od alarmu) .

 

wszytko robię jednym pilotem dodatkowym-przyciski w kluczyku wydają się wyłączone.

 

gorzej jeżeli bagażnika nie idzie zamknąć kluczykiem

 

tak właśnia mam.

 

Ale chodzi mi o to czy zabawa z odłączanianiem aku na uzbrojonym alarmie nie "zawiesi " alarmu, immo i nie spowoduje kłopotów z uruchomieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z immo nic Ci się nie stanie, ze 2 razy miałem tak że auto stało spokojnie z akku, aż do wyładowania do praktycznie 0, też mam jakiś aftermarketowy alarm z wyjącą syreną i nieaktywne przyciski na kluczyku... zawsze po takim rozładowaniu auto zapaliło od strzała (z jump startem), a auto pozostawało zamknięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie latwiej zamknac po prostu auto z kluczyka? nawet wyjmujac zupelnie aku stawiajac w cieplym miejscu? bo nie do konca kuma twoich kombinacji :)

 

grygo-z kluczyka zamykaja się tylko drzwi kierowcy, nawet gdy podłączony akumulator . (normalnie tak jest i podobno u mnie jest to poprawne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba wszystkie drzwi zamknąć oddzielnie przesuwając ten pierdolnik pod klamką i po kłopocie..

 

No ale bagażnik zostanie otwarty i o to mi chodzi.

 

zrób test: zamknij z centralnego, odepnij akumulator i sprawdź czy się sam otworzy ... jak się otworzy, to musisz zaparkować tyłem blisko ściany .. i nikomu nie mówić że fura stoi przez noc otwarta ,,, albo pożycz od kogoś jakikolwiek akumulator ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...