Skocz do zawartości

Jakie paliwo do GT


jathek

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

Mam pytanie jako nie doświadczony użytkownik subaru, która stacja ma najlepsze paliwo? ;) U siebie w okolicy mam BP, Shell, Orlen i Lukoil. Każda z nich ma 98 ale jak wiadomo mogą różnić się jakością. Stąd moje pytanie, gdzie najlepiej tankować :)

 

Pozdrawiam

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zwykłego GT wystarczy zwykłe 95.

jaka stacja? duże koncernowe stacje i tak mają to samo paliwo - w Piasecznie zapewne jest to paliwo z Płocka :) a indywidualne różnice jakości wynikają ze specyfiki konkretnej stacji, a nie sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz mój GTek jest niezwykły :wub: to w Piasecznie, na której najlepiej tankować? :)

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

Ja tankuje od dwóch lat tylko na shellu.

 

Ja ostatnio tankowalem za Piasecznem kierunek W-wa (tam gdzie roboty drogowe) na Shellu bodajze. Bardzo dobra mieli cenke na paliwo!

 

Zgadza sie mają najtaniej :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje tylko na Orlenie i tylko PB 98. Nie narzekam na to paliwo nie mam żadnych problemów z silnikiem. Kiedyś zatankowałem na Bliskiej do której de facto Orlen dostarcza paliwo i wyskoczył mi Check. Więc śmiało polecam wielkie stacje.

Edytowane przez ADK90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Verva jest najbardziej powtarzalnym paliwem jeżeli chodzi o jakość więc ja akurat tankuję vervę ale to też ze względu na to, że sieć stacji Orlenu jest najbardziej rozwinięta w PL i nie ma problemów np. z tankowaniem w trasie w przeciwieństwie np. do Shell-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno trafiłem na "5 gear" gdzie był fajny test paliw. Wzięli jakąś super hamownię, nowego golfa GTI i benzynę:

- najtańsze z jakiejś stacji przy sypermarkecie

- BP zwykłe

- BP ultimate

- Shell Vpower 98 (?)

 

Wynik - pomiędzy najtańszym paliwem z marketu a vpowerem było 7 koni różnicy. BP w obu wariantach dało bardzo mały przyrost mocy przy sporo większej cenie niż najtańszy produkt.

Prowadząca test przyznała też, że gdyby nie skupiała się jakoś mocno nad osiągami auta to w żadnym wypadku nie wyczułaby różnicy mocy.

Więc generalnie jeśli już dopłacać do paliwa to tylko do najdroższego shella. Ale jeśli komuś nie zależy na 2-3% wzroście mocy to niech leje najtańsze co jest :)

 

Piszę to jako ciekawostkę. U nich nawet najtańsze paliwo jest pewnie nieco "pewniejsze" niż na naszych supermarketowych stacjach.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę to jako ciekawostkę. U nich nawet najtańsze paliwo jest pewnie nieco "pewniejsze" niż na naszych supermarketowych stacjach.

 

Byc moze - co nie znaczy, ze tez wszyscy nie stekaja co chwila, jakie to slabe paliwo maja, bo w takiej np. Francji albo Niemczech, to maja paliwo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewaj takie paliwo, na jakie masz wystrojone auto i nie cuduj. Chcesz kultury, to idz do teatru. :)

 

auto mam wystrojone na 95, ale 95 nie rowna 95 i o tym jest tutaj dyskusja

 

a do teatru chadzam - dziekuje za rade

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo filozofowania - temat juz byl zreszta kiedys przewalkowany na tysiac roznych sposobow. Lej 95 i sie ciesz jazda. Masz obawy co do jakosci paliwa? To lej na zaufanych stacjach.

 

AMI, przestudiuj raz jeszcze ten watek. Zobaczysz, ze ja nie mam zadnych watpliwosci co lac. Mam jedynie watpliwosci co do przeprowadzonego testu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz mój GTek jest niezwykły :wub: to w Piasecznie, na której najlepiej tankować? :)

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

W Piasecznie jest tez lotos. Tankowalem tam legaca i źle mu nie było.

 

Czyli sprawa jasna :) tankowac nie wazne skad byle 98 ;)

95 spokojnie wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nalewam jak popadnie Tesco (jak zrobie duże zakupy to zniżka że :biglol: ) Auchan , Orlen a Shell z raz w miesiącu do pełna VP+ i jeżeli chodzi o ilość przejechanych kilo czy pracę silnika to dla mnie bez różnic a tego co w nim sie dzieje no mam nadzieję że nic mu nie jest ;) ale mini zawsze 98 (podobno tak zestrojona maszynownia)......Jedno jest pewne na 98 fajniej strzela w wydeszek :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...