Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada najlepiej z tych które oglądałem :)

Temat dachówki w zasadzie już zamknięty, teraz okna.

Polećcie kogoś z Wrocławia lub okolic, kogoś kto sprzeda dobre okna w ludzkiej cenie i zamontuje je zgodnie ze sztuką. :)

Edytowane przez macias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej określ się co do technikaliów i znajdziesz szybko firmę która w takich parametrach robi.

Profile jakie chcesz, jakiej firmy okucia, a kto Ci to już skleci to drugorzędna sprawa.

Umnie w firmie pod 100 domków miesięcznie trzaskamy to praktycznie już nie zdarza się żeby ktoś 2 szybowy chciał.

3 szybowe u=05, profile brugmanna bluevolution przeważnie zamawiam jak ma być wyczes, rehaua czasem. Do tego ciepła ramka i tak dalej. 

 

Dachóweczki creatona dobry wybór.

Edytowane przez eurojanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że chce 3 szyby(choć rożnie mówią, że to przerost formy...) ale uważam tez że, więcej można stracić na złym montażu niż zyskać na 3 szybach.

Rolety zewnętrzne, elektryczne. Na profilach i okuciach sie kompletnie nie znam i nie wiem o co pytać nawet. Dlatego moje pytanie o okna. Co to jest ciepła rama?

Edytowane przez macias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macias - pisz do _ONE_

Siedzi w temacie i jest z Wrocka.

U mnie zamontowano okna Adamsa z jego polecenia. Ciepły montaż itp. Tyle co widziałem i używałem okien to jest ok (nie ma mnie na budowie gdzieś od roku więc za wiele ich nie używałem). Ale zasadniczo polecam.

Edytowane przez PLayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę.

Mam na oku dom zbudowany w latach 90tych w technologii kanadyjskiej. Dom parterowy, ok. 160 m2, w środku płyta g-k, deski na podłodze, poddasze nieużytkowe. W ścianach wełna mineralna z folią aluminiową. W środku kominek bez płaszcza wodnego + ogrzewanie gazowe. Naczytałem się sporo w internecie, ale potrzebuję subiektywnych opinii osób mieszkających w podobnych konstrukcjach. Interesuje mnie sprawa wentylacji, ogrzewania, możliwości zmiany instalacji elektrycznej, instalacji wodno-sanitarnej, itp.. Na co zwracać szczególną uwagę przy obliczaniu kosztów remontu.

Jeszcze jedno: czy ktoś wie, czy projekt architektoniczny budynku jest przechowywany w miejskim archiwum? Gdzie, oprócz architekta, szukać takiego dokumentu?

 

Z pozdrowieniami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden egzemplarz dokumentacji powinien znajdować w archiwum powiatowego lub gminnego/miejskiego wydziału architektury a drugi w powiatowym nadzorze budowlanym

 

nie mam doświadczeń z tego typu domami ale jako architekt radziłbym zwrócić szczególną uwagę na elementy konstrukcyjne budynku - polecam wykonanie ekspertyzy konstrukcyjnej

 

badanie przy użyciu kamery termowizyjnej pozwoli też ocenić stan termoizolacji, po takim czasie wełna lubi się zsunąć

 

powodzenia

Edytowane przez Michał KR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potężnego posta popełniłem, ale go wcięło.

Podstawa - dotrzyj do projektu, wszelkie odstępstwa podpadające pod samowolę mogą być źródłem kłopotów. W projekcie będziesz miał inwestora, jeśli go odnajdziesz, to trochę będzie mógł o chałupie opowiedzieć. Jak sprzedaje I właściciel i nie ma projektu, to krętacz po prostu.

Instalacje są takie, jak w klasycznym budownictwie, wentylacja jaka by nie była, musi działać. Zapach stęchlizny kwalifikuje do kapitalnego remontu. Pęknięcia gipsów mogą świadczyć o niedosuszeniu drewna na starcie, albo o pracującej konstrukcji. Drewno konstr. powinno być oheblowane 4-stronnie, albo impregnowane.

Z termowizją pomysł dobry, na mostku termicznym pewnie stargujesz, a naprawa prosta. Niekoniecznie może to być opadnięta wełna, przerwanie paroizolacji i zawilgocenie wełny też puszczają ciepło. Remonty nieskomplikowane, znajdziesz w sieci poradniki typu "jak w popołudnie wstawić okno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada najlepiej z tych które oglądałem :)

Temat dachówki w zasadzie już zamknięty, teraz okna.

Polećcie kogoś z Wrocławia lub okolic, kogoś kto sprzeda dobre okna w ludzkiej cenie i zamontuje je zgodnie ze sztuką. :)

plastik, czy drewno? Jesli to drugie, to Andrzej Kramarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyglada najlepiej z tych które oglądałem :)

Temat dachówki w zasadzie już zamknięty, teraz okna.

Polećcie kogoś z Wrocławia lub okolic, kogoś kto sprzeda dobre okna w ludzkiej cenie i zamontuje je zgodnie ze sztuką. :)

plastik, czy drewno? Jesli to drugie, to Andrzej Kramarz.
Pewnie, że wolałbym drewno, ale cena... I chciałbym je wstawić przed tynkami i posadzkami a podobno to nie jest najlepsze dla drewnianych okien.

Wiec pewnie skończy się na plastikowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyglada najlepiej z tych które oglądałem :)

Temat dachówki w zasadzie już zamknięty, teraz okna.

Polećcie kogoś z Wrocławia lub okolic, kogoś kto sprzeda dobre okna w ludzkiej cenie i zamontuje je zgodnie ze sztuką. :)

plastik, czy drewno? Jesli to drugie, to Andrzej Kramarz.
Pewnie, że wolałbym drewno, ale cena... I chciałbym je wstawić przed tynkami i posadzkami a podobno to nie jest najlepsze dla drewnianych okien.

Wiec pewnie skończy się na plastikowych ;)

Wspolczesne drewniane znosza to tak samo, jak plastiki. Co do ceny, to nic Ci nie szkodzi sprawdzic.

 

chciałbym je wstawić przed tynkami i posadzkami a podobno to nie jest najlepsze dla drewnianych okien.

przede wszystkim tracisz gwarancję.

Nie u Kramarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wyglada najlepiej z tych które oglądałem :)

Temat dachówki w zasadzie już zamknięty, teraz okna.

Polećcie kogoś z Wrocławia lub okolic, kogoś kto sprzeda dobre okna w ludzkiej cenie i zamontuje je zgodnie ze sztuką. :)

plastik, czy drewno? Jesli to drugie, to Andrzej Kramarz.
Pewnie, że wolałbym drewno, ale cena... I chciałbym je wstawić przed tynkami i posadzkami a podobno to nie jest najlepsze dla drewnianych okien.

Wiec pewnie skończy się na plastikowych ;)

Wspolczesne drewniane znosza to tak samo, jak plastiki. Co do ceny, to nic Ci nie szkodzi sprawdzic.

 

chciałbym je wstawić przed tynkami i posadzkami a podobno to nie jest najlepsze dla drewnianych okien.

przede wszystkim tracisz gwarancję.

Nie u Kramarza.
Dziękuje bardzo. Sprawdzę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie u Kramarza.

 

to ciekawe - w pozytywnym sensie. Też uważam, że wstawiając drewno w odpowiedniej porze roku, wietrząc itd można wstawiac przed tynkami. Byle nie uszkodzić mechanicznie bo znacznie łatwiej niż plastiki. Ale zdziwił mnie ten nius bo producenci raczej zaostrzają podejście a nie luzują.

Jak wstawiałem kilka lat temu to na domki nie było bata ale na mieszkaniówkach jak szło pareset okien na jedną inwestycję to nikt nie marudził - dawali gwarancję i luz. Teraz mam 2 budowy łącznie ponad 280 mieszkań i żadan dostawca nie daje gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik jest spoko i przy właściwym montażu praktycznie bezobsługowy.

 

Drewno jest piękne ale należy co kilka lat odświeżać.  Opcją są okna drewniano-aluminiowe. Alu od zewnątrz drewno od środka. 

 

Polecam okucia Roto, Sigenia, profile Rehau, Salamander, Schuco, Kommerling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kila pytań czym będziesz ocieplał poddasze? Jeśli wełna to jaki grubość i jaka lambda?

Na razie jeszcze się waham między metodą natryskową, jakaś pianka a normalną wełną.

Piankę robił ostatnio mój kolega, muszę pojechać zobaczyć jak to wygląda. 

Edytowane przez macias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia w jaki sposób drzewo oddycha w tej piance bo wątpię żebyś miał wierzbę dachową ze suszarni.

 

Ale jedyna zaleta pianki to to że kuna się tak w niej nie lubuje jak w wełnie.

sa dwa rodzaje pianki - otwarto i zamknietokomorowa. Pierwsza miekka, elastyczna, druga twarda i krucha. Ale obie troche za slaba maja paroprzepuszczalnosc, by w pelni zaufac takiemu rozwiazaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...