Jump to content

WRX STI TYPE RA vs GT555 WRC WIN

lucza
 Share

Recommended Posts

Witam po świętach,w sobotę wybieram się po auto dla syna na 21 urodziny (ma dopiero 10 lat ;) ).Do wyboru jest biała SI WRX STI TYPE RA JDM '95 lub '96 lub czarne SI GT555 WRC WIN'97 z roku '98 (normalnie wychodziły w kolorze blue74f tylko parę było czarnych).Co do stanu technicznego to znam oba,właścicieli także i mam do nich pełne zaufanie,auta zadbane nie upalane na wariata,dbane,kochane i serwisowane. Obejrzałem je już dokładnie i jestem zdecydowany na jeden z nich ale teraz który? to mi spędza sen z powiek a sobota coraz bliżej :wacko: .Będzie to auto do garażu tak żeby się znajomym chwalić :biglol: i czasami na jakąś pojeżdżawkę lub spot subarowy,absolutnie zero modyfikacji!!Cena obu taka sama.Liczę na to że ktoś z Was rzuci argument nie do podważenia który pozwoli mi dokonać wyboru,dzięki i pozdro

@@lucza, chciałbym mieć takie dylematy :biglol: , a tak na serio, to RA chyba zawsze będzie miało większą wartość, choć jedno już chyba masz? A w ogóle, to co to za GT555 WIN'97 ? To jest RHD? O ile się nie mylę, to w UK Impreza się nie nazywała GT, tylko na kontynencie i była LHD? Masz jakąś fotkę jak to wyglądało, bo wydaje mi się, że gdzieś w PL widziałem taką?

Aha, czyli mimo wszystko raczej bym się skłaniał do RA, choć to Ty chyba lepiej znasz swoje potrzeby. Jak ma stać w garażu i zyskiwać na wartości, to tylko RA, bo to GT555 to tylko krótka seria, ale jednak GTek, coś jak Terzo, Catalunya, czy Mc Rae, a one raczej (pomijając już kwestie techniczne) nie stoja na równi z RA.

Jakby nie patrzeć STI RA to inna liga techniczna, natomiast ten kolejny to po prostu taka limitowana wesja jakich wiele.Wiec albo technika albo.....pozdrawiam;)

Do wyboru jest biała SI WRX STI TYPE RA JDM '95 lub '96 lub czarne SI GT555 WRC WIN'97 z roku '98

nie masz zdjęć, trochę by pomogły :idea:

niezły masz kłopot do rozwiązania, może obydwa kup :drool:

Wyżej jest link do czarnego,biały jest na sprzedaż tylko dla zaufanego kupującego,od fanatyka dla fanatyka :D ,chyba zaczynam przychylniej patrzeć na RA,zwłaszcza patrząc na podpis szubaru ;) ,pozdro.

Bierz czarnego, a na białasa podaj namiary na pw

Dobre :angry: ale chyba biały wygrywa,już się nie mogę doczekać soboty,to będzie ewentualnie mój drugi type ra ale cieszę się jak dziecko,najgorsza jest zawsze jazda do domu,nogi z galarety a uszy nasłuchują co piszczy...

...i ewentualnie czy panewka już nie stuka :P;) ,pozdro.

Panowie jak wytrzymałe jest takie RA tzn. jakby wstawić silnik tak o mocy 350/500 to czy skrzynia i napędy wytrzymają?

Trochę dużo...za dużo :)

Moja wytrzymała 305KM i cały sezon upalania. Ale już większe moc i moment skrócą mocno życie takiej skrzyni.

Nie mówie już o precyzji działania 5mt w porównaniu do 6mt ;)

Edited by EVAN

Jak wreszcie odkopiesz, to prześlij jakieś fotki :) bo chciałbym zobaczyć, z czego zrezygnowałem :wacko:

A swoją drogą, to jest to duży plus mieszkania na Wyspach, tam jednak ceny tych aut w porównaniu do poziomu życia są śmieszne, i można sobie pozwolić na "takie" zakupy. W dodatku Twój pomysł na kolekcję w ciepłym garażu mnie powala. Kiedyś będziesz z siebie dumny. Ja z Ciebie też :P

Dario upalana skrzynia zdechnie, oryginalna przekladnia RHD jest krótka ;-)

Czyli efekt końcowy to 2,2 lub 2,5 i napedy z new age

To chyba lepiej budowac od razu GT na 2,5 niz potem wszystko modowac ponownie i placic za RA

[To chyba lepiej budowac od razu GT na 2,5 niz potem wszystko modowac ponownie i placic za RA

Zdecydowanie tak :) - do upalania jest to jedyna słuszna droga ;)