Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, i w ten prosty sposob dyskusja na trwale zjechala z jedynego sensu fotografii czyli CO I JAK na najmniej istotny i najbardziej flame'owy CZYM I DLACZEGO :roll:

 

Moze byscie jakies zdjecia swoje pokazali albo poklocili nad zasadami kompozycji, pokazali jakies zdjecia, ktore wydaja sie wam najdoskonalsze (i dlaczego), zamiast [...] sie nad iloscia megapikseli etc? :???:

 

Devlin zgadzam sie z Toba w 70% ;) Cos tam juz pokazalem i wiem, ze najbardziej liczy sie wkladka miesna. Potem zobaczylem pare zdjec zrobiony 70-200 VR ... i to jest wlasnie te 30% ;-) Aczkolwiek nie zaprzatam sobie tym glowy bo nie mam luznych zlotowek i tyle. Poslinic sie mozna... tak jak do estiaja ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie mam za bardzo czasu na fotki, ale wymodzilem cos takiego:

 

Rispekt. Robisz foty na najwyzszym poziomie, szkoda, ze mieszkasz tak daleko, bo chcialbym zobaczyc jak to robisz. Wrzucaj wiecej, bo to rewelacja pod kazdym wzgledem. Nie wiem z czego zyjesz, ale znam miejsca, gdzie moglbys zyc z fot na niezlym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloru, czy ta fotka jest robiona z drugiego auta na jakimś dłuższym czasie (0,25 - 0,5s)? Czy też obróbka na kompie?

 

W Exifie jest 5 sekund i Creation Software Adobe Photoshop CS2. Ciezko mi sobie wyobrazic utrzymanie czegokolwiek przez 5 sekund. W tym momencie nie uwierze nawet w minoltowy AS . Efekt fajny aczkolwiek dla mnie nienaturalny.

 

P.S. Nie jestem specem, niech sie Devlin wypowie o technicznej stronie zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką fotkę robi się poprzez tzw. "prowadzenie" tzn. w momencie pstrykania zdjęcia podąża się obiektywem za obiektem, przez co sam obiekt jest ostry, a wszystko co mija jest rozmyte. Robi się przy dość długim czasie np. 1/80 - 1/150 sek. (zależy od ogniskowej, szybkości auta, światła) ale napewno nie przez 5s. :) Zrobienie ostrego zdjęcia tą techniką, zwłaszcza gdy pojazd porusza się dość szybko i nie dość, że mija nas to jeszcze się zbliża jest trudne. Wymaga nieco wprawy i szczęścia, poza tym dobrej klasy sprzęt i umiejętność jego zastosowania zwiększa szanse powodzenia :grin:

 

Co do sugestii ujawnienia swoich fotek, kilka można obejrzeć tutaj: http://boros.digart.pl/digarty/

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloru - statyw na sztywno przyklejony do samochodu i wykasowany w PS + bardzo szeroki kat 12mm + maksymalnie zamkniety obiektyw + dlugi czas. Nie widze innej metody.

 

No ja tez nie wyobrazam sobie tego inaczej. Dodatkowo oprocz tego szerokiego kata interesuje mnie mocno sztywnosc tego statywu i sposob mocowania do auta ;-) (Ot takie inzynierskie zboczenie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak np. automatyczny wybór balansu bieli dość słabo działa w warunkach słabego lub sztucznego oświetlenia, dlatego co chwilę trzeba kombinować z ustawieniami, nie wyobrażam sobie, abym miał w tym celu przebijać się przez poziomy menu :)

 

A po co się tak męczyć i co chwila zmieniać balans bieli ??

Jedną (z wielu :-) ) zalet cyfrowych lustrzanek (choć nie tylko - także zaawansowanych kompaktów) jest tryb RAW (w Nikonie to się chyba NEF nazywa) czyli bezpośredni zrzut z matrycy.

Oprócz dużo większych możliwości wyciągania szczegółów z cieni/świateł względem jpgów ma tą gigantyczną zaletę, że bezstratnie można zmieniać balans bieli !! I wtedy ustawiasz sobie balans na auto i się nie przejmujesz - przy "wywoływaniu" RAWa kręcisz suwakiem po całej skali aż dobierzesz taki poziom który Ci odpowiada :-)

 

I jedno z moich bardziej ulubionych zdjęć :-) żeby nie było, że tylko krytykuję :-) (od razu uprzedzam, że to nie jest fotomontaż).

 

415071.jpg

 

a z bardziej Subarzanych klimatów:

ZF1000017.jpg

 

ZF1000026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze podona sie Wam ta fotka.Jak slusznie zauwazyl devlin, aparat byl przymocowany do samochodu na wysiegniku, tyle ze dlugosci ok. 2,5 metra.Jest mozliwosc wysuniecia go do nawet 5m, ale musze popracowac jeszcze nad jego sztywnoscia, bo i tak juz sie troszke giba.Wybaczcie, ale nie mam juz fotek przed obrobka, poza tym chyba raczej nie chcialbym ujawniac konstrukcji mojego statywu, bo w sumie bardzo duzo czasu zajelo mi zmontowanie go i nie chcialbym zdradzac jak poradzilem sobie z mocowaniem tego do samochodu.Sorki, ale musicie mnie zrozumiec.W ramach rekompensaty wrzuce link do stronki, z profesjonalnymi wysiegnikami: http://www.des-kleineibst.com/services_righire.html , a tu w dziale RIG INVENTORY tez cos jest:

http://www.move-n-shoot.com/

 

boros, robiac rozmycie w PS'ie nie uzyskalbys az takiego efektu, chyba ze bylbys niezlym kozakiem w obrobce i siedzialbys nad zdjeciem miesiac :) .

 

Co do fotki z jablkiem, to na moj gust zostala wrzucona do naczynia z woda i po prostu odwrocona do gory nogami.

 

...Nie wiem z czego zyjesz, ale znam miejsca, gdzie moglbys zyc z fot na niezlym poziomie.

 

Ja tam bardzo chetnie zarobilbym cos na fotkach, ale szczerze mowiac poki co nie mam zbyt wielu okazji :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci przeslac na maila, bo mam gdzies ja w duzej rozdzielczosci.Wieczorkiem pewnie jakos, bo teraz nie siedze przy moim komputerze.

 

Oprocz tej fotki, udalo mi sie jeszcze zrobic kilka podobnych:

 

ta mi sie szczerze mowiac nie podoba

a1kg6.jpg

 

tu niestety kierownik spojrzal sie w obiektyw

c12nc6.jpg

 

c6hd2.jpg

 

Polecam za to obejrzec fotki mistrzow w tej technice: www.andywee.com i www.eastonchang.com

 

Ja za to musze zaczac robic jakies inne zdjecia, bo przez ostatnie 2 miesiace to praktycznie tylko focilem samochody i potrzebuje odmiany :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze podona sie Wam ta fotka.Jak slusznie zauwazyl devlin, aparat byl przymocowany do samochodu na wysiegniku, tyle ze dlugosci ok. 2,5 metra.Jest mozliwosc wysuniecia go do nawet 5m, ale musze popracowac jeszcze nad jego sztywnoscia,

 

Szacuneczek ! Myslalem, ze bardziej bylo rzezbione w PS.

 

P.S. Moje inzynierskie zboczenie mialo nosa odnosnie sztywnosci tego wysiegnika ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, z tym jabłkiem fajny efekt. Ale nie wisiało czasem na nitce? ;)

 

raczej to:

 

Co do fotki z jablkiem, to na moj gust zostala wrzucona do naczynia z woda i po prostu odwrocona do gory nogami.

 

trick prosty ale za to daje fajny efekt :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...