Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

ps.zakopane to wielka gowniana dziura dla moherow i partaczy.jeden wielki syf.niestety

:???:

 

NIestety to prawda, przekonalem sie o tym przy okazji potyczek firmy ojca z TPNem. Ale polozenie i drogi dookola... Ech. Wroce kiedys do KRK i bedzie jak dawniej - poltorej godziny i jestem w Tatrach, albo pol godziny i na stoku w Myslenicach :grin:

 

To ja ide plukac gardlo i lykac piguly, skoro mamy jezdzic :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewną taką nieśmiałością pozwolę sobie zaprezentować kilka fotek amatorskich wykonanych na równie amatorskim Canonie A510. Na pierwszej fotce widać, że jeszcze nie opanowałem jak się ustawia balans bieli :) Żadna z fotek nie była korygowana, kadrowana czy w jakikolwiek sposób przerabiana programami do grafiki. Ewentualne efekty wynikają z czasu naświetlania, przesłony itp. Kilka fotek pstryknęła moja żona :)

 

http://picasaweb.google.com/aflinta/Fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...350.swietny aparat.nawet z kitowym obiektywem.

 

Nie zgadzam sie ;-)

kadr,swiatlo,temat jest wazny.reszta mniej istotna.

 

Zgadzam sie :-) Wlasnie operator jest wazny i to jak potrafi uzyc tego co ma. Jak to mowia, nie wazne czym jezdzisz, wazne jak ;-)

 

jutro dodam zdjecie ktore zrobilem hasselem xpanem (panoramiczny aparat) wlasnie (takmjak u ciebie ) z mont blanc.ocenicie sami.pozdrawiam :grin:

 

Czekamy z zapartym... ! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...350.swietny aparat.nawet z kitowym obiektywem.

 

Nie zgadzam sie ;-)

Poczytaj np. recenzję tutaj

Myślę,że testy są wiarygodne i przeprowadzone przez fachowców. Kitowy obiektyw jest kitowy,ale body....

Devlin!!Super fotki!!!

 

Przy okazji (temat chyba właściwy):

Sprzedam Canon G5 (komplet,gwarancja 5 miesięcy), stan bdb, cena 1000pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewną taką nieśmiałością pozwolę sobie zaprezentować kilka fotek amatorskich wykonanych na równie amatorskim Canonie A510. Na pierwszej fotce widać, że jeszcze nie opanowałem jak się ustawia balans bieli :) Żadna z fotek nie była korygowana, kadrowana czy w jakikolwiek sposób przerabiana programami do grafiki. Ewentualne efekty wynikają z czasu naświetlania, przesłony itp. Kilka fotek pstryknęła moja żona :)

 

http://picasaweb.google.com/aflinta/Fotki

A gdzie popijaliście Karlovacko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...350.swietny aparat.nawet z kitowym obiektywem.

 

Nie zgadzam sie ;-)

Poczytaj np. recenzję tutaj

Myślę,że testy są wiarygodne i przeprowadzone przez fachowców. Kitowy obiektyw jest kitowy,ale body....

 

Tylko, ze ja go mialem w lapie. Sprawil wrazenie tandetnie wykonanego. Dodatkowo niewygodnie mi sie go trzymalo. Dalej uwazam, ze nie jest wart pieniedzy jakie kosztuje. Nie mowie, ze nie da sie tym zrobic ladnych zdjec. Aczkolwiek dokupienie na poczatek gripa i lepszego szkla troche mija sie z celem jezeli mowimy o tanich lustrzankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze ja go mialem w lapie. Sprawil wrazenie tandetnie wykonanego. Dodatkowo niewygodnie mi sie go trzymalo. Dalej uwazam, ze nie jest wart pieniedzy jakie kosztuje. Nie mowie, ze nie da sie tym zrobic ladnych zdjec. Aczkolwiek dokupienie na poczatek gripa i lepszego szkla troche mija sie z celem jezeli mowimy o tanich lustrzankach.

Ja też go miałem w łapie i nie odniosłem podobnego wrażania. Plastiki dobrze spasowane, nie skrzypią. Dla amatora naprawdę OK.A odnosnie wysokiej ceny patrz np.tutaj

Po przeczytaniu kilku niezależnych recenzji i po rozmowach z fachowcami wybrałem 400d :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też go miałem w łapie i nie odniosłem podobnego wrażania.

 

Pojechalem z kolega na gielde foto. Chcial kupic aparat, jak wzial 350d do reki to powiedzial, ze jednak musi doskrobac na trzydziestke ;-) Tak wiec to nie tylko moje wrazenie.

 

Plastiki dobrze spasowane, nie skrzypią.

 

ROTFL... tylko troche mala ta plastikowa mydelniczka... To jest najwiekszy minus.

 

Dla amatora naprawdę OK.A odnosnie wysokiej ceny patrz np.tutaj

Po przeczytaniu kilku niezależnych recenzji i po rozmowach z fachowcami wybrałem 400d :mrgreen:

 

Fajny zestaw ale dalej z kitem ktory najlepszy nie jest. Nalezy jeszcze sie zastanowic jak realizowana jest ta gwarancja... Co do 400d - nie mialem w reku ale bo tym co prezentuje na papierze widac, ze jest to typowe zagranie marketingowe. Oczywiscie IMHO.

 

P.S. Zycze udanego focenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy awansowalem do kawiorow? No no, szybko, kto by sie spodziewal... :wink:

 

Nieeee... aczkolwiek widze, ze malo kto zrozumial przeslanie. Po prostu Canon jest bardzo popularna marka i z jakimkolwiek poczatkujacym bym nie rozmawial to 350d jest "da best" i tylko to mozna kupic. Wszystko inne jest gorsze faszyzm, kaczyzm i inne takie ;-) Po prostu wiele rozmow wyglada tak...

 

- Kupilem X/Y/Z, fajne urzadzenie

- Eee nie kupiles Canona, zle zrobiles.

 

Tutaj pojawiaja sie argumenty, ze np. nie masz 1/8000 tylko 1/4000 s., nie masz podgladu GO (mimo, ze ten ktos wcale tego nie uzywa), nie masz A/B/C a takze napisu Canon na pudelku ;-)

 

Przyznam sie, ze z takim fanatyzmem spotkalem sie tylko i wylacznie u uzytkownikow wlasnie tej marki.

 

A jak sie mamy chwalic to z wlasnych produkcji podoba mi sie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pojawiaja sie argumenty, ze np. nie masz 1/8000 tylko 1/4000 s., nie masz podgladu GO (mimo, ze ten ktos wcale tego nie uzywa), nie masz A/B/C a takze napisu Canon na pudelku ;-)

 

Przyznam sie, ze z takim fanatyzmem spotkalem sie tylko i wylacznie u uzytkownikow wlasnie tej marki.

 

A jak sie mamy chwalic to z wlasnych produkcji podoba mi sie to

 

Podgladu GO w zyciu nie uzylem - wiem, jak ma byc i co ustawiam.

 

Z tym fanatyzmem nie generalizowalbym, kazda marka ma swoich slepych wielbicieli. Cale zycie fotografowalem Nikonem, teraz mam Canona, kwestia dostepnosci szkiel i przypadku, nic wiecej - mozliwosci maja identyczne, tak naprawde.

 

Fota, owszem, bardzo ladna i dynamiczna - ale obcialbym troche zbednego tla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgladu GO w zyciu nie uzylem - wiem, jak ma byc i co ustawiam.

 

Mialem w rekach pare aparatow z podgladem GO i jakos mi tego nie brakuje w D50 ktorym najczesciej ostatnio pstrykam.

 

Z tym fanatyzmem nie generalizowalbym, kazda marka ma swoich slepych wielbicieli.

 

Mowie z czym sie spotkalem. To tak samo jak z autami ;-)

 

Cale zycie fotografowalem Nikonem, teraz mam Canona, kwestia dostepnosci szkiel i przypadku, nic wiecej - mozliwosci maja identyczne, tak naprawde.

 

Hmm jakby Ci zostaly jeszcze jakies fanty do Nikona daj znac. Moze sie dogadamy ;-)

 

Fota, owszem, bardzo ladna i dynamiczna - ale obcialbym troche zbednego tla.

 

Trafilo sie slepej kurze ziarno ;-) Odnosnie tla, fotke tylko zmniejszylem. Po prostu albo nie mam czasu na obrabianie i kadrowanie albo mi sie nie chce ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kupilem X/Y/Z, fajne urzadzenie

- Eee nie kupiles Canona, zle zrobiles.

Ja skolei słyszałem kilka rozmów kawiorów w stylu:

- Kupilem Canona, fajne urzadzenie

- Eee nie kupiles czegoś innego, brałbym coś bardziej oryginalnego. Wszyscy amatorzy kupują Canona. Źle zrobiles. :mrgreen:

 

To, że każdy producent znajduje nabywców na swoje produkty świadczy,że pomimo podobnych cen,każdy z tych aparatów ma swoje zalety i wady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując jakąś wypowiedź panienki z forum, nie size się liczy tylko technika, cokolwiek to znaczy

 

parafrazujac to moze uwazasz ze sony robi aparaty do dupy? Bo mi sie nie wydaje. Jedne z lepszych wg mnie.

 

A R1 to juz wogole. pomijajac pixele bo 10,3 mpix to przyda sie jedynie przy formacie zdjec A1 bo na mniejszych nie widac roznicy miedzy 4 mpix a 10,3 mpix.

Ma znakomity obiektyw Carl Zeiss o wyjątkowym zakresie 24-120mm.

Mialem okazje sie nim pobawic i szczerze powiem ze jest mega. Jedna z najlepszych cyfrówek.

http://sony-r1.naszemiasto.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...