Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

devlin, robi się mały off-top :) to są certyfikaty zaaplikowane na konto w amazon.co.uk (UK ma tu znaczenie), i mogę tym zapłacić tylko za zakupy robione w amazon.co.uk, zero gotówki i płatności za cokolwiek innego. Ale nie jest to dla mnie tragedia :) Zrobi się jak nie będę mógł aparatu do polski wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dopiero doczytałem jak Nikon współpracuje ze starymi manualnymi obiektywami. No współpracuje, tylko w trybie M (co bardzo nie dziwi), ale... No właśnie ale... Nie działa światłomierz.

Czy to znaczy, że taki super-hiper-extra nowoczeny aparat spada poniżej poziomu Zenita? Czegoś nie kumam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leonID, ale te obiektywy muszą być dosyć stare, bo z tego co ja wyczytałem, to takie, gdzie nie działa tylko i wyłącznie AF są robione już od kilku ładnych lat, więc bym się tym specjalnie nie przejmował. Zawsze możesz też kupić D70 albo D50 gdzie zdaje się ten problem nie występuje? A może po prostu nikt go nie poruszał podczas testów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. lampa wbudowana nie nadaje sie do zdjeć i zżera baterie. Używanie jej to poroniony pomysł.

2. D40 to lipa, nie polecam - aparat bez manulnej ostrości.?????????? Jakaś pomyłka.

3. D70 mniej kosztuje i bedzie jeszcze tańszy bo..... bo wchodzi D80.

 

dlatego warto nie kupować nowości, chyba, ze ktoś jest gadżeciarzem (nie tylko w negytwnym wybrzmieniu)

 

A jeśli chodzi o kompakty, to ktoś slusznie zauważył, ze nie najważniejsze są piksele, tylko obiektyw.

Zoom koniecznie optyczny, nie cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leonID, ale te obiektywy muszą być dosyć stare, bo z tego co ja wyczytałem, to takie, gdzie nie działa tylko i wyłącznie AF są robione już od kilku ładnych lat, więc bym się tym specjalnie nie przejmował. Zawsze możesz też kupić D70 albo D50 gdzie zdaje się ten problem nie występuje? A może po prostu nikt go nie poruszał podczas testów?

 

Właśnie o D50 pisałem. D70 to też dotyczy. A czemu się spieniłem? Bo za grosze (relatywnie) można zanabyć stały obiektyw, bardzo jasny. Canon łyka takie szkła z priorytetem przysłony, co jest rozwiązaniem logicznym. Widać nie dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. D40 to lipa, nie polecam - aparat bez manulnej ostrości.?????????? Jakaś pomyłka.

Jak bez manualnej ostrości? Lustrzanka?

 

Chyba będę musiał sie kajać. Ale daję słow, ze gdzieś czytałem i jeszcze dyskutowaliśmy ze znajomym, ze to jakiś żart, ze nie ma manuala.

Ale jeszcze dokładnie to spradzę. Obiecuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o D50 pisałem. D70 to też dotyczy. A czemu się spieniłem? Bo za grosze (relatywnie) można zanabyć stały obiektyw, bardzo jasny. Canon łyka takie szkła z priorytetem przysłony, co jest rozwiązaniem logicznym. Widać nie dla wszystkich.

http://www.bythom.com/lensacronyms.htm

Wedle tego opisu, szkła jakie łykają nowe cyfrówki by działały pomiary są robione od 18 lat (wszystkie z wbudowaną elektroniką), starsze podobno da się odpowiednio zmodyfikować, choć nie wiem czy zabawa będzie opłacalna? Jeżeli masz jakiś zestaw słoików to może warto rozważyć aparat, który je połknie, ale jeżeli są to tylko takie dywagacje a co by było gdyby, to chyba nie ma sensu sobie tym głowy zwracać.

 

Mam na myśli, że D70 coraz mniej kosztuje. Tak w ogóle.

No taka kolej rzeczy, w końcu ma swoje lata, zastąpiło go D70s a teraz niby nie w prost ale całość ma zastąpić D80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. D40 to lipa, nie polecam - aparat bez manulnej ostrości.?????????? Jakaś pomyłka.

Jak bez manualnej ostrości? Lustrzanka?

 

 

Chyba będę musiał sie kajać. Ale daję słow, ze gdzieś czytałem i jeszcze dyskutowaliśmy ze znajomym, ze to jakiś żart, ze nie ma manuala.

Ale jeszcze dokładnie to spradzę. Obiecuję.

 

 

 

A jednak częściowo miałem racje.

Sam aparcik nie ma przełacznika AF/M

Przełącznik jest w obiektywie. Trochę to ogranicza możliwości stosowania obieltywów, bo z obiektywem bez przełącznika pozostaje wyłącznie AF, a to już lipa.

 

A jeśli chodzi o tabelke z obiektywami, to OK, tylko co z szkiełkami innych firm?

a jest wiele fajnych :)

 

Generalnie bronie manualnych a szczególnie modele F70, F90, F100

Do nich można zakładać wszystko :)*

* dotyczy obiektywów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedemczwartych, każdy używa tego co mu wygodniej. Nie mam ciemni, nie stać mnie na wożenie ze sobą 40 rolek filmu by mieć jedną, dwie udane fotki. Fotografia cyfrowa jest dla mnie tańsza i szybsza :) Myślę, ze prosta lustrzanka nawet z kitowym obiektywem spełni 95% moich niezbyt wygórowanych wymagań. Podobnie jak w zasadzie Legac zaspokaja większość moich potrzeb w zakresie jeżdżenia (choć czasem turbina by się przydała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nikona niezly jest Nikkor 80-200 f2.8, moj znajomy ma wlasnie cos takiego i dziala niesamowicie.Zreszta sam chwile sie nim pobawilem i bardzo mi sie spodobal.Patrzac na aukcje na allegro, czy na ebay'u mozna takiego wyrwac za ok. 3000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloru, wiem, dlatego piszę o pozbieraniu się po zakupie aparatu :) Ostatnio oglądałem rózne obiektywy i cena w okolicach 1000 funtów nie była niczym nadzwyczajnym, ale dobra jasna optyka musi kosztować.

 

Niestety :-( W jasny sloneczny dzien ta jasnosc nie jest taka najistotniejsza, przymykasz sloik do F 8 albo i 11 i tez trzaskasz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nikona niezly jest Nikkor 80-200 f2.8, moj znajomy ma wlasnie cos takiego i dziala niesamowicie.Zreszta sam chwile sie nim pobawilem i bardzo mi sie spodobal.Patrzac na aukcje na allegro, czy na ebay'u mozna takiego wyrwac za ok. 3000zl.

 

Tez slyszalem bardzo pochlebne opinie... ale jakis taki malo kawiorowy, bez VRa beee ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, i w ten prosty sposob dyskusja na trwale zjechala z jedynego sensu fotografii czyli CO I JAK na najmniej istotny i najbardziej flame'owy CZYM I DLACZEGO :roll:

 

Moze byscie jakies zdjecia swoje pokazali albo poklocili nad zasadami kompozycji, pokazali jakies zdjecia, ktore wydaja sie wam najdoskonalsze (i dlaczego), zamiast [...] sie nad iloscia megapikseli etc? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devlin, bo większość tutaj zebranych zapewne inżynierię ma za sobą to o technice pogadać może, a tematy tak nieokreślone jak kompozycja i smak artystyczny wykraczają nieco za pojmowanie jakże zeschematyzowanych umysłów ;)

 

zasadniczo pobieżnie się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...