Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam zainteresowanych i chętnych w pomocy rozstrzygnięcia dylematu co wybrać za sprzęt do fotografii amatorskiej  turystycznej z opcją przyszłościową do czegoś poważniejszego niż focie z wakacji.

 

Do tej pory używałem poczciwej konica minolta A200 która już odmawia współpracy pomimo reanimacji w 2015 i już nie chce mi się ładować w nią kasy pomimo że części do niej są w cenach pasztetowych ale niestety używane.

 

Dlatego myślę nad zakupem jednego z dwuch takich olympus E-M10  mark II lub sony A6000 

oba są w podobnych cenach z dodatkowym obiektywem w zestawie + zakup 3 obiektywu stałoogniskowego 35 lub 25 w przypadku olimpusa co daje kwotę około 5500

niestety oba wyżej wymienione modele mają dziwaczne mocowania (mało popularne micro 4/3 oraz E) które powoduje wzrost ceny tego 3 dodatkowego.

I tu pytanie do Was czy lepiej kupić lustro plus 2 obiektywy (zoom i stałoogniskowy)  bo chyba w tech granicach 5500 udało by się coś fajnego skompletować czy jednak pozostać przy opcji zakupu kompaktu systemowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4/3 i E są bardzo popularne

Sony ma większą matryce. nie lubię Sony ze względu na wygląd i menu choć seria a6xxx już nawet całkiem ok. ale brałbym Sony bo lepszy obrazek.

jeśli chcesz targac lustro to jakiś nikon d5200 by był ok. chyba że ambitniej d7xxx lub stary dobry d90

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzięki za podpowiedzi co do wyboru, jednak postanowiłem zakupić LX100 z 3 powodów

pierwszy to dobry obiektyw jasny  z zoomem 

drugi to taki ze ten obiektyw na stałe i nie trzeba nosić plecaka z rożnymi i zbierać kasy na kolejne bo by kusiło, korciło itd.

trzeci to łatwy dostęp w tym kompakcie do ustawień manualnych który przyczyni się do pogłębiania wiedzy i techniki w fotografowaniu  oraz eksperymentowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

No zdjęcia zapierają dech w piersiach... Aż zazdrość bierze ;) Jak wy robicie takie świetne zdjęcia? Ja co najwyżej mogę pochwalić się takim z krótkiego wypadu w góry w tym roku.

Swoją drogą zastanawiam się nawet nad kupnem jakiegoś nowego sprzęciku. Stawiam raczej na jakąś lustrzankę. Póki co w oko wpadł mi tylko Nikon D5300 z obiektywem 18-105VR. Kusi ten wyświetlacza 3,2" i czułość ISO od 100 do 12800 :D zastanawiam się tez jak działa ten odbiornik GPS bo nie miałem jeszcze do czynienia z takim bajerem. Patrzyłem jeszcze na Canony ale nie jestem pewien w co celować. Więcej niż 3,5 tys zł nie chciałbym wydawać. Macie może jakieś sugestie, propozycje? Wszelkie opinie mile widziane :D

DSC_0243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz ten, który lepiej leży w dłoni, ewentualnie podliczyć koszt z obiektywami które cię interesują. :) Poważnie - dzisiaj każdy aparat w tym przedziale cenowym zrobi dobre zdjęcie, pod względem szumów czy zakresu dynamicznego przebije profesjonalne sprzęty sprzed paru lat. Do Canona znajdziesz więcej tańszych obiektywów (50 1/8 itp), Nikon będzie za to kompatybilny ze starymi manualnymi.

 

Ja akurat pozbyłem się 6D ze szkłami i kupiłem Fuji X-T2. 85% jakości pełnej klatki Canona cały zestaw mieści się do małej torby na ramię i waży tyle co nic.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OlekPekja mam d5100 - ten obracany ekran to taki dodatkowy bajer - korzystałem z niego jedynie kilka razy - wg mnie zbędny tak jak i gps 

ważniejsze są obiektywy, do nikona dobra jest sigma 17-50 2,8 /takie uniwersalne szkło - zamiast kita 18-105 - jeśli ma być jeden obiektyw (ten 18-105 nie jest zły ale ta sigma lepsza wg mnie)

Zestaw d5200 lub d5300 + sigma 17-50 na początek wg mnie zupełnie wystarczający

później można pomysleć o nikkorze 35 1,8 /portrety , detale/ lub czymś szerszym sigma 10-20 3,5 lub tokina 11-20 /lub 11-16/2,8 /architektura, krajobraz/

Edytowane przez piotrr
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/21/2017 o 14:52, OlekPek napisał:

Jak wy robicie takie świetne zdjęcia?

Fotoshop czyni takie cuda o jakich Jezus nie słyszał ;) A serio oprócz obróbki na kompie przydaje się też dobra pogoda, odpowiednie światło (złota godzina), filtr polaryzacyjny, połówkowy... i trochę szczęścia.

 

A przy okazji załączam kolejne zdjęcie strzelone z komórki, niestety światło nie sprzyjało jak przy wcześniejszym gołębiu.

IMG_20170925_142521084.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...