Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

Probowalem i w te, i w druga strone z EV - bez zmian. Wyczytalem gdzies, ze to lampa za slaba, bo czas synchronizacji, to 1/180s. Problem w tym, ze probowalem w manualnym trybie z F22 i czasem 3s (slownie: trzy sekundy!) i jest niewiele lepiej, ale wciaz znacznie za ciemno w pokoju, w ktorym jest wlaczone swiatlo.

 

F22 daje, bo wlasnie tylko przy duzych wartosciach wystepuje ten problem i mnie nurtuje czemu.

Nie, nie ma w tym miejscu zadnego zbyt jasnego pola (ani nawet choc jasnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalem gdzies, ze to lampa za slaba, bo czas synchronizacji, to 1/180s. Problem w tym, ze probowalem w manualnym trybie z F22 i czasem 3s (slownie: trzy sekundy!) i jest niewiele lepiej

Ale niezależnie jak długo będziesz naświetlał, to błysk lampy dłużej trwał nie będzie, i w tym przypadku (gdzie lampa odpaliła z pełną mocą) więcej światła nie da. Na dodatek doświetlanie światłem zastanym w tym ciemnym pomieszczeniu przy F22 jest po prostu niewystarczające, nawet przy czasie 3 sekund. Zakładając, że to co fotografujesz jest oddalone od Ciebie o 1,5m to by naświetlić jako tako scenę (tym słabiutkim błyskiem wbudowanej świeczki) potrzebujesz ustawić ISO przynajmniej na na 800, jeżeli chcesz ISO 200, to musisz podejść na odległość 0,75m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, sytuacje ekstremalne zostaw sobie na później.

Weź Ty qrcze ten aparat i idź robić normalne zdjęcia.

Dużo bardziej będziesz się cieszył z udanych zdjęć w dobrych warunkach, niż z ciągłych prób ukręcenia z "g" bata.

A jak się ładnie uśmiechniesz, to może pożyczę Ci obiektyw z F45 :twisted:

 

Generalnie problem w lustrzankachrozbija się sie o jasność obiektywu. Lepszy obiektyw - mniejsze ISO, krótszy czas naświetlania. Tego nie da się przeskoczyć i tyle.

Generalnie nie masz racji :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie problem w lustrzankachrozbija się sie o jasność obiektywu. Lepszy obiektyw - mniejsze ISO, krótszy czas naświetlania. Tego nie da się przeskoczyć i tyle.

Generalnie nie masz racji

 

A generalnie w czym ALEX nie ma racji?*

 

g.

 

*pomijajac, ze albo rybka, albo pipka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A generalnie w czym ALEX nie ma racji?*

 

g.

 

*pomijajac, ze albo rybka, albo pipka.

W czym generalnie ALEX nie ma racji? A od czego powinno się zaczynać robić zdjęcie?

 

W fotografii najważniejsze jest odpowiednie wyeksponowanie tematu. Do tego jest potrzebna odpowiednio ustawiona głębia ostrości. Za to odpowiedzialne są: wielkość otworu przesłony, ogniskowa i odległość od obiektu.

Dopiero po tym ustawia się parametry czasu naświetlenia. Na to wpływ mają: czas otwarcia migawki i czułość.

 

Z wypowiedzi ALEX'a

Generalnie problem w lustrzankachrozbija się sie o jasność obiektywu. Lepszy obiektyw - mniejsze ISO, krótszy czas naświetlania. Tego nie da się przeskoczyć i tyle.

można wywnioskować, że jaśniejszy obiektyw pozwoli nam na obniżenie czułości i skrócenie czasu otwarcia migawki.

I w tym miejscu ALEX generalnie nie ma racji.

Jeśli potrzebujemy ustawić np. F8, to niezależnie od użytego obiektywu na materiał światłoczuły wpada taka sama ilość światła.

 

 

 

Bardzo generalnie rzecz ujmując jaśniejszy obiektyw daje:

1.) możliwość zmniejszenia głębi ostrości (przy użyciu większego otworu przesłony)

2.) zazwyczaj lepiej spisuje się autofocus

3.) zazwyczaj jest "ostrzejszy" od obiektywu ciemniejszego przy tych samych wartościach przesłony

4.) zazwyczaj daje ładniejszy bokeh

 

Najprzyjemniejsze efekty dają stałki :twisted:

 

 

Wiem, niektórzy stwierdzą, że przeginam, ale ja zamiast strzelić ślicznego boczura najnowszym STI wolę strzelić fotę, która wyląduje u mnie później na wygaszaczu ekranu. O to drugie znacznie trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sie rozglądam za jakimś aparatem ,a tu taki temat :mrgreen:

 

Znajomy przekonuje mnie do Sony alfa A100 coś TYM stylu.

Co sądzicie o takim sprzęcie ,może macie jakieś inne typy w tych pieniądzach ?

Właściwie to mam na to przeznaczone ok 2500 zł. tylko sie tak zastanawiam ,czy jest sens dla mnie wydawać więcej :???:

 

Szczerze powiem że nic sie nie znam na aparatach . Fotki zapewne w 70 % będą związane z motoryzacją , czasem pewnie jakieś widoczki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fotografii najważniejsze jest odpowiednie wyeksponowanie tematu. Do tego jest potrzebna odpowiednio ustawiona głębia ostrości. Za to odpowiedzialne są: wielkość otworu przesłony, ogniskowa i odległość od obiektu.

Dopiero po tym ustawia się parametry czasu naświetlenia. Na to wpływ mają: czas otwarcia migawki i czułość.

 

Ale to zalezy jakiego rodzaju zdjecie robisz. Czasami tym glownym parametrem jest czas...

I wtedy jasniejszy obiektyw daje mozliwosc zachowanie glebi ostrosci przy np. krotszym czasie naswietlania...

 

Jeśli potrzebujemy ustawić np. F8, to niezależnie od użytego obiektywu na materiał światłoczuły wpada taka sama ilość światła.

 

Chyba, ze czas bedzie inny ;)

 

g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zalezy jakiego rodzaju zdjecie robisz. Czasami tym glownym parametrem jest czas...

I wtedy jasniejszy obiektyw daje mozliwosc zachowanie glebi ostrosci przy np. krotszym czasie naswietlania...

Nie masz racji :cool:

 

Jeśli potrzebujemy ustawić np. F8, to niezależnie od użytego obiektywu na materiał światłoczuły wpada taka sama ilość światła.

 

Chyba, ze czas bedzie inny ;)

Na takiej samej zasadzie - moja Impreza pali 10,5 l/100km, ale jak przejadę 200 km, to ta cholera zjara 21 litrów... :neutral:

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tym glownym parametrem jest czas...

I wtedy jasniejszy obiektyw daje mozliwosc zachowanie glebi ostrosci przy np. krotszym czasie naswietlania...

Głębia ostrości zależy od ogniskowej, przesłony i odległości obiektu od obiektywu, czas jest nieistotny.

http://www.dofmaster.com/dofjs.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalili, czy skoro umieszczasz już fotki na forum, to zamiast wklejać te kobyły pofatygowałbyś się i wklejał miniaturki dla forów jakie imageshack oferuje? Przecież załadownie takiej strony gdzie każdy samopas takie wielkie zdjęcia daje trwa wieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zalezy jakiego rodzaju zdjecie robisz. Czasami tym glownym parametrem jest czas...

I wtedy jasniejszy obiektyw daje mozliwosc zachowanie glebi ostrosci przy np. krotszym czasie naswietlania...

Nie masz racji

 

Tak. W drugiej czesci nie mam!

 

g.

A w przypadku pierwszej części to w moim body jest rewelacyjny tryb TAv. Ustawiasz na sztywno czas i przesłonę a body dobiera właściwe ISO :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...